Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Zapisz się na newsletter Pobierz powiadomienia
Do góry

Serwis zdrowie.pap.pl

18.10.2021 , 17:31 Aktualizacja: 22.10.2021, 12:02

Jakie korzyści przyniesie Europejski Plan Walki z Rakiem

Różnice we wskaźniku przeżyć po leczeniu raka piersi między poszczególnymi krajami UE wynoszą 20 proc., a wskaźnik 5-letnich przeżyć w raku jelita grubego waha się od 49 proc. do 68 proc. Wyrównanie szans w przypadku choroby nowotworowej, rozwój badań naukowych w onkologii i poprawa wskaźników zdrowotnych w tej dziedzinie to jedne z licznych celów, jakie postawiła Komisja Europejska w wartym miliardy euro wieloletnim Europejskim Planie Walki z Rakiem. O Planie będą już 20 października mówić zaproszeni eksperci w kolejnym spotkaniu z cyklu „Środy o Zdrowiu z Komisją Europejską”.

Grafika: PAP Grafika: PAP

Serwis Zdrowie połączy się z Luksemburgiem, gdzie na pytania odpowiadać będzie genetyk dr Jarosław Waligóra z Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności KE, kierujący zespołem ds. zdrowia w wieloletnich ramach finansowych oraz z Gdańskiem, skąd o wyzwaniach związanych z Planem mówić będzie wybitny onkolog prof. Jacek Jassem z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zapraszamy w środę 20 października b.r. o godz. 11.00. Przewidywany czas trwania to ok. 45 minut.

Zachęcamy do rejestracji pod linkiem:
https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN__k5Oo9r_RU2B4UqnmdSZMg 

Tylko zarejestrowani dziennikarze będą mogli podczas spotkania zadawać pytania za pomocą modułu Q&A. Pytania można też przesyłać już teraz na adres: zdrowie@pap.pl.

Spotkanie będzie transmitowane na stronach:

jw, zdrowie.pap.pl 

UWAGA! Jeśli ktoś nie miał okazji oglądać zapowiadanego powyżej spotkania na żywo może zobaczyć pełen zapis wideo tej rozmowy TUTAJ

Id materiału: 2203

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.