Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
21.10.2021 , 16:14 Aktualizacja: 03.11.2021, 21:41

Środy o zdrowiu z Komisją Europejską: rozmowa na temat Europejskiego Planu Walki z Rakiem

W jaki sposób Unia Europejska chce powstrzymać narastającą epidemię chorób nowotworowych? Na to i wiele innych pytań dotyczących Europejskiego Planu Walki z Rakiem odpowiadali goście Serwisu Zdrowie - dr Jarosław Waligóra z Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności Komisji Europejskiej oraz prof. Jacek Jassem z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - w rozmowie online z Justyną Wojteczek. Zapraszamy do obejrzenia pełnego zapisu wideo tej rozmowy.

Było to drugie spotkanie z cyklu „Środy o Zdrowiu z Komisją Europejską”, który realizuje Serwis Zdrowie PAP we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. 

Redaktor prowadząca Justyna Wojteczek połączyła się z Luksemburgiem, gdzie na pytania odpowiadał genetyk dr Jarosław Waligóra z Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności KE, kierujący zespołem ds. zdrowia w wieloletnich ramach finansowych oraz z Gdańskiem, skąd o wyzwaniach związanych z Europejskim Planem Walki z Rakiem mówił wybitny onkolog prof. Jacek Jassem z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Relację tekstową z tej rozmowy można przeczytać tutaj

Więcej informacji na temat cyklu można znaleźć tu. 

vik, zdrowie.pap.pl
 

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 2207

TAGI:

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.