dr Ewa Drozdowicz-Jastrzębska

archiwum własne

to lekarka specjalistka psychiatra, Kierowniczka Poradni Zaburzeń Lęku i Nerwic w Centrum Terapii Dialog. Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a w 2022 r. uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie psychiatrii, realizując szkolenie w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. W trakcie studiów doktoranckich realizowała projekt dotyczący depresji poporodowej. Autorka publikacji naukowych, popularnonaukowych i doniesień konferencyjnych. Dr Drozdowicz-Jastrzębska tak mówi o sobie: “W swojej pracy w szczególności interesuję się zaburzeniami lękowymi oraz zdrowiem psychicznym kobiet i psychiatrią perinatalną, czyli okołoporodową. Leczę zgodnie z zasadami EBM (Evidence Based Medicine), czyli medycyny opartej na dowodach naukowych. Staram się nawiązać relację z pacjentem dającą poczucie bezpieczeństwa. Ważnym elementem leczenia jest dla mnie również psychoedukacja.”

Materiały Ekspertki

  • AdobeStock/motortion

    Atak paniki to jak utrata zmysłów

    Atak paniki to reakcja organizmu na przeciążenie stresem, nadmiarem bodźców lub traumatycznych przeżyć sprzed lat. Może być też objawem choroby somatycznej. Jeżeli takie intensywne napady lęku nawracają, lepiej zgłosić się po pomoc do specjalisty. Mamy dziś wiele możliwości, by pomóc w takiej sytuacji - mówi psychiatra dr n. med. Ewa Drozdowicz-Jastrzębska, Kierownik Poradni Nerwic i Lęku w Poradni Dialog.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Komórki macierzyste – nadzieja w leczeniu cukrzycy

    Trwa ostatni etap badań klinicznych nad komórkami macierzystymi, które mają przejąć funkcję wyniszczonych w procesie autoagresji komórek beta trzustki u pacjentów z cukrzycą typu 1 i produkować niezbędną do życia insulinę – na początku w połączeniu z koniecznością współterapii immunosupresyjnej. O pracach naukowych i praktyce klinicznej opowiada prof. ucz., dr hab. Krzysztof Kobielak, kierownik Laboratorium Komórek Macierzystych, Rozwoju i Regeneracji Tkanek.

  • Równowaga energetyczna klucz do zdrowia

  • Etykiety alkoholu powinny ostrzegać o ryzyku raka

  • Wirusy opryszczki – globalny problem

  • Badanie: co czwarty przedszkolak ma nadwagę

  • AdobeStock

    Trendy na TikToku: szkodliwe, a nawet niebezpieczne

    Obserwujemy dziś 10 tys. dzieci w wieku od 10 do 18 lat, które publikują niepokojące i niebezpieczne treści w aplikacji TikTok. Ich wspólne motto to „nie radzę sobie z życiem". Dzielą się smutkiem, żalem, treściami autoagresywnymi czy suicydalnymi. Gdy sytuacja jest krytyczna (np. dziecko siedzi na moście lub na torach), zawiadamiamy odpowiednie organy – mówi Kinga Szostko, twórczyni portalu bezpiecznedziecko.org, w którym edukuje rodziców przed zagrożeniami czyhającymi na najmłodszych w sieci.

  • Wielkanocna rzeżucha kontra złogi amyloidu

  • Bullying karmi się ciszą i samotnością