dr Ewa Drozdowicz-Jastrzębska

archiwum własne

to lekarka specjalistka psychiatra, Kierowniczka Poradni Zaburzeń Lęku i Nerwic w Centrum Terapii Dialog. Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a w 2022 r. uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie psychiatrii, realizując szkolenie w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. W trakcie studiów doktoranckich realizowała projekt dotyczący depresji poporodowej. Autorka publikacji naukowych, popularnonaukowych i doniesień konferencyjnych. Dr Drozdowicz-Jastrzębska tak mówi o sobie: “W swojej pracy w szczególności interesuję się zaburzeniami lękowymi oraz zdrowiem psychicznym kobiet i psychiatrią perinatalną, czyli okołoporodową. Leczę zgodnie z zasadami EBM (Evidence Based Medicine), czyli medycyny opartej na dowodach naukowych. Staram się nawiązać relację z pacjentem dającą poczucie bezpieczeństwa. Ważnym elementem leczenia jest dla mnie również psychoedukacja.”

Materiały Ekspertki

  • AdobeStock/motortion

    Atak paniki to jak utrata zmysłów

    Atak paniki to reakcja organizmu na przeciążenie stresem, nadmiarem bodźców lub traumatycznych przeżyć sprzed lat. Może być też objawem choroby somatycznej. Jeżeli takie intensywne napady lęku nawracają, lepiej zgłosić się po pomoc do specjalisty. Mamy dziś wiele możliwości, by pomóc w takiej sytuacji - mówi psychiatra dr n. med. Ewa Drozdowicz-Jastrzębska, Kierownik Poradni Nerwic i Lęku w Poradni Dialog.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock/MS

    Równowaga energetyczna klucz do zdrowia

    Człowiek w zależności np. od wieku, płci, aktywności fizycznej potrzebuje określonej ilości energii i składników odżywczych. Dlaczego normy żywieniowe zmieniają się i czy dotyczą wszystkich? Czym jest równowaga energetyczna i dlaczego jest kluczowa dla zdrowia? Jak przeliczyć tłuszcze, węglowodany czy alkohol na kalorie wyjaśnia dr inż. Agnieszka Woźniak, współautorka publikacji pt. „Normy dla populacji Polski” z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH–PIB.

  • Etykiety alkoholu powinny ostrzegać o ryzyku raka

  • Wirusy opryszczki – globalny problem

  • Badanie: co czwarty przedszkolak ma nadwagę

  • Niewykorzystane możliwości leczenia choroby Parkinsona

    Materiał partnerski
  • Adobe

    Czy rządzi nami „gadzi mózg”?

    W środku nocy budzi cię koszmar – serce wali, oddech przyspiesza, ciało zalewa zimny pot. Twój organizm jest w trybie alarmowym: gotowy do walki lub ucieczki. W takich momentach zrzucamy winę na „gadzi mózg” – prastary fragment układu nerwowego, który rzekomo przejmuje nad nami kontrolę w stresie. 

  • Wielkanocna rzeżucha kontra złogi amyloidu

  • Bullying karmi się ciszą i samotnością