Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
08.05.2023 , 12:08 Aktualizacja: 10.05.2023, 16:35

Polska pionierem? Tak – w telemedycynie

Justyna Wojteczek

Niektórych może to zdziwić, ale Polska jest pionierem w dziedzinie telemedycyny. Jest o tym przekonany dyrektor Departamentu Innowacji w Ministerstwie Zdrowia Piotr Węcławik. Co więcej, podkreśla, że Ministerstwo nie ma problemów z pozyskaniem profesjonalistów medycznych i placówek, w których pracują, do kolejnych programów pilotażowych wdrażania rozwiązań telemedycznych.

- W ramach naszych pilotaży nie mamy problemu z naborem placówek. Profesjonaliści medyczni są bardzo chętni do takich rozwiązań – podkreśla.

Dodaje, że w telemedycynie widzą oni po prostu nie tylko szansę rozwoju, ale i możliwość poprawy opieki nad pacjentem i ułatwienie współpracy.

jw, zdrowie.pap.pl

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki wideo) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Treści publikowane na portalu „Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media pod warunkiem spełnienia postanowień regulaminu „Serwisu Zdrowie. Postaw na Wiedzę!”. „Portal Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę” ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może być traktowany jako źródło porad medycznych. W sytuacji problemów ze zdrowiem należy udać się po pomoc do odpowiedniego profesjonalisty medycznego.
Id materiału: 3097

TAGI:

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.