Materiał promocyjny

Affidea finalizuje przejęcie Grupy Nu-Med

Grupa Affidea, wiodący ogólnoeuropejski dostawca specjalistycznych usług z zakresu opieki zdrowotnej, w tym opieki onkologicznej, zaawansowanej diagnostyki obrazowej oraz poradni specjalistycznych, ogłosiła dziś, że pomyślnie zakończyła przejęcie Grupy Nu-Med, renomowanego dostawcy usług opieki onkologicznej.

Affidea
Affidea

To przejęcie stanowi kluczowy kamień milowy w wypełnianiu misji Affidea w Polsce polegającej na poprawie wskaźników przeżywalności osób zmagających się z chorobą nowotworową. Podkreśla też zaangażowanie firmy w zwiększanie dostępu pacjentów do zintegrowanej opieki onkologicznej we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Poprzez ten krok Affidea stawia na holistyczne podejście, zapewniając pacjentom korzystanie z kompleksowej i skoordynowanej ścieżki opieki - od profilaktyki i wczesnej diagnozy po zaawansowane leczenie.

Nu-Med to uznany i szanowany dostawca kompleksowych usług opieki onkologicznej, prowadzący w Polsce cztery ośrodki medyczne w miastach takich jak: Elbląg (północ kraju), Katowice (południe), Tomaszów Mazowiecki (centrum) i Zamość (wschód) oraz zarządzający czterema przychodniami ambulatoryjnymi (w Bełchatowie, Działdowie, Iławie i Ostródzie). Firma jest znana z wysokich standardów klinicznych w zakresie usług takich jak radioterapia, brachyterapia, chemioterapia, konsultacje onkologiczne czy zaawansowana diagnostyka i hospitalizacja dzienna.

„Integracja Nu-Med z siecią Affidea to ważny kamień milowy w rozszerzaniu naszej ugruntowanej pozycji w zakresie opieki onkologicznej w Polsce. Cieszymy się, że możemy powitać utalentowanych specjalistów tej Grupy, których zaangażowanie i ekspercka wiedza są znane w całym kraju. To przejęcie wzmacnia nasze zaangażowanie w realizację Narodowej Strategii Onkologicznej, zapewniając pacjentom dostęp do najwyższych standardów opieki - od etapu profilaktyki i wczesnej diagnostyki po kompleksowe leczenie. Wspólnie będziemy rozwijać nasze mocne strony, aby poprawiać wskaźniki przeżywalności pacjentów onkologicznych” - powiedział Mesut Göral, President of the Management Board and CEO of Affidea Poland, Senior Vice President and COO of Affidea Group.

„To trzecia - po Brust-Zentrum Zürich w Szwajcarii i ośrodkach radioterapii MedEuropa w Rumunii, znacząca inwestycja w obszarze opieki onkologicznej, jakiej Affidea dokonała w ciągu ostatnich dwóch lat. Obecnie sieć Affidea obejmuje już 374 placówki w całej Europie. Dzięki integracji specjalistycznej wiedzy Nu-Med z naszą ogólnoeuropejską siecią, usługi onkologiczne stanowią obecnie 1/4 działalności Affidea, działając symbiotycznie z naszymi centrami diagnostycznymi i ambulatoryjnymi. W Polsce współpracujemy z NFZ, aby oferować pacjentom szybszy i lepszy dostęp do wysokiej jakości usług opieki onkologicznej i diagnostyki. Ze względu na skalę działania jesteśmy w bardzo dobrej pozycji, aby stworzyć zaawansowaną platformę opieki wykraczającą poza granice państwowe, zapewniając Pacjentom w całej Europie korzystanie z najwyższych standardów, dążąc do lepszych wyników klinicznych i większego dostępu na poziomie lokalnym” - powiedział Guy Blomfield, Affidea CEO and Chairman of the Management Board.

W Polsce, oprócz przejęcia Nu-Med, na początku tego roku Affidea przejęła Centrum Medyczne Medisport w Lublinie, ośrodek specjalizujący się w ortopedii, oferujący diagnostykę obrazową, konsultacje specjalistyczne i zabiegi chirurgiczne oraz otworzyła pracownię PET-CT w Koszalinie. Ostatnią inwestycją było otwarcie nowego ośrodka w Poznaniu, specjalizującego się w diagnostyce i leczeniu w zakresie urologii i neurologii. Ponadto w 2023 r. firma uruchomiła w Warszawie Centrum Leczenia Zaburzeń Pamięci, specjalizujące się w zakresie chorób neurodegeneracyjnych.

„Wierzymy, że rozszerzając naszą działalność na całą Polskę, możemy wspierać naszych pacjentów na jeszcze większą skalę w ich drodze do lepszego zdrowia” - dodał Mesut Göral.

Affidea Group doradzali: WKB Lawyers w kwestiach prawnych, EY w zakresie należytej staranności finansowej i podatkowej oraz VCP Poland w zakresie bankowości inwestycyjnej, fuzji i przejęć. Sprzedawcom doradzali: Gide Loyrette Nouel w kwestiach prawnych, BNP Paribas w zakresie bankowości inwestycyjnej, A.T. Kearney w kwestiach handlowych oraz Deloitte w zakresie usług finansowych i podatkowych.

Grupa Affidea (www.affidea.pl) jest wiodącym ogólnoeuropejskim dostawcą specjalistycznych usług opieki zdrowotnej, w tym opieki onkologicznej, zaawansowanej diagnostyki obrazowej i przychodni. Założona w 1991 r. firma prowadzi prawie 374 ośrodków w 15 krajach, zapewniając wysokiej jakości usługi medyczne prawie 14 mln pacjentów każdego roku. Ze względu na swoje osiągnięcia w zakresie bezpieczeństwa pacjentów firma stała się najczęściej nagradzanym przez Europejskie Towarzystwo Radiologiczne dostawcą usług diagnostyki obrazowej w Europie, ponieważ ponad 90% jej ośrodków zostało wyróżnionych na Ścianie Gwiazd Eurosafe. Większościowym udziałowcem Affidea jest Grupa Bruxelles Lambert (GBL), wiodąca spółka holdingowa inwestycyjna, skoncentrowana na tworzeniu długoterminowej wartości ze stabilną i wspierającą bazą udziałowców rodzinnych.

Affidea Polska (www.affidea.pl) specjalizuje się w diagnostyce obrazowej (w tym MRI, CT i PET-CT), a także w radioterapii pacjentów onkologicznych, prowadzi Centrum Leczenia Zaburzeń Pamięci i Centrum urazów ortopedycznych, z blisko 40 ośrodkami medycznymi w całym kraju. Firma współpracuje z ponad 1400 pracownikami i wykonuje ponad 350 000 badań rocznie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia i prywatnie, opiekując się prawie 400 000 pacjentów rocznie. Affidea jest jedynym podmiotem medycznym w Polsce nagrodzonym przez Europejskie Towarzystwo Radiologiczne za wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa w zakresie świadczenia badań diagnostycznych.

Źródło informacji: Affidea
 

ZOBACZ PODOBNE

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

  • M.Kmieciński/PAP

    Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

    Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    "Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?

    Język jest materią żywą. Słowo potrafi z jednej strony krzywdzić i ranić, z drugiej uskrzydlać i wspierać. Niektóre zwroty czy pojedyncze słowa odchodzą do lamusa, nabierają innego znaczenia lub są zastępowane innymi, bo wydają nam się stygmatyzujące. Czy dlatego coraz częściej słyszymy wyrażenie: „osoba z niepełnosprawnością” zamiast: „osoba niepełnosprawna”?

NAJNOWSZE

  • AdobeStock, Seventyfour

    Wysokie dawki witaminy D3 nie poprawiają wyników leczenia raka jelita grubego

    Od wielu lat toczą się dyskusje nad wpływem witaminy D3 na wyniki leczenia raka jelita grubego. Ostatnie ustalenia naukowe gaszą entuzjazm wywołany wcześniejszymi doniesieniami. Wyniki badania SOLARIS wskazują, że dużej dawki witaminy D3 nie można zalecać jako leczenia pacjentów z nieleczonym przerzutowym rakiem jelita grubego.

  • Robot Rosa pomógł naprawić kolano 75-latka

  • Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

  • Apiterapia: pszczoły i leczenie nowotworów

    Patronat Serwisu Zdrowie
  • Przezroczyste nakładki zamiast aparatu

  • Adobe Stock

    Szkorbut – czy na pewno choroba przeszłości? Pamiętajmy o witaminach

    Szkorbut wywoływał dawniej potworne cierpienia, a wystarczyłby choćby sok z cytryn, aby się przed nim uchronić. Dzięki postępowi nauki i większej dostępności świeżych warzyw i owoców dzisiaj choroba jest już bardzo rzadka, chociaż nadal zdarzają się jej przypadki. Szczególnie wyczuleni na to ryzyko powinni być pacjenci dializowani oraz po operacji bariatrycznej.

  • Dekalog zdrowych piersi

  • Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę