Materiał promocyjny

„Zejdź z fotela, przyjdź do nas” - Centralny Kub Pacjenta już we wrześniu

35 stanowisk z badaniami, 28 punktów eksperckich, 18 stanowisk edukacyjnych, warsztaty, rozmowy z lekarzami - Fundacja "Z sercem do Pacjenta" przedstawiła program tegorocznego Centralnego Klubu Pacjenta.

Fot. Fundacja „Z sercem do Pacjenta”
Fot. Fundacja „Z sercem do Pacjenta”

7 sierpnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbyło się Śniadanie Prasowe, podczas którego zaprezentowaliśmy program Drugiej Edycji Centralnego Klubu Pacjenta organizowany 24 września 2024 r. w Katowicach.

Prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”, Katarzyna Kucia-Garncarczyk, przedstawiła agendę drugiej edycji wydarzenia: „Centralny Klub Pacjenta to ogólnopolskie święto profilaktyki, które zrzesza wiele instytucji i organizacji pacjenckich, przez co stwarza możliwość skorzystania z szerokiej oferty badań, porad, rozmów".

Uczestnicy będą mogli skorzystać z 35 stanowisk z bezpłatnymi badaniami, 18 stanowisk edukacyjnych, 28 punktów eksperckich, ale również wziąć udział w wykładach, w tym prof. Andrzeja Bochenka i warsztatach prowadzonych przez Iwonę Pavlović, Roberta i Justynę Korzeniowskich oraz DJ Wikę.

W trakcie śniadania prasowego, Maciej Biskupski, Wiceprezydent Katowic, podkreślił znaczenie wydarzenia: „Dziękujemy za włączenie nas w Centralny Klub Pacjenta 2024, czujemy konieczność wspierania projektów profilaktycznych w Katowicach. To co wydarzyło się w ubiegłym roku - frekwencja imprezy, pokazuje się potrzebna jest taka inicjatywa”.

Katarzyna Adamek, Dyrektor Śląskiego Oddziału NFZ, zwróciła uwagę na rolę profilaktyki zdrowotnej: „Działania Fundacji "Z sercem do pacjenta" wpisują się w misję NFZ. NFZ współpracuje z Fundacją, ponieważ zależy nam nie tylko na zabezpieczaniu usług medycznych, ale także na profilaktyce. Fundacja dociera do obszarów wykluczonych zdrowotnie i promuje zdrowy styl życia. W tym roku podawajmy swoje zaangażowanie w Centralny Klub Pacjenta”.

Paweł Kaźmierczak, Członek Rady Fundacji, podkreślił zaangażowanie w promocję zdrowia: „Żyjemy w czasach postępu medycyny. Zwykle mówimy o medycynie naprawczej, która w ostatnich latach przeżywa ogromny postęp. My zauważyliśmy, że aspekt profilaktyczny umknął uwadze, dlatego powołaliśmy Fundację. Takie inicjatywy jak Centralny Klub Pacjenta to działania na rzecz jakości życia, które jest coraz to dłuższe”.

Zapraszamy do skorzystania z 35 stanowisk oferujących różnorodne badania. "Zejdź z fotela, przyjdź do nas! W zeszłym roku przebadaliśmy ponad 6000 uczestników CKP. W tym roku planujemy dodatkowo punkty konsultacyjne, które pozwolą na interpretację wykonanych badań. Dostępni będą specjaliści z różnych dziedzin medycyny, punkty m.in. z poradami farmaceutycznymi i lekowymi." - apelowała Agnieszka Lizak, Dyrektor ds. Pielęgniarstwa, American Heart of Poland.

Centralny Klub Pacjenta jest objęty honorowym patronatem przez: Wicemarszałek Sejmu Monika Wielichowska, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystyki, Narodowy Fundusz Zdrowia, Minister ds. Polityki Senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz, Rzecznik Praw Pacjenta, Marszałek Województwa Śląskiego, Wojewoda Śląski, Prezydent Katowic, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne oraz Naczelna Izba Aptekarska.

Źródło informacji: Fundacja „Z sercem do Pacjenta”

ZOBACZ PODOBNE

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

  • M.Kmieciński/PAP

    Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

    Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    "Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?

    Język jest materią żywą. Słowo potrafi z jednej strony krzywdzić i ranić, z drugiej uskrzydlać i wspierać. Niektóre zwroty czy pojedyncze słowa odchodzą do lamusa, nabierają innego znaczenia lub są zastępowane innymi, bo wydają nam się stygmatyzujące. Czy dlatego coraz częściej słyszymy wyrażenie: „osoba z niepełnosprawnością” zamiast: „osoba niepełnosprawna”?

NAJNOWSZE

  • AdobeStock, Seventyfour

    Wysokie dawki witaminy D3 nie poprawiają wyników leczenia raka jelita grubego

    Od wielu lat toczą się dyskusje nad wpływem witaminy D3 na wyniki leczenia raka jelita grubego. Ostatnie ustalenia naukowe gaszą entuzjazm wywołany wcześniejszymi doniesieniami. Wyniki badania SOLARIS wskazują, że dużej dawki witaminy D3 nie można zalecać jako leczenia pacjentów z nieleczonym przerzutowym rakiem jelita grubego.

  • Robot Rosa pomógł naprawić kolano 75-latka

  • Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

  • Apiterapia: pszczoły i leczenie nowotworów

    Patronat Serwisu Zdrowie
  • Przezroczyste nakładki zamiast aparatu

  • Adobe Stock

    Szkorbut – czy na pewno choroba przeszłości? Pamiętajmy o witaminach

    Szkorbut wywoływał dawniej potworne cierpienia, a wystarczyłby choćby sok z cytryn, aby się przed nim uchronić. Dzięki postępowi nauki i większej dostępności świeżych warzyw i owoców dzisiaj choroba jest już bardzo rzadka, chociaż nadal zdarzają się jej przypadki. Szczególnie wyczuleni na to ryzyko powinni być pacjenci dializowani oraz po operacji bariatrycznej.

  • Dekalog zdrowych piersi

  • Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę