-
Badania: pozytywne nastawienie do starości wiąże się z lepszym zdrowiem w późnym wieku
Osoby pozytywnie nastawione do starości na ogół cieszą się wyższą sprawnością intelektualną i lepszym zdrowiem w późnych latach życia – sugerują badania sondażowe przeprowadzone wśród amerykańskich seniorów. Naukowcy stwierdzili, że znaczące mogą być nie tylko własne przekonania, ale też męża lub żony.
5 minut czytania -
Nawet 30 kilometrów do ginekologa?
Materiał promocyjnyDostęp do opieki zdrowotnej, w tym do usług ginekologicznych w Polsce, znacząco różni się w zależności od regionu. Te nierówności bezpośrednio łączą się ze zdrowiem kobiet, szczególnie w miejscach, gdzie liczba placówek medycznych jest ograniczona.
2 minuty czytania -
Huawei i PTPM MEDYCYNA XXI: smartwatche przyszłością polskiej medycyny
Materiał promocyjnyHuawei CBG Polska oraz Polskie Towarzystwo Postępów Medycyny - MEDYCYNA XXI ogłosiły nawiązanie współpracy. Ta kooperacja będzie kładła nacisk na popularyzację wykorzystywania danych zdrowotnych pochodzących ze smartwatchy oraz na podniesienie ich wiarygodności. Zakres działań obejmie komunikację edukacyjną skierowaną zarówno do przedstawicieli personelu medycznego, jak również - w przyszłości - do pacjentów.
5 minut czytania -
Jak zwalczyć jesienne przeziębienie? Te sposoby musisz poznać
Materiał promocyjnyJesienne przeziębienia potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Zmienna pogoda, spadek temperatury i wilgotności sprzyjają osłabieniu odporności, a to z kolei prowadzi do kataru, kaszlu i bólu gardła. Kiedy pierwsze objawy przeziębienia zaczynają się pojawiać, nie musisz czekać, aż choroba się rozwinie. Warto działać od razu! Poznaj sposoby, które pomogą ci szybko poradzić sobie z przeziębieniem.
3 minuty czytania -
3 tys. uczestników drugiej edycji Centralnego Klubu Pacjenta
Materiał promocyjnyPonad trzy tysiące uczestników, liczne stanowiska do bezpłatnych badań medycznych, ciekawe prelekcje, spotkania z lekarzami i gwiazdami sportu.
1 minuta czytania -
Niemal 3000 uczestników drugiej edycji Centralnego Klubu Pacjenta
Materiał promocyjnyFundacja „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland po raz drugi zorganizowała Centralny Klub Pacjenta dla mieszkańców z całej Polski, 24 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Przeprowadzono kilkaset badań oraz rozmów z ekspertami, specjalistycznych warsztatów, udzielono porad medycznych. Wszystko bezpłatnie, po to, by wpierać w profilaktyce oraz codziennej trosce o zdrowie.
4 minuty czytania -
II Kongres Zdrowia Dzieci i Młodzieży
Materiał promocyjnyFundacja Żyjmy Zdrowo serdecznie zaprasza na II Kongres Zdrowia Dzieci i Młodzieży, którego hasło przewodnie brzmi „Przyszłość - Zdrowie - Inwestycja”.
2 minuty czytania -
„Zejdź z fotela, przyjdź do nas” - Centralny Kub Pacjenta już we wrześniu
Materiał promocyjny35 stanowisk z badaniami, 28 punktów eksperckich, 18 stanowisk edukacyjnych, warsztaty, rozmowy z lekarzami - Fundacja "Z sercem do Pacjenta" przedstawiła program tegorocznego Centralnego Klubu Pacjenta.
2 minuty czytania -
Mała popularność szczepień przeciw HPV
Materiał promocyjnyW Polsce szczepienia dzieci i młodzieży przeciw wirusowi HPV, odpowiedzialnemu m.in. za zachorowania na raka szyjki macicy, są na o wiele niższym poziomie niż w innych UE. Podczas gdy m.in. w Szwecji i w Portugalii zaszczepiono już 90 proc. docelowej populacji, w Polsce jest to zaledwie 20 proc. W jaki sposób to zmienić zastanawiali się eksperci podczas debaty „Zmiany prawne niezbędne dla poprawy efektywności programu szczepień przeciwko HPV”.
5 minut czytania -
Strategicznie o redukcji otyłości – interdyscyplinarność na rzecz zdrowia publicznego
Materiał promocyjnyPolska znajduje się wśród krajów, w których walka z otyłością sprowadzała się dotychczas głównie do silosowych, nieskoordynowanych i często pojedynczych działań. Pacjent z chorobą otyłościową jest dla POZ niewidzialny, choć w sumie to już 9 mln osób. Eksperci biją na alarm. Potrzeba krajowej strategii, lokalnych działań, dialogu i rozwiązań legislacyjnych. Czas działać i powiedzieć stop epidemii otyłości. Co konkretnie należy zrobić? – o tym dyskutowali uczestnicy konferencji dialogu międzysektorowego ,,Stop epidemii otyłości w Polsce”.
13 minut czytania
NAJNOWSZE
-
Uzależnienia u dzieci i młodzieży – na co należy zwrócić uwagę?
Za występowanie uzależnień wśród dzieci i młodzieży w dużej mierze odpowiadają czynniki środowiskowe, czyli to, co dzieje się w najbliższym otoczeniu tych dzieci. Nastolatki przyznają, że sięgają po substancje psychoaktywne albo z ciekawości albo dlatego, że nie radzą sobie ze stresem, z wyzwaniami, że czują się samotni, przeciążeni presją wywieraną przez osoby dorosłe. O tym jakie są objawy uzależnienia u dziecka czy nastolatka - mówi dr n. med. Aleksandra Lewandowska Ordynator oddziału psychiatrycznego dla dzieci w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Łodzi, Krajowa konsultant w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.
-
Kiedy zacząć myć zęby dziecku?
-
Niejadki. Kiedy trudności w jedzeniu mają podłoże sensoryczne
-
Morfologia trwa krócej niż zapuszczanie wąsów
-
"Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?