Materiał promocyjny

Grupa American Heart of Poland przejmuje Scanmed

Grupa American Heart of Poland (Spółka wspierana przez Gruppo San Donato Italy i GKSD Srl) rozszerza swoją działalność, przejmując od Abris Capital Partners kontrolę nad Grupą Scanmed w Polsce, w skład której wchodzi ponad 30 placówek medycznych, w tym szpitale wielospecjalistyczne, oddziały kardiologiczne oraz sieć poradni podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

zdj. American Heart of Poland S.A.
zdj. American Heart of Poland S.A.

American Heart of Poland przejmuje Grupę Scanmed - AHP (część Gruppo San Donato Italy „GSD” i GKSD Srl), specjalizującą się w skoordynowanej diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji chorób cywilizacyjnych, podwoi tym samym wielkość swojej działalności w sektorze publicznej opieki zdrowotnej. Znacząco zwiększy także swój zasięg terytorialny, oferując po połączeniu opiekę medyczną 500 000 pacjentom rocznie. To kolejna transakcja związana z rozwojem American Heart of Poland w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej w Polsce, wspieranej przez wiodącą europejską grupę medyczną - Gruppo San Donato.

Po połączeniu obie grupy będą świadczyły usługi dla pacjentów w 7 szpitalach wielospecjalistycznych, 35 oddziałach szpitalnych, 5 ośrodkach rehabilitacyjnych (dysponując łącznie ponad 3 tysiącami łóżek szpitalnych) oraz w 42 poradniach ambulatoryjnych, dwóch ośrodkach badawczo-rozwojowych oraz będą prowadziły szpital weterynaryjny AMVET w Krakowie.

Zbliżając się do 25-lecia swojej działalności American Heart of Poland sukcesywnie zwiększa liczbę placówek - od 2022 roku zarządza szpitalem w Drawsku Pomorskim, od ubiegłego roku zaczęła także zarządzać szpitalem wieloprofilowym w Sztumie. Przejęcie kontroli nad Grupą Scanmed to kolejny ważny etap realizacji strategii rozwoju American Heart of Poland, a GSD, która specjalizuje się we wszystkich aspektach zaawansowanej opieki medycznej, wypracowuje sobie tym samym wiodące zaplecze badawcze i edukacyjne na kontynencie.

Grupa Scanmed, której dotychczasowym właścicielem jest zarządzający funduszami private equity Abris Capital Partners, jest wiodącym operatorem medycznym pod względem zakresu świadczonych usług. Scanmed oferuje opiekę medyczną w blisko 40 lokalizacjach w Polsce. Działalność Scanmed obejmuje podstawową opiekę zdrowotną, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz leczenie szpitalne. Scanmed to m.in. sieć ośrodków kardiologicznych, zlokalizowanych na terenie 8 województw, zapewniających kompleksową diagnostykę i leczenie szpitalne chorób układu krążenia w ramach kardiologii zachowawczej, interwencyjnej i elektrofizjologii. Scanmed prowadzi także trzy szpitale wielospecjalistyczne - Szpital św. Rafała w Krakowie, Szpital Rudolfa Weigla w Blachowni i Ars Medical w Pile. Scanmed to także specjalistyczne szpitale jednoprofilowe: gastroenterologii, okulistyki i ortopedii. Uzupełnieniem działalności szpitalnej Grupy Scanmed są centra medyczne oferujące pacjentom dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, nowoczesnej diagnostyki i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

American Heart of Poland w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej zapewnia pacjentom w ponad 20 ośrodkach medycznych kompleksową, wielospecjalistyczną opiekę medyczną, łączącą edukację zdrowotną, profilaktykę, diagnostykę, leczenie i rehabilitację w zakresie chorób cywilizacyjnych. AHP zapewnia pacjentom dostęp do wysokiej klasy procedur medycznych, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Podmioty należące do AHP realizują rocznie 73 000 hospitalizacji, związanych w szczególności z zabiegami wieńcowymi, zaburzeniami rytmu i przewodzenia oraz niewydolnością serca.

Gruppo San Donato to największa włoska prywatna grupa z branży opieki zdrowotnej i wiodąca europejska grupa z branży opieki zdrowotnej, specjalizująca się w opiece doraźnej, edukacji medycznej i badaniach. Prowadzi 136 placówek medycznych, wiodące na świecie szpitale z działalnością dydaktyczną i badawczą, Uniwersytet Vita Salute San Raffaele w Mediolanie z 22 programami magisterskimi i kształceniem na poziomie doktoranckim, a także badania medyczne plasujące się w pierwszej dziesiątce na świecie (według cytowań badań medycznych), Gruppo San Donato jest także pionierem terapii genowej i komórkowej na całym świecie. GSD leczy ponad 5,8 miliona pacjentów rocznie i zatrudnia ponad 28 000 pracowników.

GKSD zarządza zróżnicowanym portfelem spółek działających we Włoszech, które generują wartość dodaną dla swoich interesariuszy, wykorzystując swoje unikalne know-how. GKSD koncentruje się na wielu sektorach, w tym na rynku nieruchomości, inżynierii, energetyce, zakupach i doradztwie w zakresie opieki zdrowotnej.

Adam Szlachta, prezes zarządu American Heart of Poland i dyrektor finansowy, powiedział: „Bardzo dobrej jakości, powszechnie dostępne leczenie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia to przyszłość publicznego systemu opieki zdrowotnej w Polsce, a rozwijająca się American Heart of Poland czuje się odpowiedzialnym partnerem tego systemu”.

Kamel Ghribi, prezes GKSD Investment Holding, wiceprezes Gruppo San Donato i przewodniczący Rady Nadzorczej American Heart of Poland komentuje: „Jesteśmy przekonani, że przy wsparciu Grupy GKSD i GSD w rozwoju infrastruktury medycznej, szkoleniu kadr, promocji badań naukowych wspierających rozwój AHP, Polska stanie się liderem w dziedzinie innowacji medycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. W ramach naszego programu inwestycyjnego AHP przewiduje nakłady przekraczające 1 miliard złotych, które poprawią jakość i dostępność usług medycznych w publicznym systemie opieki zdrowotnej w Polsce”.

Paolo Rotelli, prezydent Uniwersytetu Vita-Salute San Raffaele i wiceprezes Gruppo San Donato, powiedział: „Jesteśmy zachwyceni dalszym rozszerzaniem naszej działalności w Polsce, a także nie możemy się doczekać postępu w badaniach medycznych i programach edukacyjnych. Polska jest ważną gospodarką i GSD jest zachwycone dalszą ekspansją w kraju w celu poprawy jakości opieki za pośrednictwem American Heart of Poland”.

Masroor Haq, dyrektor ds. Inwestycji Strategicznych w GKSD - Gruppo San Donato oraz członek Rady Nadzorczej American Heart of Poland, skomentował: „Polska stanowi ważną część strategicznego planu rozwoju Grupy i jesteśmy bardzo podekscytowani dalszą ekspansją, która będzie przyczyniać się do poprawy jakości opieki zdrowotnej obywateli Polski. Polska jest rosnącą gospodarką, która jest nie tylko interesująca z punktu widzenia inwestycji w opiekę zdrowotną, ale także bardzo interesującym rynkiem dla innych sektorów, na których koncentruje się GKSD, w tym technologii środowiskowych i zielonej energii, rozwoju infrastruktury, edukacji i sektora technologii”.

Paweł Gieryński, partner zarządzający w Abris Capital Partners, dodaje: „W ciągu ostatnich trzech lat wspieraliśmy budowanie wszechstronnego, regionalnego dostawcy wysokiej jakości usług medycznych w Polsce. Połączenie naszej wiedzy specjalistycznej w zakresie ESG oraz wiedzy o sektorze opieki zdrowotnej pozwoliło nam prowadzić proces zmiany w kierunku najlepszych w swojej klasie usług medycznych i doświadczenia dla pacjentów, a także skupić się na wdrożeniu najwyższych standardów ESG. Współpraca z doświadczonymi menadżerami i najwyższej klasy zespołem medycznym Scanmed była dla nas zaszczytem. Jesteśmy pewni, że będą mieli oni okazję wnieść ogromny wkład w dalszy rozwój American Heart of Poland, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie”.

Transakcja przejęcia kontroli nad Scanmed wymaga zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

AHP wspierali: PwC, BNP Paribas i GKSD Advisory (Doradcy Finansowi), natomiast Kancelaria Rymarz, Zdort, Maruta, Wachta, Gasiński, Her i Wspólnicy zapewniła kompleksowe wsparcie prawne. Transakcje w zakresie finansowania wsparły banki: BNP Paribas, Citi Handlowy, mBank, Pekao S.A, PKO BP. (kolejność alfabetyczna)

Źródło informacji: American Heart of Poland S.A.
 

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock/Photographee.eu

    Kiedy wybrać się po raz pierwszy z córką do ginekologa?

    Pierwsza wizyta dziewczynki u ginekologa to duże przeżycie, ale lepiej jej nie odkładać. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, to można pojawić się w gabinecie po roku od pierwszego krwawienia, nie później jednak niż do ukończenia przez młodą pacjentkę 15 lat. Przed wizytą warto porozmawiać o tym, co czeka ją w gabinecie – radzi dr n. med. Ewa Kuś, konsultant ds. ginekologii i położnictwa Grupy Luxmed.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

    Niedobór jodu może wywołać chorobę charakteryzującą się głębokim ubytkiem możliwości intelektualnych. To właśnie on odpowiadał w dawnych czasach za występowanie na terenie Szwajcarii tzw. kretynizmu endemicznego. Polska ustrzegła się tego losu, bo w 1935 roku wprowadzono skuteczną profilaktykę - do soli kuchennej dodawany był jodek potasu.

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

NAJNOWSZE

  • AdobeStock/Kzenon

    Nie warto oszukiwać, przygotowując się do kolonoskopii

    Wielu pacjentów twierdzi, że przygotowanie do kolonoskopii jest gorsze niż samo badanie. Niestety nie ma wyjścia – aby było skuteczne, konieczne jest dokładne oczyszczenie jelita. Nie warto oszukiwać i zmniejszać dawki płynu, który musimy wypić, bo skutki mogą być katastrofalne: odmowa wykonania badania przez lekarza, albo – co gorsze – przeoczenie groźnej zmiany.

  • Endoprotezy – od cementu po druk 3D i sensory

  • Dieta na depresję

  • Płynna cytologia w programie profilaktyki raka szyjki macicy

  • Jaskra – czynniki ryzyka i diagnoza

  • Adobe Stock/Paulina

    Rośnie liczba noworodków pozostawianych w szpitalach po urodzeniu

    Z roku na rok przybywa noworodków, które po urodzeniu są pozostawiane przez rodziców w szpitalu. Jest dopiero początek marca, a już mamy w naszej klinice pięcioro takich dzieci, tyle co przez cały rok 2024 – mówi prof. dr hab. n. med. Renata Bokiniec, kierownik Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej.

  • Lekarze rodzinni i testy HIV

  • Woreczki nikotynowe groźne dla jamy ustnej