Jak przygotować skórę twarzy pod makijaż?
W przygotowaniach do nałożenia makijażu najważniejszy jest prawidłowo wykonany demakijaż. Oczyszcza on skórę z różnych zanieczyszczeń, przez co wygładza jej powierzchnię i sprawia, że jest elastyczna. Stanowi też swoistą bazę, zabezpieczając ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
Oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie
Przed nałożeniem na skórę makijażu ważne jest przede wszystkim odpowiednie przygotowanie jej powierzchni. Oczyszczona i świeża cera nie tylko sprawia, że puder, maskara czy pomadka lepiej się rozprowadzają i prezentują, ale także dłużej się utrzymują. Poza tym zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne wykonane przed nałożeniem makijażu wzmacniają wierzchnie warstwy skóry, w tym barierę lipidową, dzięki czemu jest ona mniej podatna na wystąpienie różnorodnych nieestetycznych i często bolesnych wykwitów, podrażnień, przebarwień oraz zmarszczek, które wpływają nie tylko na estetykę makijażu, ale też na samopoczucie.
Jednym z najważniejszych zabiegów jest oczyszczanie. Preparat do mycia twarzy nie może być jednak przypadkowy. Powinien on odpowiadać na potrzeby skóry. Źle dobrany może nasilać jej problemy. W tym celu sprawdzą się przede wszystkim dermokosmetyki dostępne na stronie internetowej https://www.cetaphil.pl/produkty/cetaphil-pro-oil-control, które przeznaczone są zarówno do pielęgnacji cery obciążonej zmianami dermatologicznymi, jak i zdrowej. Skutecznie, ale delikatnie usuwają one resztki starego makijażu, udrażniają pory, koją powstałe podrażnienia i stany zapalne, jednocześnie tonizują i nawilżają, a także wspierają regulację pracy gruczołów łojowych, przez co wpływają na ograniczenie produkcji sebum i powstawanie efektu świecącej, zmęczonej twarzy czy wykwitów trądzikowych.
O czym pamiętać, przygotowując skórę twarzy pod makijaż?
Skórę pod makijaż można przygotować, używając dermokosmetyku. Nakłada się go na twarz z pomocą płatka kosmetycznego, który należy przesuwać od kącika zewnętrznego każdego oka w kierunku wewnętrznym, wzdłuż grzbietu i po bokach nosa, okrężnie wokół ust oraz na pozostałych częściach twarzy, pamiętając o zagłębieniach przy skrzydełkach nosa czy bruzdach policzkowych. Wacik warto też prowadzić aż pod linię włosów na czole i skroniach, a nawet w okolicach za uszami i pod brodą. Można także rozprowadzić niewielką ilość produktu na wilgotnych dłoniach i umyć twarz.
Po oczyszczeniu i tonizowaniu dobrze jest sięgnąć po krem na dzień z tej samej serii, najlepiej z filtrem SPF. Wówczas produkty uzupełniają się, zapewniając kompleksową pielęgnację skóry. Aplikując dermokosmetyczne produkty pod makijaż, nie trzeba nakładać dodatkowych kosmetyków.
Więcej na: https://www.cetaphil.pl
Źródło informacji: GALDERMA POLSKA
Uwaga! Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w Serwisie Zdrowie odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.