Jak przygotować skórę twarzy pod makijaż?

W przygotowaniach do nałożenia makijażu najważniejszy jest prawidłowo wykonany demakijaż. Oczyszcza on skórę z różnych zanieczyszczeń, przez co wygładza jej powierzchnię i sprawia, że jest elastyczna. Stanowi też swoistą bazę, zabezpieczając ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Pexels
Pexels

Oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie

Przed nałożeniem na skórę makijażu ważne jest przede wszystkim odpowiednie przygotowanie jej powierzchni. Oczyszczona i świeża cera nie tylko sprawia, że puder, maskara czy pomadka lepiej się rozprowadzają i prezentują, ale także dłużej się utrzymują. Poza tym zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne wykonane przed nałożeniem makijażu wzmacniają wierzchnie warstwy skóry, w tym barierę lipidową, dzięki czemu jest ona mniej podatna na wystąpienie różnorodnych nieestetycznych i często bolesnych wykwitów, podrażnień, przebarwień oraz zmarszczek, które wpływają nie tylko na estetykę makijażu, ale też na samopoczucie.

Jednym z najważniejszych zabiegów jest oczyszczanie. Preparat do mycia twarzy nie może być jednak przypadkowy. Powinien on odpowiadać na potrzeby skóry. Źle dobrany może nasilać jej problemy. W tym celu sprawdzą się przede wszystkim dermokosmetyki dostępne na stronie internetowej https://www.cetaphil.pl/produkty/cetaphil-pro-oil-control, które przeznaczone są zarówno do pielęgnacji cery obciążonej zmianami dermatologicznymi, jak i zdrowej. Skutecznie, ale delikatnie usuwają one resztki starego makijażu, udrażniają pory, koją powstałe podrażnienia i stany zapalne, jednocześnie tonizują i nawilżają, a także wspierają regulację pracy gruczołów łojowych, przez co wpływają na ograniczenie produkcji sebum i powstawanie efektu świecącej, zmęczonej twarzy czy wykwitów trądzikowych.

O czym pamiętać, przygotowując skórę twarzy pod makijaż?

Skórę pod makijaż można przygotować, używając dermokosmetyku. Nakłada się go na twarz z pomocą płatka kosmetycznego, który należy przesuwać od kącika zewnętrznego każdego oka w kierunku wewnętrznym, wzdłuż grzbietu i po bokach nosa, okrężnie wokół ust oraz na pozostałych częściach twarzy, pamiętając o zagłębieniach przy skrzydełkach nosa czy bruzdach policzkowych. Wacik warto też prowadzić aż pod linię włosów na czole i skroniach, a nawet w okolicach za uszami i pod brodą. Można także rozprowadzić niewielką ilość produktu na wilgotnych dłoniach i umyć twarz.

Po oczyszczeniu i tonizowaniu dobrze jest sięgnąć po krem na dzień z tej samej serii, najlepiej z filtrem SPF. Wówczas produkty uzupełniają się, zapewniając kompleksową pielęgnację skóry. Aplikując dermokosmetyczne produkty pod makijaż, nie trzeba nakładać dodatkowych kosmetyków.

Więcej na: https://www.cetaphil.pl 

Źródło informacji: GALDERMA POLSKA

Uwaga! Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w Serwisie Zdrowie odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock/Photographee.eu

    Kiedy wybrać się po raz pierwszy z córką do ginekologa?

    Pierwsza wizyta dziewczynki u ginekologa to duże przeżycie, ale lepiej jej nie odkładać. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, to można pojawić się w gabinecie po roku od pierwszego krwawienia, nie później jednak niż do ukończenia przez młodą pacjentkę 15 lat. Przed wizytą warto porozmawiać o tym, co czeka ją w gabinecie – radzi dr n. med. Ewa Kuś, konsultant ds. ginekologii i położnictwa Grupy Luxmed.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

NAJNOWSZE

  • Adobe

    Forsycja działa przeciwzapalnie

    Forsycja cieszy oko intensywnie żółtymi kwiatami już wczesną wiosną, ale od wieków jest też znana w tradycyjnej medycynie jako roślina lecznicza. W ostatnich latach właściwości tej rośliny zaczęły przyciągać uwagę badaczy. Polscy naukowcy zbadali jej zdolność do obniżania poziomu cytokin prozapalnych w organizmie, okazało się, że może łagodzić przebieg chorób o podłożu zapalnym.

  • Nowoczesne leczenie cukrzycy to inwestycja z wysoką stopą zwrotu

  • Malaria – gotowi do diagnozy i leczenia?

  • Sezon na kleszczowe zapalenie mózgu

  • Szkoła przyszpitalna oferuje coś więcej niż edukację

  • AdobeStock/Photobank

    Depresja kasuje ochotę na życie

    „Kiedy miałam depresję, często udawałam, że wszystko jest dobrze. Chociaż moje przyjaciółki widziały, że coś się dzieje, potrafiłam postawić się na baczność i sprawiać wrażenie, że wszystko jest ok. Musiałam sama dojść do tego, że warto mówić otwarcie, ale to wymagało pozbycia się wstydu, uznania tego, że depresja to choroba” – mówi Gośka Serafin, dziennikarka, która w swoim podcaście „Bez Farbowania” pokazuje, że depresja to choroba, z którą można żyć i nie jest to powód do wstydu.

  • Odczulanie przywraca zdrowie

  • Spektrum autyzmu: diagnozy na wyrost czy faktyczny wzrost przypadków?