Konferencja medyczna: kompleksowe leczenie, rehabilitacja oraz edukacja

29 września w Uzdrowisku Ustroń odbędzie się Konferencja Medyczna pt. Kompleksowe leczenie, rehabilitacja oraz edukacja – priorytety nowoczesnej opieki zdrowotnej. Wśród podejmowanych tematów znajdą się m.in. choroby cywilizacyjne, opieka nad pacjentem przewlekle chorym, program KOS-zawał oraz kwestie związane ze społeczną odpowiedzialnością za zdrowie publiczne.

Infografika - organizator konferencji
Infografika - organizator konferencji

Przedstawiciele samorządu lokalnego, dyrektorzy szpitali, lekarze oraz przedstawiciele pacjentów będą dyskutować o tym, czy można powtórzyć sukces programu KOS-zawał w skoordynowanym leczeniu chorób cywilizacyjnych. Oddzielny panel zostanie poświęcony rozbudowie Uzdrowiska Ustroń. Stąd też do udziału w rozmowach zostali zaproszeni nie tylko wybitni specjaliści z branży medycznej i przedstawiciele władz samorządowych, ale również czołowi przedstawiciele świata architektury. 

Priorytety nowoczesnej opieki zdrowotnej

Pierwszy z paneli Konferencji Medycznej będzie poświęcony m.in. roli profilaktyki pierwotnej i wtórnej oraz zagadnieniom związanym z opieką nad pacjentem przewlekle chorym, szczególnie w kontekście chorób cywilizacyjnych. Uczestnicy dyskusji zastanowią się nad tym, czy sukces programu KOS-zawał można powtórzyć również w przypadku innych schorzeń. Uczestnicy tej części spotkania zostaną zaproszeni do dyskusji także nad tym, czyją rolą jest edukacja społeczeństwa i kadry medycznej.

Zaproszenie do udziału w tym panelu przyjęli m.in.:

  • prof. Krystian Wita, konsultant wojewódzki w dziedzinie kardiologii,
  • Leszek Kliś, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie oraz
  • dr Agnieszka Szuścik, edukatorka, specjalistka patient expierence.

Grupę American Heart of Poland reprezentować będą:

  • dr Paweł Kaźmierczak, członek zarządu i dyrektor medyczny Grupy oraz
  • prof. Andrzej Madej, specjalista hipertensjologii, farmakologii klinicznej i chorób wewnętrznych z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca oraz Katedry Farmakologii Klinicznej, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach.

Moderatorem  panelu będzie red. Marianna Dufek.

Współpraca z NFZ i samorządem

Niezwykle istotnym elementem  efektywnego zarządzania szpitalem jest konstruktywna współpraca z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz przedstawicielami samorządu lokalnego – w programie konferencji nie mogło zatem zabraknąć panelu poświęconego tej tematyce. Do dyskusji zostali zaproszeni m.in.

  • przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia,
  • Eligiusz Komarowski, starosta pilski,
  • Sabina Bigos – Jaworowska, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku- Białej oraz
  • Artur Baranowski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

 - Jesteśmy przekonani, że gwarancją ZDROWEGO systemu opieki zdrowotnej pozostaje partnerstwo i współpraca z płatnikiem publicznym oraz samorządem lokalnym. Razem chcemy rozmawiać o tym, dokąd powinny zmierzać reformy i przekonywać, że w placówkach finansowanych przez NFZ można leczyć się bez kolejek i z jakością jak w prywatnych ośrodkach – mówi Adam Szlachta, Prezes Zarządu American Heart of Poland, który również  weźmie udział w dyskusji.

Panel poprowadzi red. Wojciech Kuta, dziennikarz Portalu Samorządowego.

Uzdrowisko Ustroń – perła modernistycznej architektury

Trzeci panel zostanie poświęcony rozbudowie Uzdrowiska Ustroń, które należy do Grupy American Heart of Poland – podczas spotkania po raz pierwszy zostaną przedstawione szczegóły tego przedsięwzięcia. Prelekcje na ten temat wygłoszą autorzy projektu:

  • Maciej Franta oraz
  • Robert Konieczny.

Wybitni polscy architekci zaprezentują również po raz pierwszy swoje projekty.

- Ustrońskie „piramidy”, zaprojektowane przed wielu laty przez Aleksandra Frantę i Henryka Buszkę, stanowią do dziś jeden z symboli miasta Ustroń i wyjątkowy przykład połączenia stylu modernistycznego z górskimi pejzażami. W ramach rozbudowy Uzdrowiska Ustroń będziemy chcieli zachować ten niepowtarzalny charakter, tworząc jednocześnie komfortową przestrzeń dla odwiedzających nas gości – zapowiada Wojciech Budzowski, prezes Zarządu Uzdrowiska Ustroń, Grupa American Heart of Poland. –

Dla świata architektury będzie to z pewnością bardzo ważny projekt. Jesteśmy dumni, że będziemy mogli brać w nim udział, współpracując z zespołem architektów światowej sławy – podkreśla Wojciech Budzowski. Swój udział w dyskusji na temat rozbudowy i modernizacji Uzdrowiska Ustroń potwierdził również Mieczysław Szczurek -  Starosta Cieszyński.

Gospodarzem panelu będzie red. Marcin Zasada, redaktor naczelny portalu Ślązag. 

Po konferencji zaplanowano spacer i zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Uzdrowiska Ustroń pod okiem przewodnika. 

Organizatorem Konferencji jest Grupa American Heart of Poland, która od 21 lat zapewnia kompleksową, ciągłą, wielospecjalistyczną i nowoczesną opiekę medyczną w zakresie chorób cywilizacyjnych ponad 175 tysiącom pacjentów rocznie na terenie całego kraju w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jest w szczególności liderem na rynku usług sercowo-naczyniowych w Centralnej Europie. W jej skład wchodzą szpitale wieloprofilowe, oddziały kardiologii interwencyjnej i kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej, poradnie, laboratoria diagnostyczne i pracownie diagnostyki obrazowej, Uzdrowisko Ustroń oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe. 

– W ramach ciągłego rozwoju sukcesywnie rozszerzamy sieć naszych placówek o kolejne lokalizacje w całej Polsce, skupiając się na takich punktach, gdzie wyjątkowo mocno odczuwalny jest brak dostępu do kompleksowej i nowoczesnej opieki medycznej – podkreśla Adam Szlachta, prezes Zarządu Grupy American Heart of Poland. – Jednym z głównych naszych założeń jest przy tym nie tylko leczenie, ale również profilaktyka zdrowotna, edukacja i budowanie nowoczesnej opieki zdrowotnej – dodaje. 
Zgodnie z powyższymi ideami Grupa American Heart of Poland, wkraczając w trzecią dekadę swojej działalności, zaprasza do wspólnej dyskusji nad przyszłością i priorytetami współczesnej opieki medycznej.

Konferencja odbędzie się w godz. 10-14.

***
Dodatkowe Informacje dla mediów:
Beata Staniaszczyk
Specjalista ds. Komunikacji PR
+48 887 810 243
beata.staniaszczyk@ahop.pl 

Źródło informacji prasowej: AHAP

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock/Photographee.eu

    Kiedy wybrać się po raz pierwszy z córką do ginekologa?

    Pierwsza wizyta dziewczynki u ginekologa to duże przeżycie, ale lepiej jej nie odkładać. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, to można pojawić się w gabinecie po roku od pierwszego krwawienia, nie później jednak niż do ukończenia przez młodą pacjentkę 15 lat. Przed wizytą warto porozmawiać o tym, co czeka ją w gabinecie – radzi dr n. med. Ewa Kuś, konsultant ds. ginekologii i położnictwa Grupy Luxmed.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

    Niedobór jodu może wywołać chorobę charakteryzującą się głębokim ubytkiem możliwości intelektualnych. To właśnie on odpowiadał w dawnych czasach za występowanie na terenie Szwajcarii tzw. kretynizmu endemicznego. Polska ustrzegła się tego losu, bo w 1935 roku wprowadzono skuteczną profilaktykę - do soli kuchennej dodawany był jodek potasu.

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Nadmiar soli sprzyja nie tylko nadciśnieniu i chorobom nerek

    Oprócz problemów z układem krwionośnym i nerkami, nadmiar soli może sprzyjać różnym zaburzeniom ciała oraz umysłu. Naukowcy donoszą o zwiększonym ryzyku cukrzycy, alergii czy depresji.

  • Rozmawiajmy szczerze z dzieckiem o śmierci

  • Sylkistyna i rezylastyna – nowe białka z polskiego laboratorium

  • Niebieskie Igrzyska przekraczają Atlantyk

  • Wstęp do diagnozy autyzmu w bilansie dwulatka

  • AdobeStock

    Szkoła przyszpitalna oferuje coś więcej niż edukację

    Niemal 30 proc. dzieci w wieku szkolnym choruje przewlekle, spora część z nich wiele czasu spędza w szpitalu. Częsta lub dłuższa hospitalizacja sprawia, że po powrocie do szkoły mają zaległości, które trudno im nadrobić. Aby tego uniknąć, mogą uczestniczyć w zajęciach szkoły przyszpitalnej. Ale edukacja to nie jedyna rola tych placówek.

  • Czego nie wiecie o wit. B

  • Szybki test diagnozujący endometriozę