Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Zapisz się na newsletter
Do góry


23.09.2022 , 12:32 Aktualizacja: 23.09.2022, 12:41
Informacja prasowa

Konferencja medyczna: kompleksowe leczenie, rehabilitacja oraz edukacja

29 września w Uzdrowisku Ustroń odbędzie się Konferencja Medyczna pt. Kompleksowe leczenie, rehabilitacja oraz edukacja – priorytety nowoczesnej opieki zdrowotnej. Wśród podejmowanych tematów znajdą się m.in. choroby cywilizacyjne, opieka nad pacjentem przewlekle chorym, program KOS-zawał oraz kwestie związane ze społeczną odpowiedzialnością za zdrowie publiczne.

Infografika - organizator konferencji Infografika - organizator konferencji

Przedstawiciele samorządu lokalnego, dyrektorzy szpitali, lekarze oraz przedstawiciele pacjentów będą dyskutować o tym, czy można powtórzyć sukces programu KOS-zawał w skoordynowanym leczeniu chorób cywilizacyjnych. Oddzielny panel zostanie poświęcony rozbudowie Uzdrowiska Ustroń. Stąd też do udziału w rozmowach zostali zaproszeni nie tylko wybitni specjaliści z branży medycznej i przedstawiciele władz samorządowych, ale również czołowi przedstawiciele świata architektury. 

Priorytety nowoczesnej opieki zdrowotnej

Pierwszy z paneli Konferencji Medycznej będzie poświęcony m.in. roli profilaktyki pierwotnej i wtórnej oraz zagadnieniom związanym z opieką nad pacjentem przewlekle chorym, szczególnie w kontekście chorób cywilizacyjnych. Uczestnicy dyskusji zastanowią się nad tym, czy sukces programu KOS-zawał można powtórzyć również w przypadku innych schorzeń. Uczestnicy tej części spotkania zostaną zaproszeni do dyskusji także nad tym, czyją rolą jest edukacja społeczeństwa i kadry medycznej.

Zaproszenie do udziału w tym panelu przyjęli m.in.:

 • prof. Krystian Wita, konsultant wojewódzki w dziedzinie kardiologii,
 • Leszek Kliś, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie oraz
 • dr Agnieszka Szuścik, edukatorka, specjalistka patient expierence.

Grupę American Heart of Poland reprezentować będą:

 • dr Paweł Kaźmierczak, członek zarządu i dyrektor medyczny Grupy oraz
 • prof. Andrzej Madej, specjalista hipertensjologii, farmakologii klinicznej i chorób wewnętrznych z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca oraz Katedry Farmakologii Klinicznej, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach.

Moderatorem  panelu będzie red. Marianna Dufek.

Współpraca z NFZ i samorządem

Niezwykle istotnym elementem  efektywnego zarządzania szpitalem jest konstruktywna współpraca z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz przedstawicielami samorządu lokalnego – w programie konferencji nie mogło zatem zabraknąć panelu poświęconego tej tematyce. Do dyskusji zostali zaproszeni m.in.

 • przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia,
 • Eligiusz Komarowski, starosta pilski,
 • Sabina Bigos – Jaworowska, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku- Białej oraz
 • Artur Baranowski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

 - Jesteśmy przekonani, że gwarancją ZDROWEGO systemu opieki zdrowotnej pozostaje partnerstwo i współpraca z płatnikiem publicznym oraz samorządem lokalnym. Razem chcemy rozmawiać o tym, dokąd powinny zmierzać reformy i przekonywać, że w placówkach finansowanych przez NFZ można leczyć się bez kolejek i z jakością jak w prywatnych ośrodkach – mówi Adam Szlachta, Prezes Zarządu American Heart of Poland, który również  weźmie udział w dyskusji.

Panel poprowadzi red. Wojciech Kuta, dziennikarz Portalu Samorządowego.

Uzdrowisko Ustroń – perła modernistycznej architektury

Trzeci panel zostanie poświęcony rozbudowie Uzdrowiska Ustroń, które należy do Grupy American Heart of Poland – podczas spotkania po raz pierwszy zostaną przedstawione szczegóły tego przedsięwzięcia. Prelekcje na ten temat wygłoszą autorzy projektu:

 • Maciej Franta oraz
 • Robert Konieczny.

Wybitni polscy architekci zaprezentują również po raz pierwszy swoje projekty.

- Ustrońskie „piramidy”, zaprojektowane przed wielu laty przez Aleksandra Frantę i Henryka Buszkę, stanowią do dziś jeden z symboli miasta Ustroń i wyjątkowy przykład połączenia stylu modernistycznego z górskimi pejzażami. W ramach rozbudowy Uzdrowiska Ustroń będziemy chcieli zachować ten niepowtarzalny charakter, tworząc jednocześnie komfortową przestrzeń dla odwiedzających nas gości – zapowiada Wojciech Budzowski, prezes Zarządu Uzdrowiska Ustroń, Grupa American Heart of Poland. –

Dla świata architektury będzie to z pewnością bardzo ważny projekt. Jesteśmy dumni, że będziemy mogli brać w nim udział, współpracując z zespołem architektów światowej sławy – podkreśla Wojciech Budzowski. Swój udział w dyskusji na temat rozbudowy i modernizacji Uzdrowiska Ustroń potwierdził również Mieczysław Szczurek -  Starosta Cieszyński.

Gospodarzem panelu będzie red. Marcin Zasada, redaktor naczelny portalu Ślązag. 

Po konferencji zaplanowano spacer i zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Uzdrowiska Ustroń pod okiem przewodnika. 

Organizatorem Konferencji jest Grupa American Heart of Poland, która od 21 lat zapewnia kompleksową, ciągłą, wielospecjalistyczną i nowoczesną opiekę medyczną w zakresie chorób cywilizacyjnych ponad 175 tysiącom pacjentów rocznie na terenie całego kraju w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jest w szczególności liderem na rynku usług sercowo-naczyniowych w Centralnej Europie. W jej skład wchodzą szpitale wieloprofilowe, oddziały kardiologii interwencyjnej i kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej, poradnie, laboratoria diagnostyczne i pracownie diagnostyki obrazowej, Uzdrowisko Ustroń oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe. 

– W ramach ciągłego rozwoju sukcesywnie rozszerzamy sieć naszych placówek o kolejne lokalizacje w całej Polsce, skupiając się na takich punktach, gdzie wyjątkowo mocno odczuwalny jest brak dostępu do kompleksowej i nowoczesnej opieki medycznej – podkreśla Adam Szlachta, prezes Zarządu Grupy American Heart of Poland. – Jednym z głównych naszych założeń jest przy tym nie tylko leczenie, ale również profilaktyka zdrowotna, edukacja i budowanie nowoczesnej opieki zdrowotnej – dodaje. 
Zgodnie z powyższymi ideami Grupa American Heart of Poland, wkraczając w trzecią dekadę swojej działalności, zaprasza do wspólnej dyskusji nad przyszłością i priorytetami współczesnej opieki medycznej.

Konferencja odbędzie się w godz. 10-14.

***
Dodatkowe Informacje dla mediów:
Beata Staniaszczyk
Specjalista ds. Komunikacji PR
+48 887 810 243
beata.staniaszczyk@ahop.pl 

Źródło informacji prasowej: AHAP

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki wideo) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w „Serwisie Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. Zdjęcie załączone do informacji prasowej można bezpłatnie wykorzystać wyłącznie z treścią niniejszej informacji. Materiały oznaczone jako „materiał partnerski” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami, instytucjami lub organizacjami w ramach umów na obsługę medialną. „Portal Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę” ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może być traktowany jako źródło porad medycznych. W sytuacji problemów ze zdrowiem należy udać się po pomoc do odpowiedniego profesjonalisty medycznego.
Id materiału: 2600

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.