Nagroda dla prezes Angelini Pharma

Agnieszka Leszczyńska, prezes Angelini Pharma Polska otrzymała nagrodę specjalną w konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia. Wyróżnienie przyznano za aktywności w obszarze wspierania lekarzy i specjalistów zwłaszcza psychiatrii i neurologii.

Fot. Angelni Pharma Polska
Fot. Angelni Pharma Polska

Nagrody w Konkursie „Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” przyznano po raz 22. Organizatorem wydarzenia były Wydawnictwo Termedia oraz redakcje „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”. 

- Jestem bardzo dumna z wyróżnienia, które przypadło Angelni Pharma Polska. Dla całego naszego zespołu wprowadzanie na rynek nowoczesnych terapii to nie tylko: współpraca z ekspertami medycznymi w danej dziedzinie - szerzenie wiedzy o skuteczności i działaniu leku, ubieganie się o refundację – by zapewnić chorym dostęp do leku, ale przede wszystkim dialog z pacjentem – mówi Agnieszka Leszczyńska, prezes zarządu Angelini Pharma Polska. 

Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które w ostatnim roku szczególnie wyróżniły się w polskiej medycynie. Agnieszka Leszczyńska została doceniona za aktywności w obszarze wspierania nowoczesnych terapii oraz  lekarzy i specjalistów z dziedziny psychiatrii i neurologii.

- Staramy się budować świadomość, że przy nowoczesnym leczeniu chory może prowadzić takie samo życie jak człowiek zdrowy (założyć rodzinę, być aktywnym zawodowo i społecznie), destygmatyzować choroby (szczególnie te psychiczne czy neurologiczne), zachęcać dla pacjenta do aktywnego udziału w życiu. Bardzo się cieszę, że nasze starania zostały zauważone – dodaje prezes Angelini Pharma. 

W konkursie „Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” wyróżniono w sumie 30 osób w 10 kategoriach. Wśród laureatów znaleźli się zarówno przedstawiciele placówek medycznych publicznych i prywatnych (w kategorii menadżer), jak i liderzy w zakresie poszczególnych dziedzin (innowacyjny szpital, zdrowie publiczne, działalność charytatywna,  media i public relations).

Osobowością Roku w Medycynie został dr. n. med. Andrzej Mądrala, członek rady Pracodawców RP, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, wice przewodniczący Rady Nadzorczej Centrum Medycznego Mavit. 

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock/Photographee.eu

    Kiedy wybrać się po raz pierwszy z córką do ginekologa?

    Pierwsza wizyta dziewczynki u ginekologa to duże przeżycie, ale lepiej jej nie odkładać. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, to można pojawić się w gabinecie po roku od pierwszego krwawienia, nie później jednak niż do ukończenia przez młodą pacjentkę 15 lat. Przed wizytą warto porozmawiać o tym, co czeka ją w gabinecie – radzi dr n. med. Ewa Kuś, konsultant ds. ginekologii i położnictwa Grupy Luxmed.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

    Niedobór jodu może wywołać chorobę charakteryzującą się głębokim ubytkiem możliwości intelektualnych. To właśnie on odpowiadał w dawnych czasach za występowanie na terenie Szwajcarii tzw. kretynizmu endemicznego. Polska ustrzegła się tego losu, bo w 1935 roku wprowadzono skuteczną profilaktykę - do soli kuchennej dodawany był jodek potasu.

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

NAJNOWSZE

  • Adobe

    Czy dieta wpływa na ADHD?

    Choć nadal brakuje jednoznacznych naukowych dowodów łączących zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) ze sposobem odżywiania, coraz więcej przesłanek skłania badaczy do uważniejszego przyglądania się temu zagadnieniu.

  • Polskie dzieci z szansą na refundację ultranowoczesnego leczenia białaczki

  • Zanim kupisz przeczytaj skład

  • Proste sposoby na upały

  • Kiedy rozpocząć ćwiczenia po porodzie?

  • Adobe Stock

    Jak rzucić palenie

    Wychodzenie z nałogu nikotynowego bywa długotrwałe, ponieważ nikotyna silnie uzależnia – pobudza mózgowy układ nagrody, wyzwalając dopaminę, czyli tzw. hormon szczęścia. To sprawia, że organizm zaczyna kojarzyć palenie z przyjemnością i ulgą, a zerwanie z tym mechanizmem wymaga czasu i zmiany nawyków. Trzeba nauczyć się zajmować i mózg, i ręce czymś innym oraz radzić sobie w sytuacjach, które uruchamiają odruch sięgania po nikotynę. O sposobach wychodzenia z nikotynizmu opowiada dr n. med. Magdalena Cedzyńska z Narodowego Instytutu Onkologii – PIB.

  • Afazja – odbiera język, zostawia rozum

  • Lato z komarami, swędzące lato

Serwisy ogólnodostępne PAP