Nagroda dla prezes Angelini Pharma

Agnieszka Leszczyńska, prezes Angelini Pharma Polska otrzymała nagrodę specjalną w konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia. Wyróżnienie przyznano za aktywności w obszarze wspierania lekarzy i specjalistów zwłaszcza psychiatrii i neurologii.

Fot. Angelni Pharma Polska
Fot. Angelni Pharma Polska

Nagrody w Konkursie „Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” przyznano po raz 22. Organizatorem wydarzenia były Wydawnictwo Termedia oraz redakcje „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”. 

- Jestem bardzo dumna z wyróżnienia, które przypadło Angelni Pharma Polska. Dla całego naszego zespołu wprowadzanie na rynek nowoczesnych terapii to nie tylko: współpraca z ekspertami medycznymi w danej dziedzinie - szerzenie wiedzy o skuteczności i działaniu leku, ubieganie się o refundację – by zapewnić chorym dostęp do leku, ale przede wszystkim dialog z pacjentem – mówi Agnieszka Leszczyńska, prezes zarządu Angelini Pharma Polska. 

Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które w ostatnim roku szczególnie wyróżniły się w polskiej medycynie. Agnieszka Leszczyńska została doceniona za aktywności w obszarze wspierania nowoczesnych terapii oraz  lekarzy i specjalistów z dziedziny psychiatrii i neurologii.

- Staramy się budować świadomość, że przy nowoczesnym leczeniu chory może prowadzić takie samo życie jak człowiek zdrowy (założyć rodzinę, być aktywnym zawodowo i społecznie), destygmatyzować choroby (szczególnie te psychiczne czy neurologiczne), zachęcać dla pacjenta do aktywnego udziału w życiu. Bardzo się cieszę, że nasze starania zostały zauważone – dodaje prezes Angelini Pharma. 

W konkursie „Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” wyróżniono w sumie 30 osób w 10 kategoriach. Wśród laureatów znaleźli się zarówno przedstawiciele placówek medycznych publicznych i prywatnych (w kategorii menadżer), jak i liderzy w zakresie poszczególnych dziedzin (innowacyjny szpital, zdrowie publiczne, działalność charytatywna,  media i public relations).

Osobowością Roku w Medycynie został dr. n. med. Andrzej Mądrala, członek rady Pracodawców RP, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, wice przewodniczący Rady Nadzorczej Centrum Medycznego Mavit. 

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock/Photographee.eu

    Kiedy wybrać się po raz pierwszy z córką do ginekologa?

    Pierwsza wizyta dziewczynki u ginekologa to duże przeżycie, ale lepiej jej nie odkładać. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, to można pojawić się w gabinecie po roku od pierwszego krwawienia, nie później jednak niż do ukończenia przez młodą pacjentkę 15 lat. Przed wizytą warto porozmawiać o tym, co czeka ją w gabinecie – radzi dr n. med. Ewa Kuś, konsultant ds. ginekologii i położnictwa Grupy Luxmed.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

    Niedobór jodu może wywołać chorobę charakteryzującą się głębokim ubytkiem możliwości intelektualnych. To właśnie on odpowiadał w dawnych czasach za występowanie na terenie Szwajcarii tzw. kretynizmu endemicznego. Polska ustrzegła się tego losu, bo w 1935 roku wprowadzono skuteczną profilaktykę - do soli kuchennej dodawany był jodek potasu.

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

NAJNOWSZE

  • Umieranie dopełnia życie

    Umieranie to szczególny czas w życiu człowieka. Kluczem dobrej śmierci jest spełnione życie, ale jeśli takie nie było, to jest jeszcze szansa na dobre podsumowanie. Nawet żal może przerodzić się w coś pięknego – podkreśla dr n. med. Tomasz Dzierżanowski, kierownik Kliniki Medycyny Paliatywnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  • Niepoczytalność - czyn z kodeksu karnego, a winy nie ma

  • Test na HIV w gabinecie lekarza POZ

  • Szczawiany – mroczne oblicze rabarbaru

  • Szczawiany – mroczne oblicze rabarbaru

  • Adobe Stock

    Mleko matki pamięta emocje

    Zdrowie psychiczne kobiety wpływa na skład jej pokarmu, od hormonów po mikrobiom. To może mieć znaczenie dla rozwoju dziecka. Oddziaływać na jego odporność, a nawet osobowość – wynika z przeglądu badań, przygotowanego przez studentów i naukowców z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

  • Zespół cieśni nadgarstka niedocenianą cechą RZS

  • Fizjoterapia w opiece długoterminowej