Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
29.11.2023 , 11:49 Aktualizacja: 29.11.2023, 12:08
Informacja prasowa

Rusza druga edycja konkursu o Grant Onkologiczny Servier – CARE

Polskie Towarzystwo Onkologiczne ogłosiło konkurs o grant naukowo-badawczy,  realizowany we współpracy z firmą Servier Polska pod auspicjami Warsaw Health Innovation Hub. Grant Onkologiczny Servier – CARE, którego wartość  w tym roku wynosi 175 000 zł, zostanie przekazany na realizację projektu lub projektów, których celem będzie poprawa wyników diagnostyki i terapii chorych z nowotworami układu pokarmowego: raka żołądka, raka trzustki, raka dróg żółciowych oraz raka jelita grubego.

- Nowotwory przewodu pokarmowego od lat są wyzwaniem onkologii. Zachorowalność na nie systematycznie zwiększa się zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wzrasta też śmiertelność z ich powodu, dotyczy to szczególnie raka jelita grubego. Dwa kolejne nowotwory - rak trzustki i rak dróg żółciowych - znalazły się na liście 10 nowotworów o najwyższej śmiertelności opublikowanej przez Amerykańskie Towarzystwo Onkologiczne (ACS). Tym bardziej nowe rozwiązania mające na celu poprawę opieki nad pacjentami z nowotworami układu pokarmowego są cenne – zaznacza prof. Piotr Rutkowski, przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.

- Tegoroczna edycja konkursu grantowego jest drugą z trzech zaplanowanych przez firmę Servier. W tym roku zwiększyliśmy kwotę grantu do 175 000 zł, dzięki czemu możliwe było rozszerzenie obszarów terapeutycznych do czterech nowotworów układu pokarmowego. Wierzymy, że nowe projekty naukowo-badawcze, które zostaną wyłonione w drodze konkursu, przyniosą wymierne korzyści dla pacjentów – podkreśla Robert Pociupany, dyrektor Działu Medycznego i ds. Pacjentów. 

Wnioski o grant można składać w formie elektronicznej lub papierowej najpóźniej do dnia 18 grudnia 2023 roku. Szczegóły dotyczące projektu można znaleźć na stronie: https://pto.med.pl/.

Każdy złożony wniosek powinien spełniać dwa podstawowe wymogi projektu badawczo naukowego: innowacyjność i potencjał wdrożeniowy. Będą to kryteria szczególnie brane pod uwagę przez członków komisji konkursowej, w skład której wchodzą prof. Piotr Rutkowski, przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, prof. Lucjan Wyrwicz, prof. Tomasz Kubiatowski oraz prof. Marta Mańczuk. Laureata lub laureatów konkursu, których może być maksymalnie trzech, poznamy na początku lutego 2024 roku. 

Grant Onkologiczny Servier – CARE jest w całości finansowany z środków pochodzących z firmy Servier Polska.  

Kontakt dla mediów:
Natalia Stasiakowska-Jabłońska
External Communication Manager w Servier Polska 
E-mail: natalia.jablonska@servier.com

Servier to niezależna francuska firma farmaceutyczna obecna w 150 krajach świata, w Polsce od 31 lat. Firma Servier prowadząc swoją działalność w Polsce, wspiera działalność naukowo-badawczą oraz rozwój lokalnej, nowoczesnej produkcji leków. Blisko 100% opakowań leków firmy Servier przeznaczonych na polski rynek produkowanych jest w warszawskim Zakładzie Produkcyjnym Servier-Anpharm. Rozwój firmy Servier opiera się na stałym dążeniu do innowacji w czterech kluczowych dziedzinach: onkologia, kardiologia i metabolizm, choroby immunozapalne i neurologia. 

Polskie Towarzystwo Onkologiczne jest medycznym stowarzyszeniem naukowym. Od lat swoją działalność koncentruje wokół upowszechniania zdobyczy naukowych w zakresie onkologii, stymulowania badań w tej dziedzinie, podnoszenia umiejętności zawodowych pracowników placówek onkologicznych i edukacji w zakresie profilaktyki onkologicznej oraz poprawy jakości opieki onkologicznej. 

Warsaw Health Innovation Hub (WHIH) to przedsięwzięcie Agencji Badań Medycznych  oraz podmiotów działających na rzecz ochrony zdrowia w Polsce, w tym w szczególności z obszaru medycyny, farmacji i biotechnologii oraz szeroko pojętej technologii.  WHIH stanowi unikalną na skalę Europy Centralnej platformę współpracy, której celem m.in. jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań medycznych na rzecz poprawy zdrowia pacjentów oraz zwiększanie wydajności polskiego systemu ochrony zdrowia. 
 

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki wideo) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w „Serwisie Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. Zdjęcie załączone do informacji prasowej można bezpłatnie wykorzystać wyłącznie z treścią niniejszej informacji. Materiały oznaczone jako „materiał partnerski” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami, instytucjami lub organizacjami w ramach umów na obsługę medialną. „Portal Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę” ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może być traktowany jako źródło porad medycznych. W sytuacji problemów ze zdrowiem należy udać się po pomoc do odpowiedniego profesjonalisty medycznego.
Id materiału: 3537

TAGI:

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.