Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
05.06.2023 , 08:50 Aktualizacja: 06.06.2023, 11:14
Informacja prasowa

#ZdrowaKariera – sposoby na zdrowie w pracy i po pracy z PZU Zdrowie 

Zbilansowana dieta, odpowiednia dawka ruchu, skuteczna regeneracja – sposobów na polepszenie zdrowia jest dużo, jednak jak skutecznie wdrożyć je w życie? Temu zagadnieniu poświęcona jest wiosenna akcja edukacyjna #ZdrowaKariera, którą PZU Zdrowie prowadzi w swoich mediach społecznościowych.

źródło: PZU Zdrowie źródło: PZU Zdrowie

#ZdrowaKariera to akcja edukacyjna PZU Zdrowie w mediach społecznościowych, która obejmuje kluczowe dla zdrowia obszary: świadome odżywianie, aktywność przy pracy siedzącej, walkę z nikotynizmem oraz skuteczną regenerację. Jest skierowana do osób, które chcą zmienić swoje nawyki na lepsze, ale potrzebują dawki motywacji oraz informacji z wiarygodnego źródła. Praktyczne porady w formie nagrań uzupełniają materiały przygotowane przez ekspertów w formie infografik. 

W akcji uczestniczą eksperci zdrowotni i internetowi twórcy: Damian Bugański z kanału YouTube „Człowieku Rusz Się”, dietetyk Marcin Jackowiak tworzący na TikToku czy dr n. o zdr. Paweł Koczkodaj z Narodowego Instytu Onkologii i Anita Markowska, psycholog pracująca na co dzień z pacjentami PZU Zdrowie.  

Filmy zostały zrealizowane w biurowcu PZU Park, nazwanym najbardziej zielonym biurowcem w Warszawie. #ZdrowaKariera nie jest jednorazową kampanią PZU Zdrowie. Pod tym samym hasztagiem operator medyczny prowadzi na LinkedIn tematyczny cykl postów oraz comiesięczny biuletyn. 

Odcinki można znaleźć w mediach społecznościowych PZU Zdrowie (Facebook, Instagram, LinkedIn) oraz na stronie: https://zdrowie.pzu.pl/zdrowakariera

Health-hacki, które naprawdę wdrożysz w życie
 
Niewiele osób jest w stanie stosować się do tak restrykcyjnych wytycznych jak pobudka o piątej rano, wykańczające treningi i dieta wyliczona co do kalorii. Adresatami akcji #ZdrowaKariera są osoby aktywne zawodowo, którym trudno jest znaleźć czas i motywację do zmian w pędzie codzienności zawodowej i rodzinnej. 

‒ Przygotowując naszą akcję myśleliśmy o tym, jakich porad oczekiwałyby osoby, które podobnie jak my, mają siedzący tryb pracy i wiele obowiązków po wyjściu z niej. Chcemy zmienić przekonanie, że „wszystko albo nic” i zachęcić do poczucia większej sprawczości w zakresie profilaktyki. #ZdrowaKariera udowadnia, że można zrobić wiele dla swojego zdrowia bez zniechęcającej perspektywy drastycznych wyrzeczeń czy zaopatrywania się w drogie akcesoria do ćwiczeń i gotowania. Health hacki to nieduże usprawnienia zdrowotne naszego życia, które przynoszą wielkie efekty. Zaangażowani do współpracy eksperci wiedzą, jak motywować do zmian, przekazując w przystępnej formie merytoryczną wiedzę popartą doświadczeniem ‒ mówi Rozalia Derewenda-Zasłona, kierowniczka zespołu komunikacji PZU Zdrowie
‒ Skuteczna komunikacja musi uwzględniać aktualne trendy. Z jednej strony, spędzamy coraz więcej czasu przed ekranami telefonów, z drugiej wybieramy coraz krótsze formy. Jednocześnie konsumujemy coraz więcej treści, które dzieją się w tle. Przygotowując akcję #ZdrowaKariera zdecydowaliśmy się na formaty, które będą atrakcyjne dla wszystkich odbiorców ‒ wyjaśnia Sebastian Jackowski, Starszy Specjalista ds. komunikacji PZU Zdrowie, koordynator akcji #ZdrowaKariera. 

Cztery obszary zdrowia 

Niewiele osób jest w stanie stosować się do tak restrykcyjnych wytycznych jak pobudka o piątej rano, wykańczające treningi i dieta wyliczona co do kalorii. Adresatami akcji #ZdrowaKariera są osoby aktywne zawodowo, którym trudno jest znaleźć czas i motywację do zmian w pędzie codzienności zawodowej i rodzinnej. 

Odcinek 1: Gotuj tanio, smacznie i zdrowo z dietetykiem Marcinem Jackowiakiem 
Dietetyk Marcin Jackowiak podpowiada nie tylko jak smacznie, tanio i zdrowo jeść, ale także jak szybko i bezpiecznie przygotowywać posiłki.  Widz pozna sposoby na pełnowartościowy posiłek w 15 minut, ale też dowie się czym jest „meal preaping”, czyli technika kulinarna dzięki, której podczas jednej wizyty w kuchni przygotuje się posiłki na cały tydzień. Marcinowi zaufało nie tylko grono użytkowników Instagrama i TikToka, ale też wielu zawodowych piłkarzy. 

Odcinek 2: W-F dla pracujących przy biurku z trenerem Damianem Bugańskim 
Damian Bugański z bloga „Człowieku rusz się” opowiada, jak dbać o swoją formę pracując za biurkiem. Autor „Rozrusznika porannego”, który oglądają setki tysięcy widzów na YouTube, pokazuje, jak dbać o swoje zdrowie i sprawność i co równie ważne – jak znaleźć czas i motywację do ruchu wśród licznych obowiązków. Damian dzieli się swoimi sposobami na aktywność fizyczną z tymi, którym nie po drodze do siłowni czy klubu fitness. Większość „health hacków” można wykonać w domu nie posiadając profesjonalnego sprzętu do treningu. 

Odcinek 3: Tych nowotworów można uniknąć. Prawdziwa cena palenia – wywiad z dr n. o zdr. Pawłem Koczkodajem 
Dr n o zdr. Paweł Koczkodaj w swojej działalności naukowej i popularyzatorskiej  w Narodowym Instytucie Onkologii koncentruje się na profilaktyce nowotworowej, zwłaszcza nowotworów powodowanych przez produkty nikotynowe. Opowiada, skąd w naszej kulturze wziął się papieros, jaki rzeczywisty wpływ na zdrowie ma palenie wyrobów nikotynowych, oraz jakie najczęstsze mity towarzyszą nikotynizmowi.  

Odcinek 4: Zdrowy sen według psycholog Anity Markowskiej  
Psycholog Anita Markowska, która na co dzień pracuje z pacjentami PZU Zdrowie, przybliży zagadnienie zdrowego snu.  W nagraniu dzieli się health-hackami na zdrowy sen dla osób aktywnych zawodowo, oraz podpowiada czego unikać przed snem, jak szybko zasypiać, oraz kiedy o problemach ze snem porozmawiać z lekarzem. 

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. Zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych. 

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki wideo) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w „Serwisie Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. Zdjęcie załączone do informacji prasowej można bezpłatnie wykorzystać wyłącznie z treścią niniejszej informacji. Materiały oznaczone jako „materiał partnerski” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami, instytucjami lub organizacjami w ramach umów na obsługę medialną. „Portal Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę” ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może być traktowany jako źródło porad medycznych. W sytuacji problemów ze zdrowiem należy udać się po pomoc do odpowiedniego profesjonalisty medycznego.
Id materiału: 3175

TAGI:

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.