Materiał promocyjny

Grupa LUX MED otwiera Wyższą Szkołę Nauk Medycznych w Warszawie

Grupa LUX MED otwiera Wyższą Szkołę Nauk Medycznych w Warszawie, w której od października 2025 r. będzie kształcić przyszłych specjalistów medycznych. Dla przyszłych studentów LUX MED organizuje 31 maja dzień otwarty w siedzibie uczelni przy ul. Szturmowej 2 w Warszawie.

kadr z filmu
kadr z filmu

„Naszą misją jest nie tylko leczenie i profilaktyka. Chcemy również rozwijać kadry medyczne, które dbają o zdrowie Polaków” - mówi dr Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy LUX MED i założycielka szkoły.

W ofercie Wyższej Szkoły Nauk Medycznych znajdują się obecnie 5-letnie stacjonarne studia magisterskie z zakresu fizjoterapii. Jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie studiów I i II stopnia na kierunkach pielęgniarstwo oraz ratownictwo medyczne. Uczelnia wprowadza także nowe studia podyplomowe: Zrównoważone zarządzanie w podmiotach leczniczych, Zarządzanie jakością z opcją zdobycia dodatkowego certyfikatu audytora czy specjalistyczne studia Fizjoterapia w sporcie.

„Mamy ogromny potencjał zarówno, jeśli chodzi o kadry, jak i infrastrukturę. Posiadamy dzisiaj ponad 300 szerokoprofilowych przychodni, 17 wieloprofilowych szpitali, placówek diagnostyki obrazowej, centrów dentystycznych oraz własną sieć placówek zdrowia psychicznego. Ta infrastruktura będzie służyła przyszłym kadrom medycznym do nauki, do ćwiczeń, do pracy z pacjentami” - podkreśla dr Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy LUX MED, założycielka Wyższej Szkoły Nauk Medycznych.

Studia w WSNM umożliwią studentom kształcenie w warunkach klinicznych, z udziałem pacjentów, przy wykorzystaniu nowoczesnej infrastruktury LUX MED. Wartością dodaną będzie także wsparcie studentów w podejmowaniu zatrudnienia w ochronie zdrowia podczas studiów i po ich zakończeniu. LUX MED przewiduje bowiem dalszą współpracę z absolwentami Wyższej Szkoły Nauk Medycznych w Warszawie.

„Atutem Wyższej Szkoły Nauk Medycznych będzie nie tylko bogata infrastruktura, ale także kadra dydaktyczna złożona przede wszystkim z praktyków. Chcemy kłaść szczególny nacisk na praktyczne aspekty kształcenia, pokazać LUX MED jako miejsce, w którym nie tylko się uczy, ale także rozpoczyna swoją karierę zawodową i ją kontynuuje” - wskazuje dr n. med. Krzysztof Kurek, dyrektor medyczny i członek zarządu Grupy LUX MED oraz rektor nowej uczelni.

Krzysztof Kurek dodaje, że dla przyszłych studentów zachętą mogą być również partnerstwa Grupy LUX MED z Polskim Komitetem Olimpijskim i Polskim Komitetem Paralimpijskim w zakresie fizjoterapii, korzystania z infrastruktury i zasobów naukowych międzynarodowej firmy Bupa, której częścią jest LUX MED, a także współpraca z „siostrzaną” hiszpańską firmą Sanitas.

„Sanitas buduje swoje zaplecze akademickie, m.in. opiekując się w zakresie fizjoterapii piłkarzami Realu Madryt. Nawet dla mnie taka wizyta studyjna w Madrycie i poznanie doświadczeń w zakresie opieki nad piłkarzami tak znanego klubu byłaby atrakcyjna, tym bardziej dla przyszłych studentów” - mówi rektor WSNM.

Więcej o potencjale kształcenia w Wyższej Szkole Nauk Medycznych będzie można dowiedzieć się już 31 maja, podczas Dni Otwartych WSNM, które odbędą się przy ul. Szturmowej w Warszawie. Będzie to m.in. okazja do poznania kadry dydaktycznej uczelni, obejrzenia zaplecza medycznego, a także wzięcia udziału w ciekawych warsztatach medycznych (MEDEVAC) i symulacji medycznej.

Grupa LUX MED posiada 17 własnych szpitali, zapewniających bazę chirurgiczną, internistyczną, onkologiczną, kardiologiczną, anestezjologiczną, ortopedyczną, geriatryczną, ginekologiczną, pomocy doraźnej (w tym własne pogotowie ratunkowe) czy z obszaru opieki długoterminowej. Ponadto współpracuje z siecią ponad 100 szpitali partnerskich w całej Polsce, które tworzą zaplecze kliniczne do prowadzenia kształcenia przeddyplomowego profesjonalistów medycznych.

Do Grupy należą także ogólnodostępne i przyzakładowe centra medyczne - ponad 300 własnych i 3 tys. poradni partnerskich. Grupa LUX MED zatrudnia blisko 30 tys. osób, w tym ponad 12 tys. lekarzy i ponad 8 tys. wspierającego personelu medycznego.

W 2022 r. część placówek LUX MED uzyskała akredytację w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie, dzięki czemu została formalnie włączona w struktury kształcenia zawodowego lekarzy. Umożliwiło to prowadzenie 13-miesięcznego stażu podyplomowego, niezbędnego do uzyskania pełnego prawa wykonywania zawodu.

Dzięki współpracy z wieloma uczelniami medycznymi z bazy klinicznej LUX MED skorzystało dotąd ponad 1,5 tys. studentów kierunków: lekarskiego, pielęgniarstwa, położnictwa, dietetyki, zdrowia publicznego i fizjoterapii, również w wymiarze praktyk wakacyjnych.

Kadry medyczne mogą podnosić umiejętności, korzystając z Centrum Edukacji Medycznej Grupy LUX MED, powołanego do prowadzenia specjalistycznych szkoleń. Trzon działalności stanowi oferta praktycznych warsztatów na kadawerach, realizowanych w warunkach bloku operacyjnego w pracowniach przygotowanych do prowadzenia zajęć z anatomii. W 2024 r. CEM zrealizował szkolenia dla blisko 6 tysięcy kursantów.

Więcej informacji o Wyższej Szkole Nauk Medycznych: https://wsnm.edu.pl

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe

    Anafilaksja – gdy życie zależy od adrenaliny

    W ciągu ostatnich kilku dekad pojęcie anafilaksji przestało być znane wyłącznie medykom. Obecnie coraz częściej pojawia się w przestrzeni publicznej. O wstrząsie anafilaktycznym można usłyszeć w wiadomościach, przeczytać na etykietach produktów spożywczych, a nawet w regulaminach bhp. Powodem tej zmiany jest nie tylko wzrost liczby przypadków, ale też większa świadomość i lepsze mechanizmy rozpoznawania tego rodzaju reakcji.

  • Adobe Stock

    Naukowcy o mineralnym panaceum stosowanym w medycynie alternatywnej

    Chloryn sodu stosowany w medycynie alternatywnej doustnie jako „mineralne panaceum” (MMS) w kontakcie m.in. z kwasem żołądkowym uwalnia silnie żrący tlenek chloru, w przemyśle wykorzystywany do uzdatniania wody pitnej i wybielania tkanin. W efekcie niszczy komórki organizmu i uszkadza błony śluzowe. Jest zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia – wynika z publikacji polskich naukowców w czasopiśmie „Scientific Reports”.

  • Polskie Stowarzyszenie Diabetyków

    Sytuacja polskich pacjentów diabetologicznych

    Materiał promocyjny

    Wedle wyliczeń ekspertów już co 12. mieszkaniec Polski żyje z cukrzycą, a ok. milion Polaków ma niezdiagnozowaną chorobę lub stan przedcukrzycowy. W Unii Europejskiej z cukrzycą żyje ponad 32 miliony dorosłych i 170 tys. dzieci. Chorych przybywa, szczególnie wśród dzieci i młodych dorosłych, u których wykrywana jest cukrzyca typu 1. Okazją do przypomnienia wyzwań, przeglądu nowości diabetologicznych i oczekiwań refundacyjnych był zakończony w minioną sobotę Ogólnopolski Dzień Diabetyka, organizowany od lat przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków (PSD).

  • Adobe

    Bruceloza groźna nie tylko dla bydła

    Bruceloza – bakteryjna choroba zwierząt znana od ponad 130 lat – wciąż zagraża ludziom, choć większość kojarzy ją co najwyżej z hodowlą bydła. Czym jest ta choroba, gdzie występuje i jaki jest jej przebieg u człowieka?

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Naukowcy o mineralnym panaceum stosowanym w medycynie alternatywnej

    Chloryn sodu stosowany w medycynie alternatywnej doustnie jako „mineralne panaceum” (MMS) w kontakcie m.in. z kwasem żołądkowym uwalnia silnie żrący tlenek chloru, w przemyśle wykorzystywany do uzdatniania wody pitnej i wybielania tkanin. W efekcie niszczy komórki organizmu i uszkadza błony śluzowe. Jest zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia – wynika z publikacji polskich naukowców w czasopiśmie „Scientific Reports”.

  • Przemoc relacyjna u dziewcząt to uderzenie w splot słoneczny

  • Młode influencerki na TikToku promują szkodliwą pielęgnację skóry

  • Bruceloza groźna nie tylko dla bydła

  • Choroby przyzębia infekują cały organizm

  • Adobe Stock

    Współczesne wyroby tytoniowe i nikotynowe – nowe, ale czy lepsze?

    Nowe wyroby nikotynowe i tytoniowe są szkodliwe – nie dajmy się zwieść pozorom. Choć różnią się mechanizmem działania od tradycyjnych papierosów, nadal niosą poważne zagrożenia dla zdrowia – podkreśla prof. Paweł Koczkodaj z Zakładu Epidemiologii i Prewencji Pierwotnej Nowotworów Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie.

  • Anafilaksja – gdy życie zależy od adrenaliny

  • Taniec jest dobry dla mózgu

Serwisy ogólnodostępne PAP