Tag:
  • Adobe Stock/kinomaster

    Zroluj zdrowie – siła wyborów

    Trwa ogólnopolski konkurs dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych pt. "Zroluj zdrowie – siła wyborów". Każda szkoła może wysyłać tzw. rolkę, która promuje zdrowie. Wystarczy poczta elektroniczna, kreatywny pomysł i zgrany zespół. Na zwycięzców czekają nagrody.

    1 minuta czytania
  • Adobe Stock

    Edukacja – klucz do zdrowego serca

    W kardiologii nie potrzebujemy rewolucji, ale poprawy istniejących rozwiązań. Kluczem do zdrowego serca jest profilaktyka i edukacja zdrowotna. Tymczasem w szkołach nie będzie obowiązkowa, co oznacza, że za chwilę może zniknąć. Jako środowisko lekarskie jesteśmy tym faktem zaniepokojeni – zaznacza prof. Maciej Banach, kardiolog, prezydent Międzynarodowego Panelu Ekspertów Lipidowych.

  • Fot. Ł.Kamiński/Partnerstwo na Rzecz Profilaktyki i Leczenia Otyłości

    Strategicznie o redukcji otyłości – interdyscyplinarność na rzecz zdrowia publicznego

    Materiał promocyjny

    Polska znajduje się wśród krajów, w których walka z otyłością sprowadzała się dotychczas głównie do silosowych, nieskoordynowanych i często pojedynczych działań. Pacjent z chorobą otyłościową jest dla POZ niewidzialny, choć w sumie to już 9 mln osób. Eksperci biją na alarm. Potrzeba krajowej strategii, lokalnych działań, dialogu i rozwiązań legislacyjnych. Czas działać i powiedzieć stop epidemii otyłości. Co konkretnie należy zrobić? – o tym dyskutowali uczestnicy konferencji dialogu międzysektorowego ,,Stop epidemii otyłości w Polsce”.

    13 minut czytania
  • Rys.Krzysztof "Rosa" Rosiecki

    Ósma rano to dla nastolatka wyzwanie

    Nastolatki mają biologicznie uwarunkowany inny rytm dobowy niż dorośli, co sprawia, że najchętniej chodziliby spać o 1.00, ale też wstawali później niż zazwyczaj od nich wymagamy. Lekcje od 8.00 to dla wielu uczniów katorga. O tym dlaczego tak się dzieje i jak przeżyć ten czas, opowiada biolog i neurodydaktyk prof. Marek Kaczmarzyk.

    prof. Marek Kaczmarzyk, neurodydaktyk i Monika Grzegorowska
    10 minut czytania
  • Infografika - nadawca informacji prasowej

    WEBHealth Impact - social media i influencer marketing w edukacji zdrowotnej

    Codziennie setki tysięcy osób szukają w sieci informacji na temat zdrowia. Influencerzy zdrowotni mają ogromny potencjał budowania świadomości zdrowotnej Polaków i kształtowania postaw. Powstał ekspercki raport na ten temat, który zostanie zaprezentowany 25 kwietnia br. w Centrum Nauki Kopernik.

    1 minuta czytania
  • rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

    Edukacja niezbędna także w życiu intymnym

    Brak edukacji seksualnej w dorosłym życiu może skutkować nie tylko niechcianą ciążą czy infekcjami, ale także zaburzeniami w życiu intymnym. Dlaczego nie należy jej zaniedbywać wyjaśnia seksuolog, prof.  Michał Lew-Starowicz, kierownik Kliniki Psychiatrii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

    Prof. Michał Lew-Starowicz, seksuolog i Monika Grzegorowska
    6 minut czytania
  • Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

    Gdzie można znaleźć wiarygodne informacje o zdrowiu

    W internecie działają tysiące portali, blogów i forów poświęconych tematyce zdrowotnej. Niestety, spora część z nich zawiera informacje nieaktualne, niepełne lub po prostu nieprawdziwe. Ale w sieci nie brakuje też solidnych źródeł wiedzy o zdrowiu – podpowiadamy, z których warto korzystać.

    9 minut czytania
  • Print Screen

    Dbaj o siebie i ciesz się końskim zdrowiem!

    Pod takim hasłem ruszyła nowa kampania edukacyjna Ministerstwa Zdrowia, która ma zachęcić młodych Polaków do tego, aby bardziej zatroszczyli się o swoje zdrowie. Profilaktycznie.

    3 minuty czytania

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Rozmawiajmy szczerze z dzieckiem o śmierci

    Warto dziecku wyjaśniać od samego początku, czym jest śmierć, nazywając rzeczy wprost. Dziecko może nie zrozumieć, co znaczy „odeszła”, „jest w niebie” – mówi Serwisowi Zdrowie Milena Pacuda, psycholożka i psychoterapeutka zajmująca się m.in. traumą i żałobą.

  • Niebieskie Igrzyska przekraczają Atlantyk

  • Wstęp do diagnozy autyzmu w bilansie dwulatka

  • Brak apetytu może być winą nowotworu

  • Nieswoiste Choroby Zapalne Jelit spychają pacjentów na drugi tor

  • AdobeStock

    Szkoła przyszpitalna oferuje coś więcej niż edukację

    Niemal 30 proc. dzieci w wieku szkolnym choruje przewlekle, spora część z nich wiele czasu spędza w szpitalu. Częsta lub dłuższa hospitalizacja sprawia, że po powrocie do szkoły mają zaległości, które trudno im nadrobić. Aby tego uniknąć, mogą uczestniczyć w zajęciach szkoły przyszpitalnej. Ale edukacja to nie jedyna rola tych placówek.

  • Czego nie wiecie o wit. B

  • Szybki test diagnozujący endometriozę