Materiał promocyjny

Dlaczego warto stosować krople bez konserwantów przy alergii oczu?

Objawy alergiczne mogą być różne, przy czym duża część z nich dotyczy oczu. Przy kontakcie z alergenem oczy zaczynają łzawić, są zaczerwienione lub opuchnięte, swędzą i pieką. Sposobem na złagodzenie tego stanu jest zastosowanie przeciwalergicznych kropli do oczu, które szybko wyciszają uporczywe objawy. Szukasz bezpiecznego i skutecznego produktu? W takim razie sprawdź, czy wybrany przez Ciebie preparat nie zawiera konserwantów.

Depositphotos
Depositphotos

Przyczyny i skutki alergii oczu

Alergie nazywane są chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Zmagamy się z wieloma uczuleniami, które mogą powodować różne dolegliwości, w tym dolegliwości ze strony oczu. W kontakcie z alergenem, takim jak pyłki traw, drzew i kwiatów czy sierść zwierząt, oczy stają się podrażnione i zaczerwienione. Alergicy często cierpią z powodu nadmiernego łzawienia i obrzęku powiek. W takich przypadkach normalne funkcjonowanie staje się utrudnione, a w skrajnych sytuacjach - wręcz niemożliwe.

Spowodowane jest to nieprawidłową, nadmierną reakcją organizmu człowieka na kontakt z alergenem. Dla osób zdrowych obecność takiego czynnika nie wywołuje żadnych niepożądanych skutków.

Leki stosowane przy alergii oczu muszą być dobrane ze szczególną starannością. Preparatem, który znajduje zastosowanie w walce z objawami sezonowego alergicznego zapalenia spojówek, są krople do oczu Zabak (https://dbamooczy.pl/krople-zabak/).

Jak działają krople na alergię oczu?

Zabak® to rozwiązanie dla osób cierpiących na alergię oczną. To lek, który powinien być stosowany zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Krople do oczu Zabak leczą objawy sezonowego zapalenia spojówek o podłożu alergicznym. Natychmiastowo łagodzą dolegliwości oraz pozwalają na skuteczne kontrolowanie różnych objawów alergii przez cały sezon. Są dostępne w aptece bez recepty.


Krople do oczu Zabak® wykazują wielokierunkowe działanie:

· Łagodzą świąd, łzawienie i podrażnienia oczu dzięki zawartości ketotifenu. To substancja czynna, która działa antyhistaminowo oraz zapobiega rozpadowi komórek tucznych.

· Zmniejszają przekrwienie oczu i powstawanie obrzęku - łagodzą symptomy nawet przy kolejnym zetknięciu się z alergenem.

Théa, producent kropli Zabak, zaleca zakraplanie oczu przy alergii dwa razy na dobę (rano i wieczorem), po jednej kropli do każdego oka. Lek sprzedawany jest w poręcznej butelce z opatentowanym systemem ABAK, który utrzymuje sterylność kropli nawet do 3 miesięcy po pierwszym otwarciu. Zawartość buteleczki jest chroniona przed skażeniem mikrobiologicznym, dzięki wykorzystaniu systemu mikrofiltrów i bifunkcyjnej membranie. Lek nie zawiera konserwantów.

Zabak mogą stosować dorośli oraz dzieci powyżej trzeciego roku życia, a także kobiety karmiące piersią. Brak konserwantów sprawia, że produkt jest odpowiedni dla osób, u których środki konserwujące mogłyby powodować dodatkowe podrażnienia i przyczyniać się do nasilenia dolegliwości.


Krople na alergię bez konserwantów - w celu uniknięcia dodatkowych podrażnień


W składzie kropli Zabak nie znajdziesz substancji konserwujących, dlatego będą odpowiednie nawet dla wrażliwych oczu. Stosując je przy pierwszych objawach alergii, wyeliminujesz ryzyko:

· potencjalnie szkodliwego działania środków konserwujących na Twoje oczy,

· podrażnienia oczu i nasilenia objawów alergicznych.


Środki konserwujące, obecne w produktach przeznaczonych do aplikacji bezpośrednio do oczu, mogą powodować niekorzystne zmiany w obrębie tkanek.


Konserwanty:

· Mają negatywne działanie na film łzowy, który stanowi pierwszą, fizjologiczną barierę ochronną dla oka przed alergenami.

· Mogą być toksyczne dla tkanek oka, w tym nabłonka spojówki i rogówki.

· Mają działanie prozapalne, sprzyjają powstawaniu infekcji oka.

· Mogą wywoływać lub nasilać reakcję alergiczną.


Im dłużej i częściej narażamy nasze oczy na ekspozycję na konserwanty, tym bardziej szkodliwe może być ich działanie, ponieważ kumulują się w tkankach. Przy alergicznych objawach należy unikać stosowania kropli do oczu z konserwantami, aby zniwelować ryzyko kolejnych podrażnień i nasilenia odczuwanych już dolegliwości. Krople bez substancji konserwujących skutecznie zmniejszają objawy alergiczne oczu.


ZABAK®, 0,25 mg/ml, krople do oczu, roztwór. 1 ml zawiera 0,345 mg wodorofumaranu ketotifenu, co odpowiada 0,25 mg ketotifenu. Roztwór klarowny, bezbarwny do lekko brązowo-żółtego. Wskazania do stosowania: Objawowe leczenie sezonowego alergicznego zapalenia spojówek. Podmiot odpowiedzialny: LABORATOIRES THEA 12, rue Louis Blériot 63017 CLERMONTFERRAND CEDEX 2 FRANCJA. Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: Thea Polska Sp. z o.o., ul. Cicha 7, 00-353 Warszawa.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Więcej na: https://dbamooczy.pl/


Źródło informacji: Thea Polska

Źródła


Źródła:

1. Na podstawie charakterystyki produktu leczniczego ZABAK® z dnia 06.10.2021

2. https://www.mp.pl/okulistyka/okulistyka-dla-nieokulistow/artykuly/103003,alergiczne-choroby-narzadu-wzroku-czesc-3-leczenie-alergii-ocznej

3. https://www.mp.pl/pacjent/alergie/chorobyalergiczne/choroby/57892,ostre-okresowe-i-przetrwale-alergiczne-zapalenie-spojowek

4. https://podyplomie.pl/okulistyka/28220,kiedy-alergia-oczu-jest-problemem-dla-okulisty

ZOBACZ PODOBNE

  • Oddychaj wolniej

    Powolne oddychanie pomaga nie tylko w codziennym stresie, ale i w łagodzeniu skutków zaburzeń nerwicowych czy PTSD. Według najnowszych badań kontrolowane wdechy i wydechy obniżają ciśnienie krwi, pozwalają zasnąć i poprawiają funkcje poznawcze.

  • kadr z filmu

    Grupa LUX MED otwiera Wyższą Szkołę Nauk Medycznych w Warszawie

    Materiał promocyjny

    Grupa LUX MED otwiera Wyższą Szkołę Nauk Medycznych w Warszawie, w której od października 2025 r. będzie kształcić przyszłych specjalistów medycznych. Dla przyszłych studentów LUX MED organizuje 31 maja dzień otwarty w siedzibie uczelni przy ul. Szturmowej 2 w Warszawie.

  • Chemioterapią nie tylko w nowotwory

    Pacjenci boją się chemioterapii i jej skutków ubocznych. Tymczasem skierowania na leczenie cytostatykami coraz częściej wystawiają reumatolodzy, neurolodzy czy dermatolodzy, i to z zupełnie innych wskazań niż nowotworowe. 

  • Sanofi: inwestowanie w profilaktykę to fundament zdrowia i konkurencyjności Europy

    Materiał promocyjny

    Choć polska prezydencja w Radzie UE dobiega końca, tematy związane ze zdrowiem nie schodzą z europejskiej agendy. Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach wiele miejsca poświęcono działaniom na rzecz wzmocnienia systemów ochrony zdrowia i ich cyfrowej transformacji. Coraz wyraźniej widać też wspólne przekonanie, że to profilaktyka, innowacje i rozwój sektora life sciences powinny kształtować długoterminową strategię Europy.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock/Michał

    Mężczyzna – zagrożona płeć

    W kwestii zdrowia mężczyźni nie są silniejszą płcią. Wiele problemów zagraża im bardziej niż kobietom, a do tego bywają rzadziej diagnozowani czy gorzej przechodzą leczenie.

  • Chemioterapią nie tylko w nowotwory

  • Onkologia i kardiologia jednym głosem o profilaktyce

  • Umieranie dopełnia życie

  • Zespół cieśni nadgarstka niedocenianą cechą RZS

  • Oddychaj wolniej

    Powolne oddychanie pomaga nie tylko w codziennym stresie, ale i w łagodzeniu skutków zaburzeń nerwicowych czy PTSD. Według najnowszych badań kontrolowane wdechy i wydechy obniżają ciśnienie krwi, pozwalają zasnąć i poprawiają funkcje poznawcze.

  • Niepoczytalność - czyn z kodeksu karnego, a winy nie ma

  • Zwykle nie wiemy, że kolega z pracy ma zaburzenia psychiczne