Rekrutacja na kierunek lekarski na Uczelni Łazarskiego zakończona (komunikat)

Uczelnie kształcące w Polsce przyszłych lekarzy na brak kandydatów na studia nie narzekają. Z danych rekrutacyjnych wynika, że medycyna jest wciąż w czołówce najbardziej obleganych kierunków studiów na polskich uczelniach.  Nie inaczej jest także na Uczelni Łazarskiego - niepublicznej uczelni wyższej, kształcącej przyszłych lekarzy od 2017 roku. 

Materiały prasowe nadawcy komunikatu
Materiały prasowe nadawcy komunikatu

Kilka dni temu zakończyła pracę Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna, która podjęła decyzje o kwalifikacji na studia na kierunku lekarskim.

- Wciąż obserwujemy wzrost zainteresowania naszą ofertą. Podczas tegorocznej rekrutacji o przyjęcie na kierunek lekarski ubiegało się prawie pięć razy więcej kandydatów niż jest dostępnych miejsc. Bardzo wyraźnie widzimy tendencję wzrostową, która świadczy zarówno o ciągłym zapotrzebowaniu na kadrę medyczną, ale także o tym, że kandydaci zwracają uwagę na korzyści ze studiowania na prywatnej uczelni, takie jak indywidualizacja procesu nauczania, czteroosobowe grupy kliniczne, komfortowa i nowoczesna infrastruktura sprzyjająca najwyższej jakości kształcenia – mówi dziekan Wydziału Medycznego dr hab. Paweł Olszewski. 

Warto dodać, że kierunek lekarski na Uczelni Łazarskiego dostał w 2019 roku ocenę pozytywną Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz ocenę wyróżniającą w opiece nad studentami i wsparciu w procesie uczenia się i osiągania efektów kształcenia. Niewielka liczba studentów pozwala na przywrócenie relacji mistrz – uczeń, która w standardowym systemie kształcenia powoli zanika. Pozwala również na integrację samych studentów i możliwość maksymalnego wykorzystania ich unikatowych, osobistych umiejętności.

Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

Dr Google i porada on-line nie zastąpią lekarza

Coraz częściej do gabinetów lekarskich przychodzą pacjenci z kompletem badań i postawioną przez siebie diagnozą. Szeroko reklamowane są porady on-line. Ale uwaga – nic nie zastąpi bezpośredniego spotkania z lekarzem. Dowiedz się dlaczego.

Pomimo trwającej pandemii COVID-19 kształcenie na kierunku lekarskim na UŁa zachowało ciągłość zarówno w zajęciach teoretycznych jak i praktycznych (w tym kliniki), co jest niezwykle ważne dla jakości kształcenia przyszłych medyków. Wydział szybko i sprawnie przeszedł na naukę zdalną, a zajęcia, które wymagają obecności w pracowniach i w szpitalach, zostały zorganizowane w bezpiecznej formie z zachowaniem reżimu sanitarnego. 

- Cieszymy się, że zainteresowanie naszą ofertą zarówno na kierunku lekarskim prowadzonym na Wydziale Medycznym, ale także na Wydziale Prawa i Administracji oraz Wydziale Ekonomii i Zarządzania, jest jeszcze większe niż w poprzednim roku. Ponieważ dostrzegamy braki personelu medycznego postanowiliśmy od tego roku uruchomić nowy kierunek związany z ochroną zdrowia – studia I stopnia na kierunku pielęgniarstwo. Rekrutacja na tym kierunku także zbliża się już ku końcowi, zostało tylko kilka wolnych miejsc – dodaje prodziekan Wydziału Medycznego dr n. med. Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, a także rzecznik prasowy Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.

Nowym studentom serdecznie gratulujemy, a wszystkim osobom zainteresowanym ofertą dydaktyczną Wydziału Medycznego dziękujemy za wybór Uczelni Łazarskiego i okazane zaufanie. Tak duże zainteresowanie kierunkami studiów realizowanymi na naszej uczelni stanowi prawdziwą nagrodę dla dotychczasowej pracy oraz ogromną motywację do  dalszego rozwoju oferty programowej.

Nadawca komunikatu: Uczelnia Łazarskiego

UWAGA! Za materiał opublikowany w Serwisie Zdrowie jako "komunikat" odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „nadawca komunikatu”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock/Photographee.eu

    Kiedy wybrać się po raz pierwszy z córką do ginekologa?

    Pierwsza wizyta dziewczynki u ginekologa to duże przeżycie, ale lepiej jej nie odkładać. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, to można pojawić się w gabinecie po roku od pierwszego krwawienia, nie później jednak niż do ukończenia przez młodą pacjentkę 15 lat. Przed wizytą warto porozmawiać o tym, co czeka ją w gabinecie – radzi dr n. med. Ewa Kuś, konsultant ds. ginekologii i położnictwa Grupy Luxmed.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

    Niedobór jodu może wywołać chorobę charakteryzującą się głębokim ubytkiem możliwości intelektualnych. To właśnie on odpowiadał w dawnych czasach za występowanie na terenie Szwajcarii tzw. kretynizmu endemicznego. Polska ustrzegła się tego losu, bo w 1935 roku wprowadzono skuteczną profilaktykę - do soli kuchennej dodawany był jodek potasu.

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Opieka długoterminowa pod jednym parasolem

    Opiekę długoterminową powinno się przeorganizować, by zmieściła się pod jednym parasolem. Pacjent nie może czekać. By tak się stało, potrzebny jest dialog, również między resortami rządowymi. Standardy właśnie powstają w oparciu o sprawdzone rozwiązania i rozmowy z kadrą zarządzającą zakładami opieki długoterminowej. To oddolna inicjatywa – opowiada o niej prof. dr hab. n.med. Agnieszka Neumann-Podczaska, dyrektor Instytutu Senioralnego Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

  • Trzeba śledziony, by wyleczyć serce

  • Badanie: większość Polaków za zakazem reklam alkoholu

  • Badania kliniczne szansą chorych na raka dzieci

  • Czerniak – 5 liter, które ratują życie

  • Adobe Stock

    Życie duchowe sprzyja zdrowiu

    Pozytywne podejście do duchowości wspiera zdrowie fizyczne i psychiczne. Jednak przy nieodpowiednim nastawieniu może zaszkodzić – sugerują wyniki badań.

  • Ćwicz dla siebie i dziecka

  • VR - nowe narzędzie do leczenia fobii

Serwisy ogólnodostępne PAP