Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
13.08.2021 , 10:23 Aktualizacja: 16.08.2021, 12:01

Rekrutacja na kierunek lekarski na Uczelni Łazarskiego zakończona (komunikat)

Uczelnie kształcące w Polsce przyszłych lekarzy na brak kandydatów na studia nie narzekają. Z danych rekrutacyjnych wynika, że medycyna jest wciąż w czołówce najbardziej obleganych kierunków studiów na polskich uczelniach.  Nie inaczej jest także na Uczelni Łazarskiego - niepublicznej uczelni wyższej, kształcącej przyszłych lekarzy od 2017 roku. 

Materiały prasowe nadawcy komunikatu Materiały prasowe nadawcy komunikatu

Kilka dni temu zakończyła pracę Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna, która podjęła decyzje o kwalifikacji na studia na kierunku lekarskim.

- Wciąż obserwujemy wzrost zainteresowania naszą ofertą. Podczas tegorocznej rekrutacji o przyjęcie na kierunek lekarski ubiegało się prawie pięć razy więcej kandydatów niż jest dostępnych miejsc. Bardzo wyraźnie widzimy tendencję wzrostową, która świadczy zarówno o ciągłym zapotrzebowaniu na kadrę medyczną, ale także o tym, że kandydaci zwracają uwagę na korzyści ze studiowania na prywatnej uczelni, takie jak indywidualizacja procesu nauczania, czteroosobowe grupy kliniczne, komfortowa i nowoczesna infrastruktura sprzyjająca najwyższej jakości kształcenia – mówi dziekan Wydziału Medycznego dr hab. Paweł Olszewski. 

Warto dodać, że kierunek lekarski na Uczelni Łazarskiego dostał w 2019 roku ocenę pozytywną Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz ocenę wyróżniającą w opiece nad studentami i wsparciu w procesie uczenia się i osiągania efektów kształcenia. Niewielka liczba studentów pozwala na przywrócenie relacji mistrz – uczeń, która w standardowym systemie kształcenia powoli zanika. Pozwala również na integrację samych studentów i możliwość maksymalnego wykorzystania ich unikatowych, osobistych umiejętności.

Pomimo trwającej pandemii COVID-19 kształcenie na kierunku lekarskim na UŁa zachowało ciągłość zarówno w zajęciach teoretycznych jak i praktycznych (w tym kliniki), co jest niezwykle ważne dla jakości kształcenia przyszłych medyków. Wydział szybko i sprawnie przeszedł na naukę zdalną, a zajęcia, które wymagają obecności w pracowniach i w szpitalach, zostały zorganizowane w bezpiecznej formie z zachowaniem reżimu sanitarnego. 

- Cieszymy się, że zainteresowanie naszą ofertą zarówno na kierunku lekarskim prowadzonym na Wydziale Medycznym, ale także na Wydziale Prawa i Administracji oraz Wydziale Ekonomii i Zarządzania, jest jeszcze większe niż w poprzednim roku. Ponieważ dostrzegamy braki personelu medycznego postanowiliśmy od tego roku uruchomić nowy kierunek związany z ochroną zdrowia – studia I stopnia na kierunku pielęgniarstwo. Rekrutacja na tym kierunku także zbliża się już ku końcowi, zostało tylko kilka wolnych miejsc – dodaje prodziekan Wydziału Medycznego dr n. med. Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, a także rzecznik prasowy Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.

Nowym studentom serdecznie gratulujemy, a wszystkim osobom zainteresowanym ofertą dydaktyczną Wydziału Medycznego dziękujemy za wybór Uczelni Łazarskiego i okazane zaufanie. Tak duże zainteresowanie kierunkami studiów realizowanymi na naszej uczelni stanowi prawdziwą nagrodę dla dotychczasowej pracy oraz ogromną motywację do  dalszego rozwoju oferty programowej.

Nadawca komunikatu: Uczelnia Łazarskiego

UWAGA! Za materiał opublikowany w Serwisie Zdrowie jako "komunikat" odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „nadawca komunikatu”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 2144

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.