Premiera najnowszego systemu monitorowania glukozy w czasie rzeczywistym

Firma Dexcom, światowy lider w dziedzinie systemów ciągłego monitorowania stężenia glikemii w czasie rzeczywistym (rtCGM) przeznaczonych dla osób chorych na cukrzycę, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek najnowszego systemu rtCGM, Dexcom ONE+. System ten od dziś jest dostępny w Polsce, Hiszpanii i Belgii, a w niedługim czasie będzie miał swoją premierę również w innych krajach. 

zdj. Dexcom
zdj. Dexcom

„Dexcom ONE+ to wyraz troski Dexcom o komfort i jakość życia osób z cukrzycą. Cieszę się, że Polska została wybrana jako pierwszy kraj, w którym dostępne będzie najnowsze rozwiązanie do ciągłego monitorowania glukozy Dexcom. To wyjątkowy moment, wprowadzamy w Polsce nowoczesne narzędzie, które może sprawić, że technologia rtCGM stanie się naprawdę dostępna i powszechna wśród osób z cukrzycą w naszym kraju” - wyjaśnia Tomasz Borowy, prezes zarządu Proglikemia, oficjalnego dystrybutora Dexcom w Polsce. „Dexcom ONE+ to nie tylko krok w przyszłość, ale przede wszystkim przystępne rozwiązanie, które pozwoli szerszej grupie pacjentów na dostęp do jakości urządzeń zapewnianych przez Dexcom. Kluczowe cechy tego systemu są odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby osób z cukrzycą wymagających insulinoterapii zgłaszane producentowi. Wierzymy, że ONE+ ułatwi osiąganie lepszych wyników i dłuższe życie z cukrzycą z mniejszą ilością powikłań” - dodaje Tomasz Borowy.

Dexcom ONE+ korzysta z najnowocześniejszego i najbardziej dokładnego czujnika firmy Dexcom. Przy jego projektowaniu producent brał pod uwagę sugestie zebrane wśród lekarzy oraz doświadczenia i opinie użytkowników korzystających z wcześniejszych modeli CGM firmy Dexcom. Dzięki temu powstał Dexcom ONE+, przeznaczony dla wszystkich osób z cukrzycą wymagających leczenia cukrzycy insuliną, który zapewnia wysoką skuteczność, a jednocześnie łatwość użytkowania.

„Dexcom ONE+ wykorzystuje naszą najlepszą technologię, a także oferuje szereg funkcji dostosowanych do preferencji użytkowników, wierzymy więc, że zostanie pozytywnie przyjęty przez społeczność osób z cukrzycą” - wyjaśnia Teri Lawver, wiceprezes wykonawcza i dyrektor handlowa w Dexcom. „Opracowując Dexcom ONE+ uwzględniliśmy opinie użytkowników i profesjonalistów medycznych, oferujemy zatem system CGM, który jest elastyczny, łatwy i intuicyjny w użyciu, z którego mogą skorzystać osoby z cukrzycą typu 1 lub typu 2 oraz ich lekarze i opiekunowie” - dodaje Teri Lawver.

„W rozmowach z przedstawicielami Dexcom podkreślałam jak ważne jest, aby CGM był łatwy w użyciu zarówno dla osób z cukrzycą, jak i osób ich wspierających. Dexcom ONE+ to urządzenie typu wszystko-w-jednym, przez co jest bardzo łatwy w aplikacji i użytkowaniu. Dzięki temu najnowsze rozwiązania technologiczne stają się bardziej dostępne dla wszystkich osób z cukrzycą” - podkreśla dr Liesbeth van Huffel, endokrynolog ze szpitala OLV Aalst w Belgii, gdzie jest odpowiedzialna za wdrażanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań diabetologicznych. „Innym ważnym elementem jest możliwość dodawania notatek w określonych momentach, takich jak posiłki, podawanie insuliny czy aktywność fizyczna. W porównaniu ze standardową metodą nakłuwania palca, czujnik CGM dostarcza znacznie wyraźniejszy obraz, jak codzienne wybory wpływają na poziomy glikemii. Urządzenia Dexcom są znane ze swojej dokładności i niezawodności, a dodanie opcji notatek w Dexcom ONE+ sprawia, że system jest jeszcze bardziej pomocny dla osób wspierających osobę z cukrzycą we właściwym zarządzaniu cukrzycą” - dodaje dr Liesbeth van Huffel.

Dla osób chorujących na cukrzycę i korzystających z dotychczasowych rozwiązań bazujących na nakłuciach palca i regularnym podawaniu insuliny, codzienne życie z chorobą może być uciążliwe. Dexcom ONE+ został opracowany, aby złagodzić to poczucie obniżenia jakości życia. System jest bardzo prosty w aplikacji [9] i zaprojektowany został tak, aby był łatwy w codziennym użytkowaniu, nawet dla osób, które nie miały wcześniejszych doświadczeń z technologią CGM. Jak wszystkie CGM firmy Dexcom, Dexcom ONE+ przedstawia klarowny obraz poziomu glikemii w czasie rzeczywistym, bez konieczności bolesnych nakłuć palca [8], co zwiększa komfort życia z chorobą, ułatwia [10] zarządzanie nią i umożliwia osiąganie lepszych wyników leczenia [11][12][3][5][6]. Co ważne, Dexcom ONE+ pozwala również użytkownikowi w prosty sposób udostępniać wyniki glikemii aż dziesięciu osobom, oferując bliskim i opiekunom chorych stały wgląd w aktualne pomiary, a zarazem większe poczucie bezpieczeństwa [15].

„Dexcom ONE+ to kolejny krok na drodze realizacji misji Dexcom, oferowania dostępu do naszej przełomowej technologii milionom ludzi w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce” - podkreśla Alex Moussa, wiceprezes i dyrektor generalny Dexcom EMEA & LATAM. „Dzięki nieustannym innowacjom w opracowywaniu naszych produktów, nie tylko oferujemy najnowocześniejszą i najdokładniejszą wersję naszej technologii jeszcze większej liczbie ludzi, ale także pokazujemy nasze zaangażowanie w znaczne zwiększenie dostępu do CGM dla osób z różnymi typami cukrzycy” - dodaje Alex Moussa.

Cechą wyróżniającą Dexcom ONE+ spośród innych systemów CGM jest możliwość elastycznego dostosowania go do preferencji użytkowników. Systemy CGM Dexcom oferują największą dyskrecję, dzięki trzem opcjom aplikacji czujnika [13][4]1, Są też jedynymi systemami CGM oferującymi opcję „Opóźnienie pierwszego ostrzeżenia o wysokim poziomie glukozy”1 - funkcję do samodzielnej konfiguracji przez użytkownika, która umożliwia ustawienie czasu przed którym czujnik nie będzie alarmował o „wysokim” wyniku glikemii, co pozwala uniknąć zmęczenia alarmami. Ponadto, Dexcom ONE+ zaprojektowany został tak, aby doskonale dopasowywać się do stylu życia użytkownika, ma na przykład najwyższy stopień wodoodporności w porównaniu z innymi markami CGM [14], pozwalając na bezproblemowe korzystanie z urządzenia podczas kąpieli lub ćwiczeń.

Aby dowiedzieć się jak Dexcom ONE+ może korzystnie wpłynąć na podniesienie jakości życia osób z cukrzycą lub ich bliskich zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.dexcom.com/pl-pl.

Informacje o firmie Dexcom

DexCom, Inc. umożliwia kontrolowanie cukrzycy w czasie rzeczywistym dzięki innowacyjnym systemom ciągłego monitorowania glikemii (rtCGM). Firma Dexcom z siedzibą w San Diego w Kalifornii, prowadząca działalność w całej Europie i wybranych częściach Azji/Oceanii, stała się liderem w wykorzystaniu technologii na potrzeby opieki diabetologicznej. Wsłuchując się w potrzeby użytkowników, opiekunów i dostawców, Dexcom upraszcza i poprawia zarządzanie cukrzycą na całym świecie. Więcej informacji o Dexcom rtCGM można znaleźć na stronie https://www.dexcom.com/pl-PL.

Przypisy wykorzystane w tekście:

[1] Dexcom ONE+ User Guide, 2023.

[2] Dexcom, Dane z badań własnych, 2022.

[3] Lind M, et al. Diabetes Care. 2021;44(1):141-149.

[4]Freestyle Libre 2, Medtronic and Senseonics User Guides.

[5]Soupal J, et al. Diabetes Care. 2020; 43: 37-43.

[6]Welsh JB, et al. J Diabetes Sci Technol. 2024;18(1):143-147

[7] Wyniki uzyskane w badaniu Dexcom G7, który ma podobne funkcje i użyteczność.

[8] Jeśli ostrzeżenia i odczyty poziomu glukozy nie odpowiadają objawom, przy podejmowaniu decyzji dotyczących leczenia cukrzycy należy skorzystać z glukometru.

[9] W porównaniu z systemem Dexcom CGM poprzedniej generacji, Dexcom ONE

[10] W porównaniu do stosowania przez pacjenta glukometru

[11] Wykorzystywano Dexcom CGM poprzedniej generacji, Dexcom ONE+ wykorzystuje ten sam czujnik co G7

[12] Badanie obejmowało system CGM firmy innej niż Dexcom

[13] Dexcom ONE+ jest zatwierdzony do noszenia na ramieniu i brzuchu, a dzieci w wieku 2–6 lat mogą również nosić czujnik na górnej części pośladków

[14] Czujnik Dexcom ONE+ jest wodoodporny i, jeśli jest prawidłowo zainstalowany, można go zanurzyć w wodzie na głębokość do 2,4 metra na maksymalnie 24 godziny bez awarii.

[15] Wymagana osobna aplikacja Follow i połączenie internetowe
 

ZOBACZ PODOBNE

  • M.Kmieciński/PAP

    Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

    Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    "Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?

    Język jest materią żywą. Słowo potrafi z jednej strony krzywdzić i ranić, z drugiej uskrzydlać i wspierać. Niektóre zwroty czy pojedyncze słowa odchodzą do lamusa, nabierają innego znaczenia lub są zastępowane innymi, bo wydają nam się stygmatyzujące. Czy dlatego coraz częściej słyszymy wyrażenie: „osoba z niepełnosprawnością” zamiast: „osoba niepełnosprawna”?

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

  • AdobeStock

    Jąkanie – gdy mowa nie nadąża za myślami

    Nawet aktorzy czy politycy się jąkają, ale przypadłość ta potrafi mocno utrudniać życie. Pojawia się zwykle w dzieciństwie. Szczęśliwie w większości przypadków ustępuje samoczynnie. Czasami potrzebna jest jednak pomoc specjalistów, więc trzeba być czujnym.

NAJNOWSZE

  • Kongres Zdrowie Polaków

    6. edycja Kongresu „Zdrowie Polaków” już w najbliższy poniedziałek

    Patronat Serwisu Zdrowie

    Tegoroczna edycja Kongresu „Zdrowie Polaków odbędzie się pod hasłem „Nauka dla zdrowia społeczeństwa”. Serwis Zdrowie jest patronem medialnym wydarzenia. Wśród zaproszonych gości przedstawiciele świata medycyny, nauki, polityki.

  • Cukrzyca typu 1 – przyczyny i objawy

  • Uzależnienia u dzieci i młodzieży – na co należy zwrócić uwagę?

  • Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

  • Kiedy zacząć myć zęby dziecku?

  • Adobe Stock

    Operacja bariatryczna to coś więcej niż zmiana budowy przewodu pokarmowego

    W operacji bariatrycznej chodzi naprawdę o coś więcej niż zmniejszenie rozmiaru ciała, do którego pacjent przez lata potrafi się przyzwyczaić. Otyłość to choroba, którą bezwzględnie należy leczyć wszystkimi dostępnymi metodami, bo szerzy spustoszenie w organizmie. To nie jest wybór chorego – zaznacza prof. Wojciech Lisik chirurg bariatra, transplantolog. Wyjaśnia, na czym polega zabieg i jakiej recepty osobie z otyłością absolutnie wystawić nie można.

  • CRM – zespół sercowo-nerkowo-metaboliczny. Nowe spojrzenie na szereg schorzeń

  • HIV: kiedyś drżeliśmy, dziś ignorujemy