Premiera najnowszego systemu monitorowania glukozy w czasie rzeczywistym

Firma Dexcom, światowy lider w dziedzinie systemów ciągłego monitorowania stężenia glikemii w czasie rzeczywistym (rtCGM) przeznaczonych dla osób chorych na cukrzycę, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek najnowszego systemu rtCGM, Dexcom ONE+. System ten od dziś jest dostępny w Polsce, Hiszpanii i Belgii, a w niedługim czasie będzie miał swoją premierę również w innych krajach. 

zdj. Dexcom
zdj. Dexcom

„Dexcom ONE+ to wyraz troski Dexcom o komfort i jakość życia osób z cukrzycą. Cieszę się, że Polska została wybrana jako pierwszy kraj, w którym dostępne będzie najnowsze rozwiązanie do ciągłego monitorowania glukozy Dexcom. To wyjątkowy moment, wprowadzamy w Polsce nowoczesne narzędzie, które może sprawić, że technologia rtCGM stanie się naprawdę dostępna i powszechna wśród osób z cukrzycą w naszym kraju” - wyjaśnia Tomasz Borowy, prezes zarządu Proglikemia, oficjalnego dystrybutora Dexcom w Polsce. „Dexcom ONE+ to nie tylko krok w przyszłość, ale przede wszystkim przystępne rozwiązanie, które pozwoli szerszej grupie pacjentów na dostęp do jakości urządzeń zapewnianych przez Dexcom. Kluczowe cechy tego systemu są odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby osób z cukrzycą wymagających insulinoterapii zgłaszane producentowi. Wierzymy, że ONE+ ułatwi osiąganie lepszych wyników i dłuższe życie z cukrzycą z mniejszą ilością powikłań” - dodaje Tomasz Borowy.

Dexcom ONE+ korzysta z najnowocześniejszego i najbardziej dokładnego czujnika firmy Dexcom. Przy jego projektowaniu producent brał pod uwagę sugestie zebrane wśród lekarzy oraz doświadczenia i opinie użytkowników korzystających z wcześniejszych modeli CGM firmy Dexcom. Dzięki temu powstał Dexcom ONE+, przeznaczony dla wszystkich osób z cukrzycą wymagających leczenia cukrzycy insuliną, który zapewnia wysoką skuteczność, a jednocześnie łatwość użytkowania.

„Dexcom ONE+ wykorzystuje naszą najlepszą technologię, a także oferuje szereg funkcji dostosowanych do preferencji użytkowników, wierzymy więc, że zostanie pozytywnie przyjęty przez społeczność osób z cukrzycą” - wyjaśnia Teri Lawver, wiceprezes wykonawcza i dyrektor handlowa w Dexcom. „Opracowując Dexcom ONE+ uwzględniliśmy opinie użytkowników i profesjonalistów medycznych, oferujemy zatem system CGM, który jest elastyczny, łatwy i intuicyjny w użyciu, z którego mogą skorzystać osoby z cukrzycą typu 1 lub typu 2 oraz ich lekarze i opiekunowie” - dodaje Teri Lawver.

„W rozmowach z przedstawicielami Dexcom podkreślałam jak ważne jest, aby CGM był łatwy w użyciu zarówno dla osób z cukrzycą, jak i osób ich wspierających. Dexcom ONE+ to urządzenie typu wszystko-w-jednym, przez co jest bardzo łatwy w aplikacji i użytkowaniu. Dzięki temu najnowsze rozwiązania technologiczne stają się bardziej dostępne dla wszystkich osób z cukrzycą” - podkreśla dr Liesbeth van Huffel, endokrynolog ze szpitala OLV Aalst w Belgii, gdzie jest odpowiedzialna za wdrażanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań diabetologicznych. „Innym ważnym elementem jest możliwość dodawania notatek w określonych momentach, takich jak posiłki, podawanie insuliny czy aktywność fizyczna. W porównaniu ze standardową metodą nakłuwania palca, czujnik CGM dostarcza znacznie wyraźniejszy obraz, jak codzienne wybory wpływają na poziomy glikemii. Urządzenia Dexcom są znane ze swojej dokładności i niezawodności, a dodanie opcji notatek w Dexcom ONE+ sprawia, że system jest jeszcze bardziej pomocny dla osób wspierających osobę z cukrzycą we właściwym zarządzaniu cukrzycą” - dodaje dr Liesbeth van Huffel.

Dla osób chorujących na cukrzycę i korzystających z dotychczasowych rozwiązań bazujących na nakłuciach palca i regularnym podawaniu insuliny, codzienne życie z chorobą może być uciążliwe. Dexcom ONE+ został opracowany, aby złagodzić to poczucie obniżenia jakości życia. System jest bardzo prosty w aplikacji [9] i zaprojektowany został tak, aby był łatwy w codziennym użytkowaniu, nawet dla osób, które nie miały wcześniejszych doświadczeń z technologią CGM. Jak wszystkie CGM firmy Dexcom, Dexcom ONE+ przedstawia klarowny obraz poziomu glikemii w czasie rzeczywistym, bez konieczności bolesnych nakłuć palca [8], co zwiększa komfort życia z chorobą, ułatwia [10] zarządzanie nią i umożliwia osiąganie lepszych wyników leczenia [11][12][3][5][6]. Co ważne, Dexcom ONE+ pozwala również użytkownikowi w prosty sposób udostępniać wyniki glikemii aż dziesięciu osobom, oferując bliskim i opiekunom chorych stały wgląd w aktualne pomiary, a zarazem większe poczucie bezpieczeństwa [15].

„Dexcom ONE+ to kolejny krok na drodze realizacji misji Dexcom, oferowania dostępu do naszej przełomowej technologii milionom ludzi w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce” - podkreśla Alex Moussa, wiceprezes i dyrektor generalny Dexcom EMEA & LATAM. „Dzięki nieustannym innowacjom w opracowywaniu naszych produktów, nie tylko oferujemy najnowocześniejszą i najdokładniejszą wersję naszej technologii jeszcze większej liczbie ludzi, ale także pokazujemy nasze zaangażowanie w znaczne zwiększenie dostępu do CGM dla osób z różnymi typami cukrzycy” - dodaje Alex Moussa.

Cechą wyróżniającą Dexcom ONE+ spośród innych systemów CGM jest możliwość elastycznego dostosowania go do preferencji użytkowników. Systemy CGM Dexcom oferują największą dyskrecję, dzięki trzem opcjom aplikacji czujnika [13][4]1, Są też jedynymi systemami CGM oferującymi opcję „Opóźnienie pierwszego ostrzeżenia o wysokim poziomie glukozy”1 - funkcję do samodzielnej konfiguracji przez użytkownika, która umożliwia ustawienie czasu przed którym czujnik nie będzie alarmował o „wysokim” wyniku glikemii, co pozwala uniknąć zmęczenia alarmami. Ponadto, Dexcom ONE+ zaprojektowany został tak, aby doskonale dopasowywać się do stylu życia użytkownika, ma na przykład najwyższy stopień wodoodporności w porównaniu z innymi markami CGM [14], pozwalając na bezproblemowe korzystanie z urządzenia podczas kąpieli lub ćwiczeń.

Aby dowiedzieć się jak Dexcom ONE+ może korzystnie wpłynąć na podniesienie jakości życia osób z cukrzycą lub ich bliskich zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.dexcom.com/pl-pl.

Informacje o firmie Dexcom

DexCom, Inc. umożliwia kontrolowanie cukrzycy w czasie rzeczywistym dzięki innowacyjnym systemom ciągłego monitorowania glikemii (rtCGM). Firma Dexcom z siedzibą w San Diego w Kalifornii, prowadząca działalność w całej Europie i wybranych częściach Azji/Oceanii, stała się liderem w wykorzystaniu technologii na potrzeby opieki diabetologicznej. Wsłuchując się w potrzeby użytkowników, opiekunów i dostawców, Dexcom upraszcza i poprawia zarządzanie cukrzycą na całym świecie. Więcej informacji o Dexcom rtCGM można znaleźć na stronie https://www.dexcom.com/pl-PL.

Przypisy wykorzystane w tekście:

[1] Dexcom ONE+ User Guide, 2023.

[2] Dexcom, Dane z badań własnych, 2022.

[3] Lind M, et al. Diabetes Care. 2021;44(1):141-149.

[4]Freestyle Libre 2, Medtronic and Senseonics User Guides.

[5]Soupal J, et al. Diabetes Care. 2020; 43: 37-43.

[6]Welsh JB, et al. J Diabetes Sci Technol. 2024;18(1):143-147

[7] Wyniki uzyskane w badaniu Dexcom G7, który ma podobne funkcje i użyteczność.

[8] Jeśli ostrzeżenia i odczyty poziomu glukozy nie odpowiadają objawom, przy podejmowaniu decyzji dotyczących leczenia cukrzycy należy skorzystać z glukometru.

[9] W porównaniu z systemem Dexcom CGM poprzedniej generacji, Dexcom ONE

[10] W porównaniu do stosowania przez pacjenta glukometru

[11] Wykorzystywano Dexcom CGM poprzedniej generacji, Dexcom ONE+ wykorzystuje ten sam czujnik co G7

[12] Badanie obejmowało system CGM firmy innej niż Dexcom

[13] Dexcom ONE+ jest zatwierdzony do noszenia na ramieniu i brzuchu, a dzieci w wieku 2–6 lat mogą również nosić czujnik na górnej części pośladków

[14] Czujnik Dexcom ONE+ jest wodoodporny i, jeśli jest prawidłowo zainstalowany, można go zanurzyć w wodzie na głębokość do 2,4 metra na maksymalnie 24 godziny bez awarii.

[15] Wymagana osobna aplikacja Follow i połączenie internetowe
 

ZOBACZ PODOBNE

  • Fot.Kmieciński/PAP

    Czy czerwone światło będzie leczyć oczy?

    Kolejne doniesienia mówią o tym, że relatywnie prosta i nieobciążająca pacjenta terapia z użyciem czerwonego światła może pomagać w różnych chorobach oczu – od tzw. jęczmieni czy gradówek, przez krótkowzroczność, aż po zwyrodnienie plamki żółtej. Ile w tym prawdy?

  • Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

    Jak skutecznie poradzić sobie z bezsennością

    Po 40-tce zaczynamy spać coraz krócej i coraz płycej, przez co sen nie jest już tak regenerujący i nie zawsze daje odświeżenie intelektualne. To efekt  starzenia się ośrodkowego układu nerwowego i procesów, które zachodzą w mózgu wraz z wiekiem. Dowiedz się, kiedy wybrać się do specjalisty i jakie proste triki można zastosować, by poprawić jakość snu.

  • Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

    Jelita – czynna kolonia, kanalizacja i centrum dowodzenia

    Jelito cienkie i grube to autostrada biegnąca od żołądka po odbyt. Ale też droga łącząca ten organ z centrum dowodzenia – naszym mózgiem. Od zawartości i jakości dostarczanego nią towaru zależy nasz dobrostan. Czym tak naprawdę są jelita, jakich powinny mieć mieszkańców, by funkcjonowały bez zarzutu? Jak dbać o zdrowie jelit i dlaczego?

  • Adobe Stock

    Cukier równa się próchnica

    Dentyści apelują do rodziców o powstrzymanie się przed dodawaniem cukru, w tym syropów owocowych i miodu, do posiłków i przekąsek w pierwszych dwóch latach życia dziecka. Potem lepiej też go ograniczać. Zobacz, co jeszcze pomoże ci uniknąć próchnicy. 

NAJNOWSZE

  • zdj. AdobeStock

    Śmiertelnie niebezpieczne trutki

    W ostatnich tygodniach miało miejsce kilka tragicznych w skutkach zatruć preparatami do zwalczania gryzoni. „To szokujące sytuacje, do których nie powinno dojść, zasady stosowania tych preparatów są jasne, wystarczy uważnie przeczytać etykietę” – uważa Paweł Kaczmarczyk, specjalista branży pestcontrol.

  • Dysleksja rozwojowa: jej objawy pojawiają się już w przedszkolu!

  • Czy czerwone światło będzie leczyć oczy?

  • Bezpłatne szczepienia przeciwko krztuścowi w ciąży: co warto wiedzieć?

  • Fałszywie dodatnie wyniki zniechęcają do kolejnych badań

  • PAP/Klaudia Torchała

    W górach lęk może przerodzić się w panikę. To śmiertelnie niebezpieczne!

    W górach, szczególnie tych wysokich, nawet mały błąd czy drobna niedyspozycja mogą kosztować zdrowie lub życie. Dlatego nie należy lekceważyć żadnego sygnału ostrzegawczego płynącego z ciała. To może być niewielki lęk czy ból. Co zrobić jednak, gdy już dojdzie do kryzysu, np. dopadnie nas lub kogoś z naszego otoczenia panika? Przede wszystkim: nie czekać z wezwaniem pomocy – radzą eksperci medycyny i ratownictwa.

  • Wapowanie - „sport” nastolatków

  • Nie tylko szczepienia przeciw HPV ważne w prewencji raka szyjki macicy