Materiał promocyjny

Druga edycja Centralnego Klubu Pacjenta Fundacji w Katowicach

Fundacja „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland zaprasza na Centralny Klub Pacjenta, który odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. 35 stanowisk z badaniami, 18 stanowisk edukacyjnych, 28 punktów eksperckich. Wydarzenie jest bezpłatne

zdj. Fundacja „Z sercem do Pacjenta”
zdj. Fundacja „Z sercem do Pacjenta”

Podczas Centralnego Klubu Pacjenta będzie można skorzystać z szerokiego zakresu aktywności edukacyjnych i profilaktycznych, w tym: prelekcji wybitnych specjalistów w obszarze chorób cywilizacyjnych, bezpłatnych badań oraz warsztatów z udziałem znanych osobowości ze świata sportu i kultury. 

Bezpłatne badania 

Podczas wydarzenia będzie możliwość skorzystania z szerokiego zakresu bezpłatnych badań, w tym m.in. badania krwi, spirometrii, mammografii, EKG, pomiaru cukru we krwi oraz ciśnienia. Uczestnicy będą mogli porozmawiać ze specjalistami różnych dziedzin medycyny, w tym kardiologii, chirurgii naczyniowej, onkologii, dietetyki.

Warsztaty i prelekcje 

Prelekcje prowadzone przez wybitnych specjalistów, takich jak prof. Andrzej Bochenek, który przedstawi najnowsze metody leczenia serca. W programie również rozmowy ze znanymi osobowościami takimi jak: Robert Korzeniowski, mistrz olimpijski w chodzie sportowym, Iwona Pavlović, wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim, Apoloniusz Tajner, znany trener skoczków narciarskich. Będzie z nami DJ Vika, najstarsza DJ-ka w Polsce, która powie, jak zachować młodość ducha i zaprosi do wspólnego tańca. Uczestnicy będą mogli otrzymać tzw. „zastrzyk wiedzy”, czyli dawkę praktycznych informacji m.in. jak dbać o swoje zdrowie, jak przygotować się do podstawowych badań przesiewowych.

Warsztaty z mistrzami

Warsztaty dla zdrowia z Robertem i Justyną Korzeniowskimi - to doskonała okazja, aby poznać tajniki sportowego marszu od mistrza olimpijskiego. Nie zabraknie również warsztatów tanecznych, które poprowadzi Iwona Pavlović, mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim. 

Strefy tematyczne i atrakcje

Uczestnicy będą mogli nauczyć się m. in. samobadania piersi, prawidłowego przyjmowania leków oraz udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo, przy stoisku Uzdrowiska Ustroń dostępne będą porady fizjoterapeutów dotyczące rehabilitacji kardiologicznej, ortopedycznej i pulmonologicznej. Wśród atrakcji znajdą się również strefa relaksu oraz stoiska edukacyjne na temat praw pacjenta, badań klinicznych i zdrowego odżywiania.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana jest jedynie rejestracja poprzez formularz dostępny na zsercemdopacjenta.pl. Rejestracja nie wymaga żadnych dokumentów. Wydarzenie odbędzie się 24 września, w godz. 9.30 – 18.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. 

Patronat honorowy objęli: Wicemarszałek Sejmu Monika Wielichowska, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystyki, Narodowy Fundusz Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta, Marszałek Województwa Śląskiego, Wojewoda Śląski, Prezydent Katowic oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

źródło informacji: Fundacja „Z sercem do Pacjenta”

ZOBACZ PODOBNE

  • M.Kmieciński/PAP

    Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

    Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    "Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?

    Język jest materią żywą. Słowo potrafi z jednej strony krzywdzić i ranić, z drugiej uskrzydlać i wspierać. Niektóre zwroty czy pojedyncze słowa odchodzą do lamusa, nabierają innego znaczenia lub są zastępowane innymi, bo wydają nam się stygmatyzujące. Czy dlatego coraz częściej słyszymy wyrażenie: „osoba z niepełnosprawnością” zamiast: „osoba niepełnosprawna”?

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

  • AdobeStock

    Jąkanie – gdy mowa nie nadąża za myślami

    Nawet aktorzy czy politycy się jąkają, ale przypadłość ta potrafi mocno utrudniać życie. Pojawia się zwykle w dzieciństwie. Szczęśliwie w większości przypadków ustępuje samoczynnie. Czasami potrzebna jest jednak pomoc specjalistów, więc trzeba być czujnym.

NAJNOWSZE

  • Kongres Zdrowie Polaków

    6. edycja Kongresu „Zdrowie Polaków” trwa

    Patronat Serwisu Zdrowie

    Tegoroczna edycja Kongresu „Zdrowie Polaków odbywa się pod hasłem „Nauka dla zdrowia społeczeństwa”. Serwis Zdrowie jest patronem medialnym wydarzenia. Wśród zaproszonych gości przedstawiciele świata medycyny, nauki, polityki.

  • Cukrzyca typu 1 – przyczyny i objawy

  • Uzależnienia u dzieci i młodzieży – na co należy zwrócić uwagę?

  • Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

  • Kiedy zacząć myć zęby dziecku?

  • AdobeStock

    Praca na stojąco przy biurku jednak szkodliwa dla zdrowia

    Tzw. stojące biurka miały być sposobem na problemy zdrowotne związane z siedzeniem przez cały dzień. Najnowsze badania wykazały jednak, że długotrwałe stanie nie poprawia zdrowia serca, a wręcz zwiększa ryzyko wystąpienia dolegliwości układu krążenia.

  • Rak płuca od podejrzenia do leczenia – pacjent jak listonosz

  • Operacja bariatryczna to coś więcej niż zmiana budowy przewodu pokarmowego