Materiał promocyjny

Druga edycja Centralnego Klubu Pacjenta Fundacji w Katowicach

Fundacja „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland zaprasza na Centralny Klub Pacjenta, który odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. 35 stanowisk z badaniami, 18 stanowisk edukacyjnych, 28 punktów eksperckich. Wydarzenie jest bezpłatne

zdj. Fundacja „Z sercem do Pacjenta”
zdj. Fundacja „Z sercem do Pacjenta”

Podczas Centralnego Klubu Pacjenta będzie można skorzystać z szerokiego zakresu aktywności edukacyjnych i profilaktycznych, w tym: prelekcji wybitnych specjalistów w obszarze chorób cywilizacyjnych, bezpłatnych badań oraz warsztatów z udziałem znanych osobowości ze świata sportu i kultury. 

Bezpłatne badania 

Podczas wydarzenia będzie możliwość skorzystania z szerokiego zakresu bezpłatnych badań, w tym m.in. badania krwi, spirometrii, mammografii, EKG, pomiaru cukru we krwi oraz ciśnienia. Uczestnicy będą mogli porozmawiać ze specjalistami różnych dziedzin medycyny, w tym kardiologii, chirurgii naczyniowej, onkologii, dietetyki.

Warsztaty i prelekcje 

Prelekcje prowadzone przez wybitnych specjalistów, takich jak prof. Andrzej Bochenek, który przedstawi najnowsze metody leczenia serca. W programie również rozmowy ze znanymi osobowościami takimi jak: Robert Korzeniowski, mistrz olimpijski w chodzie sportowym, Iwona Pavlović, wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim, Apoloniusz Tajner, znany trener skoczków narciarskich. Będzie z nami DJ Vika, najstarsza DJ-ka w Polsce, która powie, jak zachować młodość ducha i zaprosi do wspólnego tańca. Uczestnicy będą mogli otrzymać tzw. „zastrzyk wiedzy”, czyli dawkę praktycznych informacji m.in. jak dbać o swoje zdrowie, jak przygotować się do podstawowych badań przesiewowych.

Warsztaty z mistrzami

Warsztaty dla zdrowia z Robertem i Justyną Korzeniowskimi - to doskonała okazja, aby poznać tajniki sportowego marszu od mistrza olimpijskiego. Nie zabraknie również warsztatów tanecznych, które poprowadzi Iwona Pavlović, mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim. 

Strefy tematyczne i atrakcje

Uczestnicy będą mogli nauczyć się m. in. samobadania piersi, prawidłowego przyjmowania leków oraz udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo, przy stoisku Uzdrowiska Ustroń dostępne będą porady fizjoterapeutów dotyczące rehabilitacji kardiologicznej, ortopedycznej i pulmonologicznej. Wśród atrakcji znajdą się również strefa relaksu oraz stoiska edukacyjne na temat praw pacjenta, badań klinicznych i zdrowego odżywiania.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana jest jedynie rejestracja poprzez formularz dostępny na zsercemdopacjenta.pl. Rejestracja nie wymaga żadnych dokumentów. Wydarzenie odbędzie się 24 września, w godz. 9.30 – 18.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. 

Patronat honorowy objęli: Wicemarszałek Sejmu Monika Wielichowska, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystyki, Narodowy Fundusz Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta, Marszałek Województwa Śląskiego, Wojewoda Śląski, Prezydent Katowic oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

źródło informacji: Fundacja „Z sercem do Pacjenta”

ZOBACZ PODOBNE

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

    Niedobór jodu może wywołać chorobę charakteryzującą się głębokim ubytkiem możliwości intelektualnych. To właśnie on odpowiadał w dawnych czasach za występowanie na terenie Szwajcarii tzw. kretynizmu endemicznego. Polska ustrzegła się tego losu, bo w 1935 roku wprowadzono skuteczną profilaktykę - do soli kuchennej dodawany był jodek potasu.

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

NAJNOWSZE

  • Nie zmarnuj szansy na pomoc

    Media społecznościowe stały się miejscem do którego przenosi się nasze życie i coraz częściej to właśnie tu można zauważyć, że ktoś jest w kryzysie psychicznym. Niestety, wiele osób nie wie, jak prawidłowo rozpoznać te sygnały, ani jak na nie reagować w sposób wspierający i pomocny. Tymczasem każda niepodjęta reakcja to potencjalnie utracona szansa na realną pomoc – zwraca uwagę Joanna Bogdanowicz-Antos, prezes Fundacji Zdrowego Postępu.

  • Atak paniki to jak utrata zmysłów

  • Lek na potencję – okazjonalnie, nie regularnie

  • Gdy mleko kobiece staje się darem

  • Melatonina nie tylko na sen. To hormon regeneracji

  • Adobe

    Detoks dopaminowy – prawdy i mity

    Detoks dopaminowy, popularyzowany przez life coachów i influencerów, obiecuje przywrócenie harmonii w życiu poprzez czasowe ograniczenie przyjemności i bodźców. Ma to „resetować” układ nagrody w mózgu, poprawiać koncentrację i odbudowywać zdrowe nawyki. Naukowcy są wobec tej koncepcji sceptyczni.

  • Brukiew: zdrowy symbol strasznych czasów

  • Halitoza – oddech, który nie pachnie miętą