Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
26.08.2021 , 14:32 Aktualizacja: 15.09.2021, 11:45

Samobójstwa: jak można im zapobiegać (zapis webcastu)

Choć liczba popełnionych samobójstw utrzymuje się w Polsce od kilku lat na mniej więcej tym samym, stabilnym poziomie, to wciąż – za każdym takim wydarzeniem kryją się ludzkie tragedie, którym często można było zapobiec. Psychiatra dr Iwona Koszewska, która koordynuje specjalny program zapobiegania samobójstwom, wskazuje, jakie są najważniejsze metody zapobiegania tym niepotrzebnym śmierciom i jakie sygnały wysyła osoba rozważająca zamach na własne życie.

Jakie są aktualne statystyki dotyczące samobójstw w Polsce? Czy można zmniejszyć ich liczbę? W jaki sposób? Na te i wiele innych pytań odpowiada psychiatra dr Iwona Koszewska – kierowniczka Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii (utworzonego w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-25) – w rozmowie z Wiktorem Szczepaniakiem. Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy w poniższym materiale WIDEO:

Więcej praktycznych informacji na temat zapobiegania samobójstwom i udzielania pomocy osobom w kryzysie psychicznym można znaleźć m.in. na stronie internetowej projektu Życie warte jest rozmowy

jw, zdrowie.pap.pl

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 2157

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.