Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
10.09.2021 , 10:12 Aktualizacja: 15.09.2021, 11:01

Zapobieganie zachowaniom samobójczym - zobacz relację wideo z konferencji na ten temat

Po wielu latach wspólnych starań środowisk naukowych, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych w 2021 roku został uruchomiony pierwszy kompleksowy program zapobiegania samobójstwom w Polsce. Zapraszamy do obejrzenia konferencji prasowej inaugurującej rozpoczęcie tego programu, w trakcie której głos zabrało wielu uznanych ekspertów ds. profilaktyki samobójstw. W swoich wystąpieniach poruszyli oni najbardziej istotne aspekty tego złożonego problemu, a także przedstawili informacje na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej dotyczącej zachowań samobójczych.

Podczas konferencji inaugurującej Program Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym głos zabrali następujący eksperci: 

  • Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Gmitrowicz (temat wystąpienia: Zachowania samobójcze u dzieci i młodzieży w ostatnich latach), 
  • Dr n. hum. Daria Biechowska (temat wystąpienia: Epidemiologia zachowań samobójczych w ostatnich latach w Polsce),
  • Dr n. med. Iwona Koszewska  (temat wystąpienia: Program zapobiegania zachowaniom samobójczym 2021-2025), 
  • Dr hab. n. med. Piotr Maciejak (temat wystąpienia: Rola instytucji naukowych - w tym Instytutu Psychiatrii i Neurologii - w profilaktyce samobójstw),  
  • Dr n. hum. Halszka Witkowska (temat wystąpienia:  Rola pracowników mediów i twórców kultury w profilaktyce zachowań samobójczych). 

Program Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym jest koordynowany przez Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie (a konkretnie przez utworzone w nim Biuro ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym). Program jest realizowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025.

vik, zdrowie.pap.pl 

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 2173

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.