Materiał promocyjny

Sport. To Lubię" - publikacja dla wspierających rodziców

Fundacja Nauka. To Lubię, we współpracy z Tomkiem Rożkiem i Anią Lewandowską, zapoczątkowała w marcu społeczną inicjatywę „Sport. To Lubię”. Jej celem jest promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci w wieku 6-10 lat oraz ich rodziców. Organizatorzy nie chcą ograniczać się tylko do informowania o problemie. 8 kwietnia ruszyła przedsprzedaż książki i pierwszego Active Booka.

Fundacja Nauka. To lubię.
Fundacja Nauka. To lubię.

Publikacje są jednym z narzędzi, które zachęcą najmłodszych do odnalezienia ulubionej aktywności fizycznej, a rodziny do wspólnego budowania zdrowych nawyków i wartościowych relacji za pomocą sportu.

Wszystko zaczyna się od zabawy

Książka “Jak działa sport?” w przystępny i atrakcyjny sposób tłumaczy działanie sił fizycznych podczas uprawiania sportu. Zaczyna się historią dwójki dzieci, które podczas przygotowań do wycieczki odkrywają przy szkolnym boisku pasję do sportu pod okiem doświadczonego trenera. Można z niej dowiedzieć się co daje nam aktywność fizyczna, na przykładzie m.in. takich dyscyplin jak jazda na rowerze, bieganie czy gra w piłkę . Publikacja zawiera również zestawy ćwiczeń ogólnorozwojowych dla dzieci w wieku 6-10 lat. Do wspólnej aktywności zaprasza Anna Lewandowska. Kody QR szybko przekierują czytelników do materiałów video, z którymi będzie można ćwiczyć razem ze sportsmenką

„Ruch to najlepszy prezent, jaki możemy dać naszym dzieciom. Książka i pierwszy Active Book z serii "Sport. To Lubię" z pewnością znajdzie swoich odbiorców wśród osób, które chcą świadomie wspierać rozwój swoich dzieci, dbając jednocześnie o ich zdrowie. Jest to idealny wybór dla rodziców poszukujących sprawdzonych metod motywowania maluchów do aktywności fizycznej, jak również dla tych, którzy pragną zapewnić swoim dzieciom najlepszy start w życiu, bogaty w sport i zdrowe nawyki.”- opowiada Tomek Rożek, prezes Fundacji Nauka.To Lubię.

“ Ruch i aktywność fizyczna to fundamenty zdrowego i szczęśliwego życia. Dla mnie, jako osoby od zawsze związanej ze sportem, ale przede wszystkim jako mamy, niezmiernie ważne jest dzielenie się pasją do aktywności z najbliższymi. Wspólne ćwiczenia, zabawy ruchowe czy nawet proste spacery to nie tylko doskonała okazja do zbudowania silnych więzi rodzinnych, ale także sposób na przekazanie dzieciom zasad zdrowego stylu życia od najmłodszych lat.”- dopowiada Ania Lewandowska współorganizatorka projektu.

Dopełnieniem książki jest Active Book, który zawiera bogaty zbiór różnorodnych ćwiczeń i pomaga indywidualnie odnaleźć dziecku najprzyjemniejszą dla niego formę aktywności. Zaproponowane w Active Booku ćwiczenia i zadania można wykonywać samodzielnie, z przyjaciółmi lub z też całą rodziną. Każde zadanie jest zaproszeniem do wspólnego spędzania czasu, opartego na ruchu, zabawie i edukacji. Nie brakuje tematów związanych ze zdrowym odżywianiem, higieną snu czy motywacją. Różnego rodzaju trackery aktywności zawarte w książce, pomogą dziecku na własne oczy zobaczyć, jak duże zmiany można osiągnąć dzięki regularności i aktywności.

Fundacja bije na alarm

Zgodnie z najnowszymi badaniami, 32% polskich dzieci w wieku 7-9 lat boryka się z nadwagą lub otyłością, a 88% z nich nie jest w stanie wykonać podstawowych ćwiczeń gimnastycznych. Projekt „Sport. To Lubię” jest realizowany przez Fundację Nauka. To Lubię. Organizacja non-profit, od lat zajmuje się edukacją i wszechstronnymi działaniami na rzecz promowania nauki oraz technologii. Tłumaczy dorosłym i dzieciom, jak działa świat. Niejednokrotnie podejmowała już działania edukacyjne, których adresatem byli najmłodsi. Dzieli się wiedzą zarówno poprzez działalność wydawniczą, jak i materiały video na kanale YouTube.

Fundacja raz jeszcze staje na wysokości zadania, oferując nie tylko książki, ale także szereg bezpłatnych materiałów wspierających rodziców i dzieci w dążeniu do lepszego zdrowia. W ramach projektu „Sport. To Lubię” dostępne są również treści video oraz poradniki, które kompleksowo przybliżają tematykę zdrowego stylu życia , które można znaleźć na stronie inicjatywy www.sporttolubie.pl. 

Książka jest dostępna do nabycia w księgarni Fundacji www.naukatolubie.store. Patronat merytoryczny nad akcją objęła Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach. W gronie partnerów znalazła się również marka 4F.

źródło materiału prasowego: Fundacja Nauka. To lubię.
---

O Fundacji „Nauka. To Lubię"
Fundacja „Nauka. To Lubię", którą założył i kieruje dr Tomasz Rożek (dziennikarz i popularyzator nauki)  zajmuje się edukacją i wszechstronnymi działaniami na rzecz promowania nauki oraz technologii. Tłumaczy dorosłym i dzieciom, jak działa świat. Regularnie organizuje wydarzenia edukacyjne i publikuje popularnonaukowe materiały wideo, mające na celu przybliżenie różnych dziedzin nauki szerokiej publiczności. W ramach swojej misji, przyznaje granty dla zdolnych, młodych naukowców. www.naukatolubie.pl
 

ZOBACZ PODOBNE

  • Rys. PAP/j. Turczyk

    Jak się lepiej uczyć? Jest kilka trików

    Ręka do góry - kto lubił, albo lubi chodzić do szkoły! Kto lubi spędzać całe godziny w ławkach, wkuwać nazwy rzek, daty bitew albo zapamiętywać, co ma płucotchawki, a co nibynóżki? Czy pojawi się las rąk, czy może niezręczna cisza? Można chyba postawić orzechy przeciwko kamykom, że przynajmniej wiele osób będzie trzymało ręce w dole. Tylko dlaczego?

  • Piotr, AdobeStock

    Trudna droga do zabezpieczenia macierzyństwa

    Obowiązująca w Polsce Ustawa o leczeniu niepłodności z 2015 roku dopuszcza możliwość pobrania i zamrożenia komórek jajowych tylko przy odpowiednich wskazaniach medycznych. Nie ma w Polsce żadnej legalnej możliwości mrożenia oocytów, jeśli kobieta jest zdrowa, ale chce zabezpieczyć swoją płodność. O drodze do tego opowiedziała Serwisowi Zdrowie Magdalena Fidor.

  • Fot. PAP/ Książka z wierszami Juliana Tuwima wyd. przez Wydawnictwo Wilga, 2004

    Warto czytać dzieciom, nawet niemowlętom

    Kiedyś była to intuicja, ale aktualnie dysponujemy badaniami, pokazującymi korzystny wpływ głośnego czytania książek dzieciom i wpływ bogactwa słownego na rozwój ich mózgu – mówi prof.  Teresa Jackowska, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Małym dzieciom warto czytać codziennie. Korzyści jest mnóstwo, oprócz oczywistej przyjemności ze spędzania z dzieckiem czasu.

  • P. Werewka/PAP

    Wilczy apetyt, a dziecko chudnie: to może być "jedynka"

    Pomimo tego, że dziecko je jak wilk, to - nie wiedzieć czemu - niknie w oczach. Pije wodę nie szklankami, ale butelkami. Ciągle biega do toalety, moczy się w nocy. Jest apatyczne i nie ma na nic siły. To może to być bardzo groźna autoimmunologiczna choroba z mylącą nieco nazwą - cukrzyca typu 1. Niewykryta w porę zagraża nawet życiu dziecka.

NAJNOWSZE

  • Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

    Jak skutecznie poradzić sobie z bezsennością

    Po 40-tce zaczynamy spać coraz krócej i coraz płycej, przez co sen nie jest już tak regenerujący i nie zawsze daje odświeżenie intelektualne. To efekt  starzenia się ośrodkowego układu nerwowego i procesów, które zachodzą w mózgu wraz z wiekiem. Dowiedz się, kiedy wybrać się do specjalisty i jakie proste triki można zastosować, by poprawić jakość snu.

  • Suplementy białkowe nie dla nastolatków

  • Nie tylko szczepienia przeciw HPV ważne w prewencji raka szyjki macicy

  • Jelita – czynna kolonia, kanalizacja i centrum dowodzenia

  • Dbamy o życia, które pozostają

  • Adobe Stock

    Zaburzenia snu sprzyjają samobójstwom

    Badania wskazują, że kłopoty ze snem nasilają ryzyko myśli i tendencji samobójczych. Szczególnie narażone są przy tym osoby, u których występują zaburzenia psychiczne i ogólnorozwojowe, jednak problem może dotyczyć także dzieci.

  • Kiedy w domu jest za zimno… czyli zdrowie a niska temperatura

  • Dyniowy zawrót głowy - na zdrowie!