Materiał promocyjny

Zasilani insuliną, napędzani wolą walki

Młodzi piłkarze po raz szósty wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej dla Diabetyków Insulin On Board Cup przy wsparciu technologicznym Dexcom.

Fot. Dexcom
Fot. Dexcom

W miniony weekend, 15-16 czerwca, w Białołęckim Ośrodku Sportu w Warszawie odbyła się szósta edycja międzynarodowego turnieju Piłki Nożnej dla Diabetyków - Insulin On Board Cup 2024 - organizowana przez Fundację dla Dzieci z Cukrzycą. Również i w tym roku o bezpieczne i niczym niezakłócone sportowe współzawodnictwo dbały systemy CGM Dexcom, w które wyposażeni byli piłkarze chorujący na cukrzycę typu 1.
 
Stałe monitorowanie poziomu glukozy to podstawowe wyzwanie każdego diabetyka, który musi unikać zarówno zbyt niskiego, jak i zbyt wysokiego poziomu stężenia glukozy. Przez lata jedynym sposobem samodzielnego kontrolowania poziomu cukru było badanie glukometrem. Jednak bolesne nakłuwanie palca przy każdym pomiarze jest przykrą i uciążliwą koniecznością. Wygodną i nowoczesną alternatywę stanowią systemy rt-GCM pozwalające śledzić poziom glukozy w czasie rzeczywistym. Takie rozwiązania oferuje Dexcom, dla którego partnerstwo z Fundacją dla Dzieci z Cukrzycą naturalnie wpisuje się w strategię firmy, której celem jest uproszczenie i podniesienie jakości życia oraz codziennego funkcjonowania osób chorych na cukrzycę.
 
Dexcom pomaga pokazywać osobom z cukrzycą, że nie muszą rezygnować z marzeń i pasji ze względu na chorobę. Aktywność fizyczna jest równie ważna dla wszystkich ludzi, a wiele osób rezygnuje z niej po diagnozie. Wśród sportowców jest liczne grono osób z cukrzycą typu 1, które są najlepszym przykładem życia bez ograniczeń i inspiracją dla innych. Dlatego też z przyjemnością po raz kolejny wspieramy Fundację - mówi Tomasz Borowy, prezes firmy Proglikemia, oficjalnego dystrybutora Dexcom w Polsce.
 
W ramach partnerstwa, podczas wydarzenia, powstała Strefa Dexcom Warriors oraz Strefa Kibica, gdzie wszyscy chętni mogli zasilić się energią i duchem walki podczas IOB Cup 2024. W specjalnie przygotowanej przestrzeni dla zawodników i kibiców przygotowane zostały aktywności sportowe tj. przeciąganie liny, skoki w workach, ringo, slalom z pachołkami, hula hop czy sprawnościowe wyzwania piłkarskie. Każdy, kto podjął wyzwanie, nie wyszedł z pustymi rękami. Przewidziano nagrody dla wszystkich uczestników. Z kolei w Strefie Kibica można było się zaopatrzyć w tradycyjne akcesoria kibicowskie tj. łapki, transparenty, balony, a także pomalować twarz kolorami swoich ulubionych drużyn.
 
Gospodarzami obu stref byli członkowie społeczności Dexcom Warriors: triathlonistka i ultrakolarka Maja Makowska znana jako „SugarWoman”, edukator diabetologiczny i youtuber Maciej Łysiak oraz autor i redaktor prowadzący portalu mojacukrzyca.org, Jerzy Magiera. „Warriorsi” zagrzewali zawodników do walki, podkręcali atmosferę na trybunach i dzielili się swoimi doświadczeniami, pokazując, jak stawiać czoła przeciwnościom w codziennym życiu diabetyka. Kto chciał sprawdzić swoją wiedzę na temat cukrzycy, ale też zasad prawidłowej diety, aktywności fizycznej i różnych dyscyplin sportowych, mógł zakręcić kołem fortuny w quizie „Zakręcona Wiedza”.

Największą nagrodą podczas Turnieju jest dla nas widok uśmiechniętych dzieci i ich rodziców, którzy mają pasję, wspólnie bawią się, wymieniają doświadczeniami, nawiązują nowe przyjaźnie - podkreśla Dagmara Staniszewska, Prezeska Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą. Nikt z boku nie śmiałby powiedzieć, że są to osoby z cukrzycą. Nie widać tego, chociaż wiemy, jako Fundacja, która jest w ich życiu cały czas, że to efekt ogromnego wysiłku dziecka, rodzica, naszej Fundacji i zespołów specjalistów, z którymi współpracujemy: edukatorów, pielęgniarek, lekarzy, dietetyków, psychologów i pedagogów.

Proglikemia ufundowała także dwie „Nagrody Specjalne Dexcom”. Pierwsza - dla drużyny za hart ducha, nie tylko za świetne wyniki sportowe, ale też za postawę pełną konsekwencji i determinacji w realizacji swoich celów, w drodze na sportowe szczyty. Druga  - dla grupy kibicowskiej, która najmocniej dopingowała swoich zawodników, podkreślająca symbolicznie wagę i rolę zaangażowania najbliższych w sukces sportowy i terapeutyczny zawodników.

Slajd Dexcom

Źródło:

Dexcom

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe

    Nie musisz biegać

    Bieganie wydaje się oczywistym wyborem, gdy chcemy zadbać o zdrowie, kondycję czy schudnąć. Jednak nie każdy może, chce czy powinien biegać. Zresztą istnieje wiele alternatyw, które oferują porównywalne korzyści zdrowotne bez obciążania stawów i ryzyka kontuzji: nordic walking, slow jogging, marszobiegi czy trening funkcjonalny.

  • zdj. AdobeStock

    Złe nawyki w toalecie prowadzą do dysfunkcji

    Stres i pośpiech jaki towarzyszy nam we współczesnym życiu źle wpływają na dno miednicy. Dodatkowo znaczna część społeczeństwa praktykuje złe nawyki w toalecie. Te oraz inne czynniki powodują, że mięśnie dna miednicy pracują na zwiększonych obrotach. Są permanentnie przeciążone. Nauczyliśmy się funkcjonować w biegu i ta nasza ciągła gotowość do działania stopniowo nas oddala od pełnego odczuwania naszych ciał, zaburza jego świadomość i powoduje chroniczne napięcie mięśni. Często dzieje się to do tego stopnia, że w końcu „zapominamy”, jak to jest umieć się rozluźniać – mówi fizjoterapeutka uroginekologiczna Barbara Forczek-Iwon.

  • Adobe Stock

    Endoprotezy – od cementu po druk 3D i sensory

    Endoprotezy to jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej medycyny, łączące w sobie najnowsze zdobycze chirurgii oraz inżynierii biomedycznej, czerpiące też z technologii kosmicznych. Stałe implanty wszczepiane do wnętrza ciała mogą zastąpić nie tylko uszkodzone stawy lub kości, ale nawet zniszczoną chorobą krtań czy drogi żółciowe

  • Adobe

    Haluksy to trójwymiarowa deformacja

    Haluksy, zwane też koślawymi paluchami to jedna z najczęstszych deformacji stóp. Choć często kojarzą się głównie z charakterystycznym „guzkiem” po przyśrodkowej stronie stawu palucha, w rzeczywistości stanowią złożoną, trójwymiarową wadę, której mechanizm powstawania wciąż jest obiektem badań i debat w środowisku ortopedycznym. 

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Nadmiar soli sprzyja nie tylko nadciśnieniu i chorobom nerek

    Oprócz problemów z układem krwionośnym i nerkami, nadmiar soli może sprzyjać różnym zaburzeniom ciała oraz umysłu. Naukowcy donoszą o zwiększonym ryzyku cukrzycy, alergii czy depresji.

  • Rozmawiajmy szczerze z dzieckiem o śmierci

  • Sylkistyna i rezylastyna – nowe białka z polskiego laboratorium

  • Niebieskie Igrzyska przekraczają Atlantyk

  • Wstęp do diagnozy autyzmu w bilansie dwulatka

  • AdobeStock

    Szkoła przyszpitalna oferuje coś więcej niż edukację

    Niemal 30 proc. dzieci w wieku szkolnym choruje przewlekle, spora część z nich wiele czasu spędza w szpitalu. Częsta lub dłuższa hospitalizacja sprawia, że po powrocie do szkoły mają zaległości, które trudno im nadrobić. Aby tego uniknąć, mogą uczestniczyć w zajęciach szkoły przyszpitalnej. Ale edukacja to nie jedyna rola tych placówek.

  • Czego nie wiecie o wit. B

  • Szybki test diagnozujący endometriozę