-
Zastosowanie nowych terapii w leczeniu nowotworów kobiecych może przynieść pacjentkom wiele korzyści
Materiał promocyjnyJak na sukces terapeutyczny wpływa korzystanie z badań molekularnych, jak zachować płodność u pacjentek z nowotworami kobiecymi, w jaki sposób zmiany organizacyjne związane z tworzeniem krajowej sieci onkologicznej w kraju wpłyną na sytuację pacjentek – to zagadnienia, o których dyskutowali uczestnicy konferencji pt. „Diagnostyka i leczenie nowotworów kobiecych - gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy?”, zorganizowanej przez „Puls Medycyny”.
1 minuta czytania -
Immunoterapia przynosi postęp w leczeniu onkologicznym
Immunoterapia szybko wywalczyła swoje miejsce w onkologii. Obecnie ma już ponad 20 różnych wskazań – stosuje się ją m.in. w leczeniu czerniaka, raka nerki czy płuca. Jest mniej toksyczna i ma mniej działań niepożądanych od innych form terapii, wciąż jednak może być trudna dla organizmu – podkreśla onkolog, prof. Piotr Rutkowski.
6 minut czytania -
Neutropenia – groźny skutek uboczny chemioterapii
Leki przeciwnowotworowe są toksyczne i powodują wiele skutków ubocznych u chorych. Jednym z nich jest neutropenia, czyli zmniejszenie liczby białych krwinek odpowiedzialnych za odporność organizmu.
4 minuty czytania
NAJNOWSZE
-
Nowoczesne leczenie cukrzycy to inwestycja z wysoką stopą zwrotu
Cukrzyca, którą zdiagnozowano u ponad 3 mln Polaków to choroba, która nieprawidłowo leczona daje wiele wielonarządowych powikłań. Dlatego nowoczesne terapie, choć kosztowne, trzeba traktować jako inwestycję z wysoką stopą zwrotu. I choć w diabetologii mamy ogromny postęp, to brakuje kilku ważnych rozwiązań, by za pięć lat leczyć ją na światowym poziomie. Dyskutowali o nich uczestnicy VI Forum Liderów Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.
-
Malaria – gotowi do diagnozy i leczenia?
-
Sezon na kleszczowe zapalenie mózgu
-
Nadmiar soli sprzyja nie tylko nadciśnieniu i chorobom nerek
-
Rozmawiajmy szczerze z dzieckiem o śmierci