Tag:
  • IMP

    Profilaktyka klucz do długiego życia zawodowego

    Materiał partnerski

    Kluczem do wydłużenia aktywności zawodowej jest kompleksowa opieka profilaktyczna, tym ważniejsza, że polskie społeczeństwo starzeje się. Żyjemy dłużej, dzięki postępowi medycyny i poprawie jakości życia, ale … spada liczba urodzeń. Rynek pracy staje więc przed ogromnym wyzwaniem - co zrobić, by wydłużyć aktywność zawodową?*

    5 minut czytania
  • Fot. Canva

    Ochrona pracowników przed sezonowymi infekcjami 

    Sezon jesienno-zimowy to okres zwiększonej częstości zachorowań na infekcje układu oddechowego i gardła. Przyczyną są najczęściej wirusy (m.in. SARS-CoV-2 i wirus grypy), ale nie można bagatelizować bakterii jako istotnego czynnika etiologicznego infekcji tego typu (np. paciorkowce powodujące zapalenia gardła i płuc).

    6 minut czytania
  • Fot. PAP/J. Kamiński

    Pracownicy niezadowoleni z benefitów prozdrowotnych. Można to zmienić!

    Wielu pracowników nie jest zadowolonych z oferowanych im przez pracodawców bonusów mających służyć poprawie i utrzymaniu zdrowia, a spora część uważa, że oferta skierowana jest tylko do entuzjastów zdrowego stylu życia – wynika z badań. Instytut Medycyny Pracy w Łodzi (IMP) udostępnił właśnie bezpłatne narzędzia, dzięki którym pracodawca może skroić ofertę pod realne potrzeby pracowników.

    6 minut czytania
  • Fot. Materiały prasowe Medicover

    Raport: Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2021 (komunikat)

    Ponad połowa pracowników narażona jest przynajmniej na jeden czynnik ryzyka prowadzący do problemów zdrowotnych. Dodatkowo pandemia COVID-19 negatywnie wpłynęła na zdrowie pracowników, zarówno bezpośrednio (problemy psychiczne) lub pośrednio (zmniejszenie profilaktyki, aktywności fizycznej). Z najnowszego raportu Medicover pt. „Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2021” wynika, że opieka zdrowotna stanowi wymierną korzyść nie tylko dla pracowników, lecz także dla pracodawców.

    7 minut czytania
  • Materiały prasowe nadawcy komunikatu

    Dolar wydany na profilaktykę zwraca się po 10 latach 5-krotnie (komunikat)

    Badanie przeprowadzone w krajach Europy, Ameryki Północnej i Australii wykazało, że inwestycja 1 EUR w ochronę zdrowia pracujących zwraca się w kwocie 2,2 EUR , a korzyści obejmują zwiększone bezpieczeństwo i lepszy stan zdrowia pracowników.

    4 minuty czytania
  • Rys. Sever Salamon

    Jak pracodawcy mogą zadbać o zdrowie swoich pracowników

    Otyłość i choroby jej towarzyszące, niski poziom aktywności fizycznej oraz starzenie się - to istotne czynniki obniżające sprawność i wydajność pracowników, a także przyczyniające się do ich częstszych absencji. Dlatego eksperci apelują, aby aktywnie przeciwdziałać tym problemom i podpowiadają, jak to robić.

    5 minut czytania
  • Fot. Jacek Pióro/ Zdjęcie ilustracyjne

    Medycyna pracy ratuje życie

    Lekarz medycyny pracy może pomóc wykryć zbyt wysoki poziom cholesterolu. Pacjent uzbrojony w wiedzę o problemie, który jeszcze nie daje objawów, ma szansę rozpocząć leczenie. Obligatoryjne badania okresowe mają sens!

    4 minuty czytania

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Opieka paliatywna – by uśmierzyć ból

    Pacjent objęty opieką paliatywną nie musi być wcale osobą w ostatnich chwilach życia. W tej specjalizacji chodzi o to, by uśmierzyć ból i nam się to w tej chwili z sukcesem udaje, bo mamy praktycznie refundowane wszystkie nowoczesne leki, ale też kilka absurdów, które można by rozwiązać jednym podpisem ministry zdrowia – zaznacza dr hab. n. med. Tomasz Dzierżanowski, kierownik Kliniki Medycyny Paliatywnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  • Przełom w leczeniu cytomegalii wrodzonej

  • Nadwaga, otyłość i szkoła

  • Peptyd z marchewki i buraka goi jelita

  • Rosnące endoprotezy zamiast amputacji

  • Adobe

    Przeszczep mikrobioty w chorobie alkoholowej

    Trwają zaawansowane badania nad leczeniem choroby alkoholowej za pomocą przeszczepów mikrobioty od nieuzależnionych dawców. Wyniki są tak obiecujące, że zdaniem badaczy przyczyn alkoholizmu można szukać w jelitach. 

  • Niedoceniane badania laboratoryjne

  • Komórki macierzyste – nadzieja w leczeniu cukrzycy