-
Odmrożenia – co robić?
Ujemne temperatury zwiększają ryzyko odmrożeń. Najczęściej dotyczy to palców rąk i stóp oraz wystających części twarzy. Ryzyko zwiększa się, gdy jesteśmy głodni, osłabieni, odwodnieni, mamy cukrzycę bądź jesteśmy w górach. Jeśli skóra, mimo ogrzewania, pozostaje blada, fioletowa lub całkowicie zdrętwiała – może to oznaczać martwicę tkanek, która wymaga natychmiastowej interwencji medycznej – przypomina Narodowy Fundusz Zdrowia.
-
Uważaj na zimno
W ostatnich dniach mieliśmy atrakcje pogodowe, jakich dawno nie doświadczaliśmy: burze śnieżne i temperatury poniżej zera. Przy takiej pogodzie łatwo o odmrożenia. Sprawdź jak reagować.
-
Zimą uważaj na odmrożenia
Kiedy na skórę działa zimno, naczynia krwionośne się zwężają, a to prowadzi do jej dalszego wychłodzenia. W ten sposób mogą powstać odmrożenia. W łagodnej postaci nie są bardzo groźne, ale gdy są głębokie, bywa, że prowadzą nawet do kalectwa. Dowiedz się, jak ich unikać i co robić, gdy już do odmrożenia dojdzie.
NAJNOWSZE
-
Badanie rezonansem magnetycznym m.in. z bohaterami Gwiezdnych wojen
Badanie rezonansem magnetycznym, szczególnie dla dzieci, to stres związany koniecznością pozostawania w bezruchu przez co najmniej kwadrans na stole, który wsuwa się do aparatury, wydającej dodatkowo głośny dźwięk. W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi pojawili się bohaterowie, którzy przeprowadzą przez diagnostykę obrazową, zwiększając komfort badania i jego jakość.
-
Co dzieje się z ciałem podczas oglądania meczów MŚ w środku nocy?
-
Leki biopodobne - szansa na szerszy dostęp do terapii biologicznych
-
Dlaczego możesz czuć się zmęczony nawet po ośmiu godzinach snu?
-
Paląc e-papierosy wciąż narażasz się na raka płuca