Tag:
  • Adobe Stock/ Przemysław Głowik

    Przesilenie wiosenne to żadna choroba, ale…

    Gdy natura budzi się ze snu zimowego, organizm potrzebuje nieraz czasu na odzyskanie równowagi po zimie. Osłabienie, które wtedy odczuwamy, zwane przesileniem wiosennym, nie jest żadną chorobą, ale zespołem objawów. Może też być pewną wymówką. Warto pamiętać, że jeśli gorsze samopoczucie utrzymuje się dłużej, trzeba zdiagnozować problem. Może okazać się, że to wcale nie wiosna jest jego przyczyną.

    3 minuty czytania
  • Adobe Stock

    Jak zwalczyć jesienne przeziębienie? Te sposoby musisz poznać

    Materiał promocyjny

    Jesienne przeziębienia potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Zmienna pogoda, spadek temperatury i wilgotności sprzyjają osłabieniu odporności, a to z kolei prowadzi do kataru, kaszlu i bólu gardła. Kiedy pierwsze objawy przeziębienia zaczynają się pojawiać, nie musisz czekać, aż choroba się rozwinie. Warto działać od razu! Poznaj sposoby, które pomogą ci szybko poradzić sobie z przeziębieniem.

    3 minuty czytania
  • zdj. AdobeStock

    Choć pogoda wciąż ładna łatwo o przeziębienie

    Jak na koniec września temperatura wciąż jest całkiem wysoka, jednak poranki i wieczory nie pozostawiają wątpliwości jaką mamy porę roku. Przy takiej pogodzie nie trudno o przeziębienie. Po przejrzeniu wielu badań dotyczących skuteczności leków specjaliści dzielą się swoimi spostrzeżeniami jak leczyć przeziębienie.

    4 minuty czytania
  • Fot. AdobeStock

    Czerwone gardło - co oznacza?

    Zaczerwienione gardło zwykle jest objawem infekcji, która może wystąpić zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych. Podjęcie szybkich i zdecydowanych działań potrafi jednak skutecznie stłumić przeziębienie w zarodku. Jak radzić sobie w przypadku pojawienia się zaczerwienienia na gardle i które metody będą skuteczne?

    4 minuty czytania
  • Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

    Siedem mało skutecznych sposobów na przeziębienie

    Przełom wiosny i zimy to raj wirusów, dlatego ludzie się przeziębiają. Powszechnie znane są domowe sposoby leczenia, takie jak: witamina C, echinacea czy czosnek. Być może poprawiają samopoczucie, ale ich skuteczność w prewencji czy leczeniu przeziębienia jest, niestety, mierna.

    4 minuty czytania

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Naukowcy o mineralnym panaceum stosowanym w medycynie alternatywnej

    Chloryn sodu stosowany w medycynie alternatywnej doustnie jako „mineralne panaceum” (MMS) w kontakcie m.in. z kwasem żołądkowym uwalnia silnie żrący tlenek chloru, w przemyśle wykorzystywany do uzdatniania wody pitnej i wybielania tkanin. W efekcie niszczy komórki organizmu i uszkadza błony śluzowe. Jest zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia – wynika z publikacji polskich naukowców w czasopiśmie „Scientific Reports”.

  • Przemoc relacyjna u dziewcząt to uderzenie w splot słoneczny

  • Młode influencerki na TikToku promują szkodliwą pielęgnację skóry

  • Choroby przyzębia infekują cały organizm

  • Cukrzyca szkodzi na krążenie

  • Adobe Stock

    Współczesne wyroby tytoniowe i nikotynowe – nowe, ale czy lepsze?

    Nowe wyroby nikotynowe i tytoniowe są szkodliwe – nie dajmy się zwieść pozorom. Choć różnią się mechanizmem działania od tradycyjnych papierosów, nadal niosą poważne zagrożenia dla zdrowia – podkreśla prof. Paweł Koczkodaj z Zakładu Epidemiologii i Prewencji Pierwotnej Nowotworów Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie.

  • Anafilaksja – gdy życie zależy od adrenaliny

  • Taniec jest dobry dla mózgu

Serwisy ogólnodostępne PAP