-
Problemy z zasypianiem u nastolatków
Dobry sen jest lekiem. Dzięki odpowiedniej dawce człowiek regeneruje się, przetwarza informacje i emocje, zapamiętuje, a młodsi nawet rosną. Co jednak, jeśli nastolatek skarży się, że nie może spać? Jest kilka sposobów na dobry sen, który w okresie dojrzewania powinien wynosić 8-10 godzin.
3 minuty czytania -
Kiedy do nowotworu dołącza bezsenność...
Ponad połowa pacjentów onkologicznych cierpi na zaburzenia snu, które dodatkowo pogarszają jakość życia. To objaw, które nie wolno lekceważyć, bo ma wpływ na rozwój i przebieg choroby. Choremu w takiej sytuacji można i trzeba pomóc.
5 minut czytania -
Nie śpisz? To może być choroba neurologiczna!
Zaburzenia snu są często pierwszą oznaka wielu chorób neurologicznych oraz neuroimmunologicznych. O kłopotach z zasypianiem, zbyt długim czy niespokojnym śnie powinniśmy zawsze mówić lekarzowi.
3 minuty czytania -
Co robić, by się wysypiać?
Przyczyną kłopotów ze snem może być niewłaściwy tryb życia albo brak odpowiedniej dawki światła słonecznego – mówi dr hab. Ewa Bałkowiec-Iskra z Katedry Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej WUM.
Dr hab. Ewa Bałkowiec-Iskra5 minut czytania
NAJNOWSZE
-
Generator Innowacyjności - od pomysłu do więzi międzypokoleniowych
Osoby starsze często twierdzą, że są już nikomu niepotrzebne. To wielki błąd, bo są skarbnicą wartości, umiejętności, które mogą przekazać młodszym. Co zrobić, by tego nie zmarnować? Wystarczy pomysł, niekoniecznie dopięty na ostatni guzik, bo od tego są eksperci, by wspólnie go dopracować w „Generatorze Innowacyjności”. Co to za inicjatywa i jakie znaczenie ma magia międzypokoleniowa opowiada Lucyna Kicińska, pedgagożka z Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
-
Budynki podświetlone na czerwono na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci
-
Cukier = próchnica
-
Misjonarka świecka: Afryka uczy żyć tu i teraz
Patronat Serwisu Zdrowie -
Ułożenie ręki podczas mierzenia ciśnienia ma znaczenie!