COVID 19: Profilaktyka, leczenie, konsekwencje – 2. odcinek w środę 12 lipca
Jak wygląda obecnie przebieg COVID-19? Z jakimi objawami zgłaszają się do przychodni pacjenci? Czy najgorsze mamy już za sobą? I dlaczego post-COVID stał się ogromnym wyzwaniem dla ochrony zdrowia? - z tymi m.in. pytaniami zmierzą się w najbliższą środę zaroszeni eksperci: prof. Andrzej M. Fal, prezes Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego i dr Michał Sutkowski z Kolegium Lekarzy Rodzinnych. Start o godz. 10.00.
Spotkanie 12 lipca będzie drugim w ramach „Eksperckich rozmów PAP”. Partnerem cyklu jest Pfizer Polska.
Choć COVID-19 nie budzi już tylu emocji, co jeszcze kilka miesięcy temu, to pozostaje ogromnym wyzwaniem dla ochrony zdrowia. Dla blisko 7 mln osób na świecie zakończył się tragicznie. Nie tylko sam przebieg choroby może okazać się groźny, ale też powikłania, które po sobie pozostawia. Określono je pojęciem "post-COVID".
Zaproszeni do studia eksperci spróbują wyjaśnić, czym jest ten zespół dolegliwości i dla kogo jest szczególnie niebezpieczny oraz opowiedzą o tym, czego lekarze i naukowcy zdążyli się o nim dowiedzieć. Poruszymy również kwestię dotyczącą aktualnych wariantów wirusa SARS-CoV-2. Zapytamy naszych gości, jak mutacje patogenu wpływają na obraz choroby i ślad, jaki po sobie często pozostawia.
Rozmowa przewidziana jest na ok. 20 minut, prowadzić ją będzie Klaudia Torchała z Serwisu Zdrowie.
jw, zdrowie.pap.pl