Kongres Szczyt Zdrowie 2022

Jubileuszowy 10. Kongres Szczyt Zdrowie, który odbędzie się 9 czerwca br. to platforma dialogu i komunikacji pomiędzy wszystkimi kluczowymi interesariuszami systemu ochrony zdrowia. 

Infografika Szczyt Zdrowie
Infografika Szczyt Zdrowie

Po dwóch latach pandemii przyszedł czas na podsumowanie, na jakim etapie znajduje się polski system opieki zdrowotnej. Jak ma wyglądać? W jaki sposób należy odbudować zdrowie Polaków? Dług zdrowotny zaciągnięty przez ostatnie dwa lata będziemy spłacać bardzo długo. 

W wyniku pandemii COVID-19 wyłonił się nowy obraz systemu ochrony zdrowia ze wszystkimi jego niedoskonałościami, które wymagają reformy i wzmocnienia. Bardzo słaby stan psychiczny społeczeństwa, opóźniona diagnostyka i leczenie, niewystarczające zasoby kadrowe i tym samym długie kolejki do specjalistów, ciągłe wyzwania w budowaniu zaufania do szczepień ochronnych – wszystko to będzie przedmiotem debat w gronie wybitnych ekspertów. 

Szczytem marzeń nas wszystkich to system ochrony zdrowia, w którym każdy czuje się zaopiekowany, także który szybko i skutecznie reaguje na zmiany potrzeb zdrowotnych Polaków. 

W gronie wybitnych ekspertów i decydentów zdrowotnych podczas Szczytu poruszone zostaną tematy związane z najpoważniejszymi wyzwaniami zdrowotnymi.

W programie przewidujemy poniższe panele dyskusyjne:

  • Dług zdrowotny po COVID-19 – co dalej z kardiologią?
  • Czy w Polsce opłaca się być medykiem? Bezpieczeństwo – Rozwój – Ludzie
  • Szczepienia – wolność czy odpowiedzialność?
  • Pandemia, innowacje, migracje - jak sprostać wyzwaniom stojącym przed polską onkologią
  • Zdrowie publiczne 3.0. - reforma i rozwój systemu w celu zapobiegania nierównościom w zdrowiu
  • Zdrowie się opłaca - czyli jak zarządzać zdrowiem pracowników?

Transmisja on-line 

Hybrydowa - wydarzenie zorganizowane zostanie stacjonarnie z transmisją on-line w serwisie informacyjnym www.medexpress.pl oraz  na stronie wydarzenia: www.szczytzdrowie.pl


Kontakt: 
Katarzyna Wolska
Koordynator projektów ds. promocji zdrowia
katarzyna.wolska@ioz.org.pl 
607 290 498 

Więcej informacji znajduje się na stronie Szczytu Zdrowie: 
http://www.szczytzdrowie.pl/ 

źródło: Instytut Ochrony Zdrowia

Uwaga! Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w Serwisie Zdrowie odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

ZOBACZ PODOBNE

  • M.Kmieciński/PAP

    Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

    Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    "Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?

    Język jest materią żywą. Słowo potrafi z jednej strony krzywdzić i ranić, z drugiej uskrzydlać i wspierać. Niektóre zwroty czy pojedyncze słowa odchodzą do lamusa, nabierają innego znaczenia lub są zastępowane innymi, bo wydają nam się stygmatyzujące. Czy dlatego coraz częściej słyszymy wyrażenie: „osoba z niepełnosprawnością” zamiast: „osoba niepełnosprawna”?

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

  • AdobeStock

    Jąkanie – gdy mowa nie nadąża za myślami

    Nawet aktorzy czy politycy się jąkają, ale przypadłość ta potrafi mocno utrudniać życie. Pojawia się zwykle w dzieciństwie. Szczęśliwie w większości przypadków ustępuje samoczynnie. Czasami potrzebna jest jednak pomoc specjalistów, więc trzeba być czujnym.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Ratownik medyczny: na polu walki nikt się nie przejmuje bakteriami

    Zasada jest prosta: na polu walki nie ma bakterii; podstawowe zadanie: dowieźć żywego poszkodowanego do bezpiecznej strefy, do szpitala - mówi Marek, doświadczony ratownik, prowadzący dla studentów WUM zajęcia z medycyny pola walki.

  • Dekalog zdrowych piersi

  • Zdrowie potrzebuje czystych gleb

  • Rak płuca od podejrzenia do leczenia – pacjent jak listonosz

  • Operacja bariatryczna to coś więcej niż zmiana budowy przewodu pokarmowego

  • Adobe Stock

    Uwaga, wścieklizna!

    Wścieklizna w Polsce nie stwarza dużego zagrożenia epidemiologicznego, ale pojawiają się pojedyncze przypadki tej choroby u zwierząt. Ostatnio wykryto ją w Lubelskiem – u psa, lisa i sarny. Gdy dojdzie do pogryzienia, oślinienia rany lub zadrapania przez zwierzę, u którego podejrzewamy tę chorobę, trzeba jak najszybciej udać się do lekarza. Żadna inna choroba nie jest tak śmiertelna.

  • Insulinooporność to synonim nadwagi lub otyłości, a nie choroba

  • Praca na stojąco przy biurku jednak szkodliwa dla zdrowia