Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
08.03.2022 , 16:44 Aktualizacja: 08.03.2022, 17:04

Liposukcja laserowa Warszawa: metoda redukcji tkanki tłuszczowej (sponsorowane)

Liposukcja laserowa - nowoczesna metoda pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej - jest alternatywą dla tradycyjnej liposukcji i pomimo wyższej ceny cieszy się coraz większą popularnością (artykuł sponsorowany).

Fot. PAP/P. Werewka Fot. PAP/P. Werewka

Liposukcja laserowa Warszawa jest małoinwazyjną  metodą, która ma na celu wymodelowanie naszego ciała i usunięcia zbędnej tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc. Zabieg liposukcji wykonywany jest najczęściej do usuwania potocznie zwanych „boczków”, a także nadmiaru tłuszczu przede wszystkim z okolic brzucha, czy też ud i pośladków. Dodatkową korzyścią wykonywanego zabiegu jest fakt, że liposukcja wykazuje świetne działanie na kondycję naszej skóry. Skóra po zabiegu jest zregenerowana, dużo bardziej elastyczna i wyraźnie odmłodzona.

Liposukcja laserowa – jak wygląda zabieg?

Liposukcja laserowa Warszawa jest zabiegiem bezbolesnym. Nawet pacjenci mający niski próg bólu nie obawiają się go. Liposukcja przeprowadzana jest w tzw. znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu to ok. 2,5- 2 godziny. Oczywiście czas ten wydłuża się albo skraca zależnie od tego, jak dużą część ciała poddajemy zabiegowi.

Lekarz, który przeprowadza zabieg liposukcji, wykonuje nacięcie stosunkowo małych rozmiarów, aby blizna po zabiegu była praktycznie niewidoczna. Przez powstałą szczelinę następnie wprowadza światłowody, które umieszczane są w miejscu, gdzie znajduje się nadmiar tkanki tłuszczowej. Laser wytwarza promieniowanie, które wydziela ciepło i podgrzewa komórki tłuszczowe, co skutkuje rozerwaniem ich błon. Całkowita ich zawartość przechodzi w stan płynny. Płyn ten zostaje odessany w trakcie zabiegu liposukcji. Dość duża część powstałego płynu zostaje wchłonięta już w procesach metabolicznych i w  późniejszym czasie (kilka dni po zabiegu) w sposób naturalny jest wydalana z organizmu.

Podczas jednorazowego zabiegu liposukcji laserowej może zostać usunięte maksymalnie 400 do 500 ml zbędnej tkanki tłuszczowej. Zabieg można powtórzyć. Sugerowana jest nawet seria zabiegów, aby uzyskać zadowalający efekt. Niemniej jednak już po jednym zabiegu liposukcji klienci widzą zdecydowaną różnicę w swoim wyglądzie. Dodatkowym atutem liposukcji z wykorzystaniem lasera jest to, że laser nie uszkadza tkanek dookoła miejsca, w którym następuje usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej. 

W jakich przypadkach można zdecydować się na liposukcję laserową?

Liposukcja laserowa to zabieg stosowany przede wszystkim po to, by usunąć niechcianą tkankę tłuszczową, która nagromadziła się w miejscach opornych na jej redukcję nawet za pomocą intensywnego wysiłku fizycznego lub też stosowania diety. Wśród takich miejsc znajduje się np. podbródek, ramiona lub też kolana. Niektórym ciężko jest usunąć tkankę tłuszczową również z brzucha, ud czy pośladków. Tak naprawdę wszystko zależy od naszych indywidualnych uwarunkowań.

Zabieg liposukcji laserowej stosowany jest również w przypadku osób, którzy wcześniej poddali się zabiegowi liposukcji klasycznej, lecz chcieliby oni poprawić jego efekty. Liposukcja klasyczna jest nieco bardziej inwazyjnym zabiegiem.

Jakie miejsca mogą zostać poddane zabiegowi liposukcji laserowej?

Zabieg liposukcji laserowej stosowany jest w szczególności w trudno dostępnych miejscach, wśród których najczęściej wymieniane to:

  • szyja, 
  • twarz, 
  • plecy,
  • kolana,
  • ramiona.

Z miejsc tych ciężko pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej podczas zabiegu liposukcji klasycznej (która polega przede wszystkim na odsysaniu tłuszczu). Liposukcja laserowa jest niezastąpiona również wtedy, kiedy mamy problem z cellulitem, a także obwisłą skórę po odchudzaniu. W takiej sytuacji oprócz zabiegów liposukcji laserowej proponowane są różne inne zabiegi wspomagające skórę i odchudzanie za pomocą medycyny estetycznej.
 

Nadawca artykułu sponsorowanego: Biofam

UWAGA! Za materiał opublikowany w Serwisie Zdrowie jako "artykuł sponsorowany" odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „nadawca artykułu sponsorowanego”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 2320

TAGI:

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.