Liposukcja laserowa Warszawa: metoda redukcji tkanki tłuszczowej (sponsorowane)

Liposukcja laserowa - nowoczesna metoda pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej - jest alternatywą dla tradycyjnej liposukcji i pomimo wyższej ceny cieszy się coraz większą popularnością (artykuł sponsorowany).

Fot. PAP/P. Werewka
Fot. PAP/P. Werewka

Liposukcja laserowa Warszawa jest małoinwazyjną  metodą, która ma na celu wymodelowanie naszego ciała i usunięcia zbędnej tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc. Zabieg liposukcji wykonywany jest najczęściej do usuwania potocznie zwanych „boczków”, a także nadmiaru tłuszczu przede wszystkim z okolic brzucha, czy też ud i pośladków. Dodatkową korzyścią wykonywanego zabiegu jest fakt, że liposukcja wykazuje świetne działanie na kondycję naszej skóry. Skóra po zabiegu jest zregenerowana, dużo bardziej elastyczna i wyraźnie odmłodzona.

Liposukcja laserowa – jak wygląda zabieg?

Liposukcja laserowa Warszawa jest zabiegiem bezbolesnym. Nawet pacjenci mający niski próg bólu nie obawiają się go. Liposukcja przeprowadzana jest w tzw. znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu to ok. 2,5- 2 godziny. Oczywiście czas ten wydłuża się albo skraca zależnie od tego, jak dużą część ciała poddajemy zabiegowi.

Lekarz, który przeprowadza zabieg liposukcji, wykonuje nacięcie stosunkowo małych rozmiarów, aby blizna po zabiegu była praktycznie niewidoczna. Przez powstałą szczelinę następnie wprowadza światłowody, które umieszczane są w miejscu, gdzie znajduje się nadmiar tkanki tłuszczowej. Laser wytwarza promieniowanie, które wydziela ciepło i podgrzewa komórki tłuszczowe, co skutkuje rozerwaniem ich błon. Całkowita ich zawartość przechodzi w stan płynny. Płyn ten zostaje odessany w trakcie zabiegu liposukcji. Dość duża część powstałego płynu zostaje wchłonięta już w procesach metabolicznych i w  późniejszym czasie (kilka dni po zabiegu) w sposób naturalny jest wydalana z organizmu.

Podczas jednorazowego zabiegu liposukcji laserowej może zostać usunięte maksymalnie 400 do 500 ml zbędnej tkanki tłuszczowej. Zabieg można powtórzyć. Sugerowana jest nawet seria zabiegów, aby uzyskać zadowalający efekt. Niemniej jednak już po jednym zabiegu liposukcji klienci widzą zdecydowaną różnicę w swoim wyglądzie. Dodatkowym atutem liposukcji z wykorzystaniem lasera jest to, że laser nie uszkadza tkanek dookoła miejsca, w którym następuje usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej. 

W jakich przypadkach można zdecydować się na liposukcję laserową?

Liposukcja laserowa to zabieg stosowany przede wszystkim po to, by usunąć niechcianą tkankę tłuszczową, która nagromadziła się w miejscach opornych na jej redukcję nawet za pomocą intensywnego wysiłku fizycznego lub też stosowania diety. Wśród takich miejsc znajduje się np. podbródek, ramiona lub też kolana. Niektórym ciężko jest usunąć tkankę tłuszczową również z brzucha, ud czy pośladków. Tak naprawdę wszystko zależy od naszych indywidualnych uwarunkowań.

Zabieg liposukcji laserowej stosowany jest również w przypadku osób, którzy wcześniej poddali się zabiegowi liposukcji klasycznej, lecz chcieliby oni poprawić jego efekty. Liposukcja klasyczna jest nieco bardziej inwazyjnym zabiegiem.

Jakie miejsca mogą zostać poddane zabiegowi liposukcji laserowej?

Zabieg liposukcji laserowej stosowany jest w szczególności w trudno dostępnych miejscach, wśród których najczęściej wymieniane to:

  • szyja, 
  • twarz, 
  • plecy,
  • kolana,
  • ramiona.

Z miejsc tych ciężko pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej podczas zabiegu liposukcji klasycznej (która polega przede wszystkim na odsysaniu tłuszczu). Liposukcja laserowa jest niezastąpiona również wtedy, kiedy mamy problem z cellulitem, a także obwisłą skórę po odchudzaniu. W takiej sytuacji oprócz zabiegów liposukcji laserowej proponowane są różne inne zabiegi wspomagające skórę i odchudzanie za pomocą medycyny estetycznej.
 

Nadawca artykułu sponsorowanego: Biofam

UWAGA! Za materiał opublikowany w Serwisie Zdrowie jako "artykuł sponsorowany" odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „nadawca artykułu sponsorowanego”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock/Photographee.eu

    Kiedy wybrać się po raz pierwszy z córką do ginekologa?

    Pierwsza wizyta dziewczynki u ginekologa to duże przeżycie, ale lepiej jej nie odkładać. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, to można pojawić się w gabinecie po roku od pierwszego krwawienia, nie później jednak niż do ukończenia przez młodą pacjentkę 15 lat. Przed wizytą warto porozmawiać o tym, co czeka ją w gabinecie – radzi dr n. med. Ewa Kuś, konsultant ds. ginekologii i położnictwa Grupy Luxmed.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

    Niedobór jodu może wywołać chorobę charakteryzującą się głębokim ubytkiem możliwości intelektualnych. To właśnie on odpowiadał w dawnych czasach za występowanie na terenie Szwajcarii tzw. kretynizmu endemicznego. Polska ustrzegła się tego losu, bo w 1935 roku wprowadzono skuteczną profilaktykę - do soli kuchennej dodawany był jodek potasu.

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

NAJNOWSZE

  • Adobe

    Przeszczep mikrobioty w chorobie alkoholowej

    Trwają zaawansowane badania nad leczeniem choroby alkoholowej za pomocą przeszczepów mikrobioty od nieuzależnionych dawców. Wyniki są tak obiecujące, że zdaniem badaczy przyczyn alkoholizmu można szukać w jelitach. 

  • Senior Café – filiżanka kawy zmieniająca opiekę długoterminową

    Materiał partnerski
  • Przełom w leczeniu cytomegalii wrodzonej

  • Nadwaga, otyłość i szkoła

  • Peptyd z marchewki i buraka goi jelita

  • Adobe Stock/dennisjacobsen

    Sąd uznał „metodę pulsacyjną” w leczeniu boreliozy za nieskuteczną

    Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie potwierdził stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta, że „metoda pulsacyjna”, czyli stosowanie antybiotyków w określonych odstępach czasu i długotrwale np. przez kilka miesięcy a nawet lat, jest nieskuteczne i niepoparte dowodami naukowymi.

  • Komórki macierzyste – nadzieja w leczeniu cukrzycy

  • Trendy na TikToku: szkodliwe, a nawet niebezpieczne