Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
19.04.2024 , 14:44 Aktualizacja: 22.04.2024, 10:01
Materiał promocyjny

Jak dobrać aparat słuchowy

Niedosłuch, nawet ten głęboki, można skutecznie korygować aparatem słuchowym. Urządzenie musi być jednak spersonalizowane pod kątem użytkownika, dlatego nie ma uniwersalnego rozwiązania, które sprawdzi się u każdego. W doborze właściwego sprzętu pomoże Ci protetyk słuchu. Zobacz, na czym polega dobór aparatów słuchowych u specjalisty!

 fot. Freepik fot. Freepik

Poznaj swoje wymagania i oczekiwania od aparatu słuchowego

Prawidłowy dobór aparatu słuchowego jest istotny nie tylko ze względu na poprawę jakości słyszenia i rozumienia mowy. Urządzenie powinno być również wygodne i dopasowane do Twojego stylu życia, aby wspierać codzienne aktywności, zamiast Cię ograniczać.

Nowoczesne aparaty słuchowe https://www.signia.net/pl-pl/aparaty-sluchowe/ są wyposażone w nowatorskie rozwiązania, dzięki którym mogą zostać skonfigurowane z uwzględnieniem indywidualnych preferencji pacjenta. Przed wizytą u protetyka słuchu powinieneś więc wstępnie określić swoje oczekiwania dotyczące m.in. konstrukcji, dostępnych funkcji czy sposobu obsługi urządzenia.

Postaw na doświadczenie protetyka słuchu w dobrze aparatów słuchowych

Protetyk słuchu to specjalista, który zajmuje się dopasowywaniem i konfiguracją urządzeń poprawiających jakość odbioru dźwięków. Czego możesz spodziewać się na pierwszej wizycie i jak przebiega proces doboru aparatu słuchowego?

Pierwszym etapem jest wywiad z pacjentem. Specjalista zapyta m.in. o indywidualne preferencje, styl życia oraz oczekiwania od aparatu słuchowego. W zależności od Twoich potrzeb może zaproponować Ci aparat słuchowy zauszny https://www.signia.net/pl-pl/local/pl-pl/aparaty-zauszne/ lub dyskretny model schowany w przewodzie słuchowym. Aparaty słuchowe wewnątrzuszne https://www.signia.net/pl-pl/local/pl-pl/aparaty-wewnatrzuszne/ są praktycznie niewidoczne, a dla lepszego dopasowania mogą być wykonane na zamówienie. Modele zauszne są natomiast proste w obsłudze i mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Następnie protetyk słuchu dostosowuje aparat do ucha pacjenta. Sprawdza, czy jest wygodny i dobrze się trzyma. Na koniec specjalista skonfiguruje urządzenie tak, aby zapewniało najlepszą jakość dźwięków.

Jak wygląda dopasowanie i konfiguracja aparatu słuchowego?

Dobór aparatu słuchowego nie kończy Twojej współpracy z protetykiem. Zadaniem specjalisty jest również ustawienie parametrów urządzenia, takich jak głośność, balans tonów czy redukcja szumów. Protetyk słuchu https://www.signia.net/pl-pl/znajdz-protetyka-sluchu-w-poblizu/ zoptymalizuje także dodatkowe funkcje i nauczy Cię, jak obsługiwać aparat słuchowy.

Pełna konfiguracja wymaga kilku wizyt, aby dostosować ustawienia urządzenia do różnych sytuacji akustycznych. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się krystalicznie czystym dźwiękiem zarówno w cichym otoczeniu, jak i w warunkach zwiększonego hałasu.
 
To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Aparaty słuchowe są przeznaczone do poprawy słyszenia u osób z ubytkiem. Akcesoria i aplikacje do aparatów słuchowych są przeznaczone do używania z aparatami słuchowymi.

Producent: WSAUD A/S.

Więcej na https://www.signia.net/pl-pl/o-signia/

Źródło informacji: signia.net
 

Za materiały sponsorowane opublikowane w Serwisie Zdrowie odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem Serwis Zdrowie PAP lub PAP MediaRoom są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.
Id materiału: 3833

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.