Materiał promocyjny

Jak dobrać aparat słuchowy

Niedosłuch, nawet ten głęboki, można skutecznie korygować aparatem słuchowym. Urządzenie musi być jednak spersonalizowane pod kątem użytkownika, dlatego nie ma uniwersalnego rozwiązania, które sprawdzi się u każdego. W doborze właściwego sprzętu pomoże Ci protetyk słuchu. Zobacz, na czym polega dobór aparatów słuchowych u specjalisty!

 fot. Freepik
fot. Freepik

Poznaj swoje wymagania i oczekiwania od aparatu słuchowego

Prawidłowy dobór aparatu słuchowego jest istotny nie tylko ze względu na poprawę jakości słyszenia i rozumienia mowy. Urządzenie powinno być również wygodne i dopasowane do Twojego stylu życia, aby wspierać codzienne aktywności, zamiast Cię ograniczać.

Nowoczesne aparaty słuchowe https://www.signia.net/pl-pl/aparaty-sluchowe/ są wyposażone w nowatorskie rozwiązania, dzięki którym mogą zostać skonfigurowane z uwzględnieniem indywidualnych preferencji pacjenta. Przed wizytą u protetyka słuchu powinieneś więc wstępnie określić swoje oczekiwania dotyczące m.in. konstrukcji, dostępnych funkcji czy sposobu obsługi urządzenia.

Postaw na doświadczenie protetyka słuchu w dobrze aparatów słuchowych

Protetyk słuchu to specjalista, który zajmuje się dopasowywaniem i konfiguracją urządzeń poprawiających jakość odbioru dźwięków. Czego możesz spodziewać się na pierwszej wizycie i jak przebiega proces doboru aparatu słuchowego?

Fot. PAP

Aparat słuchowy to nie obciach

Pierwszym etapem jest wywiad z pacjentem. Specjalista zapyta m.in. o indywidualne preferencje, styl życia oraz oczekiwania od aparatu słuchowego. W zależności od Twoich potrzeb może zaproponować Ci aparat słuchowy zauszny https://www.signia.net/pl-pl/local/pl-pl/aparaty-zauszne/ lub dyskretny model schowany w przewodzie słuchowym. Aparaty słuchowe wewnątrzuszne https://www.signia.net/pl-pl/local/pl-pl/aparaty-wewnatrzuszne/ są praktycznie niewidoczne, a dla lepszego dopasowania mogą być wykonane na zamówienie. Modele zauszne są natomiast proste w obsłudze i mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Następnie protetyk słuchu dostosowuje aparat do ucha pacjenta. Sprawdza, czy jest wygodny i dobrze się trzyma. Na koniec specjalista skonfiguruje urządzenie tak, aby zapewniało najlepszą jakość dźwięków.

Jak wygląda dopasowanie i konfiguracja aparatu słuchowego?

Dobór aparatu słuchowego nie kończy Twojej współpracy z protetykiem. Zadaniem specjalisty jest również ustawienie parametrów urządzenia, takich jak głośność, balans tonów czy redukcja szumów. Protetyk słuchu https://www.signia.net/pl-pl/znajdz-protetyka-sluchu-w-poblizu/ zoptymalizuje także dodatkowe funkcje i nauczy Cię, jak obsługiwać aparat słuchowy.

Pełna konfiguracja wymaga kilku wizyt, aby dostosować ustawienia urządzenia do różnych sytuacji akustycznych. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się krystalicznie czystym dźwiękiem zarówno w cichym otoczeniu, jak i w warunkach zwiększonego hałasu.
 
To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Aparaty słuchowe są przeznaczone do poprawy słyszenia u osób z ubytkiem. Akcesoria i aplikacje do aparatów słuchowych są przeznaczone do używania z aparatami słuchowymi.

Producent: WSAUD A/S.

Więcej na https://www.signia.net/pl-pl/o-signia/

Źródło informacji: signia.net
 

ZOBACZ PODOBNE

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

NAJNOWSZE

  • Adobe

    Dlaczego pamięć płata nam figle

    Pamięć to podstawa, a przynajmniej  jeden z fundamentów naszej tożsamości. To dzięki niej uczymy się, budujemy relacje i planujemy przyszłość. Dlatego tak nas niepokoi, gdy pamięć płata nam figle.

  • Nieśmiałość można zwalczyć

  • Gdy śliskie chodniki, bądź jak... pingwin

  • Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

  • Karta EKUZ – zdrowotny paszport

  • Adobe Stock

    Kotlet sojowy kontra schabowy

    Choć czerwone mięso dostarcza wartościowych składników, to warto ograniczyć je w diecie. Czym można je zastąpić i ile czerwonego mięsa i wędlin można jeść tygodniowo – wyjaśnia dr n. o żywieniu Katarzyna Wolnicka, specjalistka w dziedzinie dietetyki i edukacji żywieniowej.

  • Indeks sytości i gęstość odżywcza – klucze do zdrowego i smacznego odżywiania

  • W styczniu chorujemy na potęgę. Jak dbać o odporność w tym czasie?