Materiał promocyjny

Jak dobrać aparat słuchowy

Niedosłuch, nawet ten głęboki, można skutecznie korygować aparatem słuchowym. Urządzenie musi być jednak spersonalizowane pod kątem użytkownika, dlatego nie ma uniwersalnego rozwiązania, które sprawdzi się u każdego. W doborze właściwego sprzętu pomoże Ci protetyk słuchu. Zobacz, na czym polega dobór aparatów słuchowych u specjalisty!

 fot. Freepik
fot. Freepik

Poznaj swoje wymagania i oczekiwania od aparatu słuchowego

Prawidłowy dobór aparatu słuchowego jest istotny nie tylko ze względu na poprawę jakości słyszenia i rozumienia mowy. Urządzenie powinno być również wygodne i dopasowane do Twojego stylu życia, aby wspierać codzienne aktywności, zamiast Cię ograniczać.

Nowoczesne aparaty słuchowe https://www.signia.net/pl-pl/aparaty-sluchowe/ są wyposażone w nowatorskie rozwiązania, dzięki którym mogą zostać skonfigurowane z uwzględnieniem indywidualnych preferencji pacjenta. Przed wizytą u protetyka słuchu powinieneś więc wstępnie określić swoje oczekiwania dotyczące m.in. konstrukcji, dostępnych funkcji czy sposobu obsługi urządzenia.

Postaw na doświadczenie protetyka słuchu w dobrze aparatów słuchowych

Protetyk słuchu to specjalista, który zajmuje się dopasowywaniem i konfiguracją urządzeń poprawiających jakość odbioru dźwięków. Czego możesz spodziewać się na pierwszej wizycie i jak przebiega proces doboru aparatu słuchowego?

Fot. PAP

Aparat słuchowy to nie obciach

Pierwszym etapem jest wywiad z pacjentem. Specjalista zapyta m.in. o indywidualne preferencje, styl życia oraz oczekiwania od aparatu słuchowego. W zależności od Twoich potrzeb może zaproponować Ci aparat słuchowy zauszny https://www.signia.net/pl-pl/local/pl-pl/aparaty-zauszne/ lub dyskretny model schowany w przewodzie słuchowym. Aparaty słuchowe wewnątrzuszne https://www.signia.net/pl-pl/local/pl-pl/aparaty-wewnatrzuszne/ są praktycznie niewidoczne, a dla lepszego dopasowania mogą być wykonane na zamówienie. Modele zauszne są natomiast proste w obsłudze i mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Następnie protetyk słuchu dostosowuje aparat do ucha pacjenta. Sprawdza, czy jest wygodny i dobrze się trzyma. Na koniec specjalista skonfiguruje urządzenie tak, aby zapewniało najlepszą jakość dźwięków.

Jak wygląda dopasowanie i konfiguracja aparatu słuchowego?

Dobór aparatu słuchowego nie kończy Twojej współpracy z protetykiem. Zadaniem specjalisty jest również ustawienie parametrów urządzenia, takich jak głośność, balans tonów czy redukcja szumów. Protetyk słuchu https://www.signia.net/pl-pl/znajdz-protetyka-sluchu-w-poblizu/ zoptymalizuje także dodatkowe funkcje i nauczy Cię, jak obsługiwać aparat słuchowy.

Pełna konfiguracja wymaga kilku wizyt, aby dostosować ustawienia urządzenia do różnych sytuacji akustycznych. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się krystalicznie czystym dźwiękiem zarówno w cichym otoczeniu, jak i w warunkach zwiększonego hałasu.
 
To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Aparaty słuchowe są przeznaczone do poprawy słyszenia u osób z ubytkiem. Akcesoria i aplikacje do aparatów słuchowych są przeznaczone do używania z aparatami słuchowymi.

Producent: WSAUD A/S.

Więcej na https://www.signia.net/pl-pl/o-signia/

Źródło informacji: signia.net
 

ZOBACZ PODOBNE

  • M.Kmieciński/PAP

    Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

    Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    "Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?

    Język jest materią żywą. Słowo potrafi z jednej strony krzywdzić i ranić, z drugiej uskrzydlać i wspierać. Niektóre zwroty czy pojedyncze słowa odchodzą do lamusa, nabierają innego znaczenia lub są zastępowane innymi, bo wydają nam się stygmatyzujące. Czy dlatego coraz częściej słyszymy wyrażenie: „osoba z niepełnosprawnością” zamiast: „osoba niepełnosprawna”?

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

  • AdobeStock

    Jąkanie – gdy mowa nie nadąża za myślami

    Nawet aktorzy czy politycy się jąkają, ale przypadłość ta potrafi mocno utrudniać życie. Pojawia się zwykle w dzieciństwie. Szczęśliwie w większości przypadków ustępuje samoczynnie. Czasami potrzebna jest jednak pomoc specjalistów, więc trzeba być czujnym.

NAJNOWSZE

  • PAP/P. Werewka

    Uzależnienia u dzieci i młodzieży – na co należy zwrócić uwagę?

    Za występowanie uzależnień wśród dzieci i młodzieży w dużej mierze odpowiadają czynniki środowiskowe, czyli to, co dzieje się w najbliższym otoczeniu tych dzieci. Nastolatki przyznają, że sięgają po substancje psychoaktywne albo z ciekawości albo dlatego, że nie radzą sobie ze stresem, z wyzwaniami, że czują się samotni, przeciążeni presją wywieraną przez osoby dorosłe. O tym jakie są objawy uzależnienia u dziecka czy nastolatka - wyjaśnia dr n. med. Aleksandra Lewandowska, ordynator oddziału psychiatrycznego dla dzieci w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Łodzi, konsultant krajowa w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.

  • Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

  • Kiedy zacząć myć zęby dziecku?

  • Niejadki. Kiedy trudności w jedzeniu mają podłoże sensoryczne

  • HIV: kiedyś drżeliśmy, dziś ignorujemy

  • Adobe Stock

    CRM – zespół sercowo-nerkowo-metaboliczny. Nowe spojrzenie na szereg schorzeń

    Na każdego pacjenta z problemami sercowo-naczyniowymi należy spojrzeć szeroko i badać go także pod kątem cukrzycy i choroby nerek – przestrzegają specjaliści. Jak tłumaczą, mechanizmy leżące u podstaw tych chorób są ze sobą powiązane i wzajemnie się napędzają. W efekcie jedna choroba przyczynia się do rozwoju kolejnej.

  • Kobiety żyją dłużej – zwłaszcza w Hiszpanii

  • Badania: pozytywne nastawienie do starości wiąże się z lepszym zdrowiem w późnym wieku