Piłka nożna najlepszym lekarstwem! 15 czerwca turniej dla osób z cukrzycą

Już 15 czerwca osoby z cukrzycą z Polski oraz Europy będą walczyć o podium! W Białołęckim Ośrodku Sportu w Warszawie odbędzie się szósta już edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej dla Diabetyków „IOB 2024” (Insulin on Board Cup). Udział weźmie około 220 zawodników, 18 drużyn z Polski i 6 drużyn z zagranicy.

Fot. Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Fot. Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą

Turniej organizuje Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą, która od 30 lat pomaga rodzinom oraz dorosłym, na co dzień zmagającym się z cukrzycą typu 1. 

"W tym roku weźmie udział około 220 zawodników, 18 drużyn z Polski i 6 drużyn z zagranicy" — mówi Marta Ośmiańska, wiceprezeska Fundacji dla  Dzieci z Cukrzycą.

Pomimo niesamowitego rozwoju technologii, czyli możliwości monitorowania cukrzycy i obserwowania poziomu cukru we krwi przez cały czas, dzięki małym urządzeniom na ramieniu, tzw. sensorom, czy pompom insulinowym, cukrzyca nadal jest nieuleczalna. Nadal wymaga ogromnego zaangażowania ze strony nawet małych dzieci i oczywiście rodziców. Fundacja poprzez wiele działań pokazuje, że z cukrzycą można żyć aktywnie i zdrowo, a ten Turniej jest tego pięknym przykładem- podkreśla wiceprezeska.


W tym roku gościem turnieju będzie Jarosław Jach, ceniony piłkarz, między innymi grający w przeszłości z angielskim klubem Crystal Palace, który już od kilku lat jest Ambasadorem Fundacji i aktywnie wspiera jej działania. "IOB to wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko promuje sport, zdrowy styl życia, ale przede wszystkim integruje społeczność młodych osób z cukrzycą i pokazuje, że niezależnie od przeciwności, można realizować swoje marzenia i pasje. Jestem pełen podziwu dla tych dzieci i młodzieży, które regularnie trenują, dlatego postanowiłem osobiście zobaczyć ich rywalizację na boisku" - podkreśla piłkarz.


Chorzy na cukrzycę typu 1 poza treningami muszą zadbać o kontrolę poziomu glikemii i odpowiednie przeliczenie dawek insuliny oraz dobór posiłków. Wysiłek mocno obniża poziom cukru we krwi, czego osoby zdrowe nie zauważają.
 
Dla kibiców organizatorzy przygotowali między innymi konkursy i zabawy oraz stanowiska specjalistów udzielających bezpłatnych porad o aktywności fizycznej w cukrzycy, diecie, psychologii oraz praw pacjenta.


W Strefie Dexcom Warriors będzie można poznać osobiście prawdziwych wojowników, jak Maja Makowska, czyli @SugarWomen. Jako zapalona triathlonistka ma na swoim koncie ukończenie między innymi podwójnego Ironmana, który składał się z 7,6 km pływania, 360 km roweru i 84,4 km biegu! Maciej Łysiak z kanału Nie słodzę oraz Jerzy Magiera z  Mojacukrzyca.org również będą obecni, dzieląc się swoją wiedzą i cennym doświadczeniem.


Honorowy patronat nad turniejem objęli: Polskiego Związek Piłki Nożnej, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Rzecznik Praw Dziecka, Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, a także International Diabetes Federation (IDF; Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna).

Najważniejsze informacje:

Tytuł wydarzenia:

VI (6.)  Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej dla Diabetyków „Insulin On Board Cup 2024”.
Miejsce i czas trwania wydarzenia:


15-16 czerwca 2024, Białołęcki Ośrodek Sportu w Warszawie, ul. Strumykowa 21

Boiska: Sobota: 12.00 – 19.00, Niedziela 8.00 – 13.00, 13.00 – Ceremonia Wręczenia Nagród

Hala: sobota (14.00 – 18.30), Niedziela (8.30 – 12.30)  13.00 – Ceremonia Wręczenia Nagród
 
Strona internetowa Turnieju:
https://www.diabetes-cup.com/
https://www.facebook.com/FundacjadlaDziecizCukrzyca/
Profil #IOB na Facebooku: https://www.facebook.com/diabetesfootball
 
Organizator:

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
ul. Szpitalna 5/16, 00-031 Warszawa
www.fundacja-cukrzyca.pl
 
Kontakt: sport@fundacja-cukrzyca.pl , tel. 793 033 013
Kontakt dla mediów: monika.borkowska@fundacja-cukrzyca.pl, tel. 693 555 328

Patronaty honorowe:

Polski Związek Piłki Nożnej PZPN Łączy nas Piłka
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa
Rzecznik Praw Dziecka
Polskie Towarzystwo Diabetologiczne
International Diabetes Federation (IDF; Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna)

ZOBACZ PODOBNE

  • Fot.Kmieciński/PAP

    Czy czerwone światło będzie leczyć oczy?

    Kolejne doniesienia mówią o tym, że relatywnie prosta i nieobciążająca pacjenta terapia z użyciem czerwonego światła może pomagać w różnych chorobach oczu – od tzw. jęczmieni czy gradówek, przez krótkowzroczność, aż po zwyrodnienie plamki żółtej. Ile w tym prawdy?

  • Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

    Jak skutecznie poradzić sobie z bezsennością

    Po 40-tce zaczynamy spać coraz krócej i coraz płycej, przez co sen nie jest już tak regenerujący i nie zawsze daje odświeżenie intelektualne. To efekt  starzenia się ośrodkowego układu nerwowego i procesów, które zachodzą w mózgu wraz z wiekiem. Dowiedz się, kiedy wybrać się do specjalisty i jakie proste triki można zastosować, by poprawić jakość snu.

  • Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

    Jelita – czynna kolonia, kanalizacja i centrum dowodzenia

    Jelito cienkie i grube to autostrada biegnąca od żołądka po odbyt. Ale też droga łącząca ten organ z centrum dowodzenia – naszym mózgiem. Od zawartości i jakości dostarczanego nią towaru zależy nasz dobrostan. Czym tak naprawdę są jelita, jakich powinny mieć mieszkańców, by funkcjonowały bez zarzutu? Jak dbać o zdrowie jelit i dlaczego?

  • Adobe Stock

    Cukier równa się próchnica

    Dentyści apelują do rodziców o powstrzymanie się przed dodawaniem cukru, w tym syropów owocowych i miodu, do posiłków i przekąsek w pierwszych dwóch latach życia dziecka. Potem lepiej też go ograniczać. Zobacz, co jeszcze pomoże ci uniknąć próchnicy. 

NAJNOWSZE

  • zdj. AdobeStock

    Śmiertelnie niebezpieczne trutki

    W ostatnich tygodniach miało miejsce kilka tragicznych w skutkach zatruć preparatami do zwalczania gryzoni. „To szokujące sytuacje, do których nie powinno dojść, zasady stosowania tych preparatów są jasne, wystarczy uważnie przeczytać etykietę” – uważa Paweł Kaczmarczyk, specjalista branży pestcontrol.

  • Dysleksja rozwojowa: jej objawy pojawiają się już w przedszkolu!

  • Czy czerwone światło będzie leczyć oczy?

  • Bezpłatne szczepienia przeciwko krztuścowi w ciąży: co warto wiedzieć?

  • Fałszywie dodatnie wyniki zniechęcają do kolejnych badań

  • PAP/Klaudia Torchała

    W górach lęk może przerodzić się w panikę. To śmiertelnie niebezpieczne!

    W górach, szczególnie tych wysokich, nawet mały błąd czy drobna niedyspozycja mogą kosztować zdrowie lub życie. Dlatego nie należy lekceważyć żadnego sygnału ostrzegawczego płynącego z ciała. To może być niewielki lęk czy ból. Co zrobić jednak, gdy już dojdzie do kryzysu, np. dopadnie nas lub kogoś z naszego otoczenia panika? Przede wszystkim: nie czekać z wezwaniem pomocy – radzą eksperci medycyny i ratownictwa.

  • Wapowanie - „sport” nastolatków

  • Nie tylko szczepienia przeciw HPV ważne w prewencji raka szyjki macicy