Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
13.06.2024 , 13:52 Aktualizacja: 14.06.2024, 16:00

Piłka nożna najlepszym lekarstwem! 15 czerwca turniej dla osób z cukrzycą

Już 15 czerwca osoby z cukrzycą z Polski oraz Europy będą walczyć o podium! W Białołęckim Ośrodku Sportu w Warszawie odbędzie się szósta już edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej dla Diabetyków „IOB 2024” (Insulin on Board Cup). Udział weźmie około 220 zawodników, 18 drużyn z Polski i 6 drużyn z zagranicy.

Fot. Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą Fot. Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą

Turniej organizuje Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą, która od 30 lat pomaga rodzinom oraz dorosłym, na co dzień zmagającym się z cukrzycą typu 1. 

"W tym roku weźmie udział około 220 zawodników, 18 drużyn z Polski i 6 drużyn z zagranicy" — mówi Marta Ośmiańska, wiceprezeska Fundacji dla  Dzieci z Cukrzycą.

Pomimo niesamowitego rozwoju technologii, czyli możliwości monitorowania cukrzycy i obserwowania poziomu cukru we krwi przez cały czas, dzięki małym urządzeniom na ramieniu, tzw. sensorom, czy pompom insulinowym, cukrzyca nadal jest nieuleczalna. Nadal wymaga ogromnego zaangażowania ze strony nawet małych dzieci i oczywiście rodziców. Fundacja poprzez wiele działań pokazuje, że z cukrzycą można żyć aktywnie i zdrowo, a ten Turniej jest tego pięknym przykładem- podkreśla wiceprezeska.


W tym roku gościem turnieju będzie Jarosław Jach, ceniony piłkarz, między innymi grający w przeszłości z angielskim klubem Crystal Palace, który już od kilku lat jest Ambasadorem Fundacji i aktywnie wspiera jej działania. "IOB to wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko promuje sport, zdrowy styl życia, ale przede wszystkim integruje społeczność młodych osób z cukrzycą i pokazuje, że niezależnie od przeciwności, można realizować swoje marzenia i pasje. Jestem pełen podziwu dla tych dzieci i młodzieży, które regularnie trenują, dlatego postanowiłem osobiście zobaczyć ich rywalizację na boisku" - podkreśla piłkarz.


Chorzy na cukrzycę typu 1 poza treningami muszą zadbać o kontrolę poziomu glikemii i odpowiednie przeliczenie dawek insuliny oraz dobór posiłków. Wysiłek mocno obniża poziom cukru we krwi, czego osoby zdrowe nie zauważają.
 
Dla kibiców organizatorzy przygotowali między innymi konkursy i zabawy oraz stanowiska specjalistów udzielających bezpłatnych porad o aktywności fizycznej w cukrzycy, diecie, psychologii oraz praw pacjenta.


W Strefie Dexcom Warriors będzie można poznać osobiście prawdziwych wojowników, jak Maja Makowska, czyli @SugarWomen. Jako zapalona triathlonistka ma na swoim koncie ukończenie między innymi podwójnego Ironmana, który składał się z 7,6 km pływania, 360 km roweru i 84,4 km biegu! Maciej Łysiak z kanału Nie słodzę oraz Jerzy Magiera z  Mojacukrzyca.org również będą obecni, dzieląc się swoją wiedzą i cennym doświadczeniem.


Honorowy patronat nad turniejem objęli: Polskiego Związek Piłki Nożnej, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Rzecznik Praw Dziecka, Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, a także International Diabetes Federation (IDF; Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna).

Najważniejsze informacje:

Tytuł wydarzenia:

VI (6.)  Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej dla Diabetyków „Insulin On Board Cup 2024”.
Miejsce i czas trwania wydarzenia:


15-16 czerwca 2024, Białołęcki Ośrodek Sportu w Warszawie, ul. Strumykowa 21

Boiska: Sobota: 12.00 – 19.00, Niedziela 8.00 – 13.00, 13.00 – Ceremonia Wręczenia Nagród

Hala: sobota (14.00 – 18.30), Niedziela (8.30 – 12.30)  13.00 – Ceremonia Wręczenia Nagród
 
Strona internetowa Turnieju:
https://www.diabetes-cup.com/
https://www.facebook.com/FundacjadlaDziecizCukrzyca/
Profil #IOB na Facebooku: https://www.facebook.com/diabetesfootball
 
Organizator:

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
ul. Szpitalna 5/16, 00-031 Warszawa
www.fundacja-cukrzyca.pl
 
Kontakt: sport@fundacja-cukrzyca.pl , tel. 793 033 013
Kontakt dla mediów: monika.borkowska@fundacja-cukrzyca.pl, tel. 693 555 328

Patronaty honorowe:

Polski Związek Piłki Nożnej PZPN Łączy nas Piłka
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa
Rzecznik Praw Dziecka
Polskie Towarzystwo Diabetologiczne
International Diabetes Federation (IDF; Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna)

 

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 3956

TAGI:

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.