Materiał promocyjny

Ubezpieczenie online zapewni finansową ochronę twoim bliskim

Ubezpieczenie na życie pozwoli Ci na zabezpieczenie swoich bliskich przed niedostatkiem. Sprawdź w kalkulatorze online, ile kosztuje polisa.

zdj. Despositphotos
zdj. Despositphotos

Kiedy jest dobry moment na kupno ubezpieczenia na życie?

Wkraczanie w dorosłość, założenie rodziny, rozpoczęcie nowej pracy, a może przejście na emeryturę? Jeśli zastanawiasz się, kiedy jest dobry moment na kupno ubezpieczenia na życie, postaramy się dokonać analizy i odpowiedzieć Ci na takie pytanie.

Co obejmuje ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie zaliczane jest do polis osobowych, a jego przedmiotem jest życie osoby ubezpieczonej. W najprostszej postaci chroni ono bliskich ubezpieczonego przed niedostatkiem na wypadek, gdyby jego zabrakło. Zabezpiecza pod względem finansowym osoby uposażone w polisie. W przypadku śmierci, w okresie trwania ochrony, ubezpieczyciel wypłaci uposażonym świadczenie w wysokości sumy ubezpieczenia.

Różne warianty ubezpieczenia na życie

Proste ubezpieczenie na życie, które zakłada wypłatę sumy ubezpieczenia w momencie śmierci danej osoby, to niejedyna możliwość w zakresie polis na życie. W firmie UNIQA możesz wybrać ochronę zabezpieczającą finansowo osoby uposażone wskazane przez ubezpieczonego i jego samego.

Polisa obejmować może m.in.:

  • ogorszenie stanu zdrowia,
  • poważne zachorowania,
  • pobyty w szpitalu,
  • operacje i zabiegi,
  • rekonwalescencję po wypadku.

Istnieje również ubezpieczenie na życie i dożycie, które pozwala na gromadzenie kapitału na przyszłość, np. emeryturę. Z tego względu można dopasować wariant do swoich potrzeb. W UNIQA dostępne są różne plany ochrony z tytułu takiej ochrony.

Kiedy wykupić ubezpieczenie na życie?

Na zakup ubezpieczenie na życie możesz zdecydować się w dowolnym momencie, o ile towarzystwo umożliwia skorzystanie z niej w danym wieku. Pamiętaj, że suma ubezpieczenia oraz wysokość składki uzależnione są od wieku ubezpieczonego, stanu zdrowia oraz czasu trwania polisy.
Generalnie każdy moment jest dobry na zakup polisy na życie. Zabezpieczasz w ten sposób siebie i bliskich na wypadek niespodziewanych wydarzeń. Jeśli jesteś jedynym żywicielem rodziny, z pewnością dobrym pomysłem będzie wykupienie ubezpieczenia na życie, aby zadbać o finanse swoich bliskich, jeśli Ciebie zabraknie.

Wiele osób decyduje się na to, aby kupić polisę na życie, kiedy zwiększa się ich świadomość ubezpieczeniowa, albo na tyle poprawia sytuacja finansowa, że stać ich na płacenie składki za ochronę. Można ją potraktować jako pewnego rodzaju inwestycję w przyszłość.

Kup ubezpieczenie online – kalkulator ubezpieczeń

Nie tracąc czasu, możesz dowiedzieć się, ile będzie wynosiła składka na ubezpieczenie na życie, jeśli skorzystasz z kalkulatora ubezpieczenia online. W UNIQA dostępny jest on na stronie internetowej. Jeśli zdecydujesz się kupić polisę online w takim trybie (bez wychodzenia z domu), otrzymasz zniżkę. Zakup przez internet jest bardzo wygodny, a warunki ubezpieczenia - transparentne. 

ZOBACZ PODOBNE

  • M.Kmieciński/PAP

    Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

    Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    "Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?

    Język jest materią żywą. Słowo potrafi z jednej strony krzywdzić i ranić, z drugiej uskrzydlać i wspierać. Niektóre zwroty czy pojedyncze słowa odchodzą do lamusa, nabierają innego znaczenia lub są zastępowane innymi, bo wydają nam się stygmatyzujące. Czy dlatego coraz częściej słyszymy wyrażenie: „osoba z niepełnosprawnością” zamiast: „osoba niepełnosprawna”?

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

  • AdobeStock

    Jąkanie – gdy mowa nie nadąża za myślami

    Nawet aktorzy czy politycy się jąkają, ale przypadłość ta potrafi mocno utrudniać życie. Pojawia się zwykle w dzieciństwie. Szczęśliwie w większości przypadków ustępuje samoczynnie. Czasami potrzebna jest jednak pomoc specjalistów, więc trzeba być czujnym.

NAJNOWSZE

  • Kongres Zdrowie Polaków

    6. edycja Kongresu „Zdrowie Polaków” już w najbliższy poniedziałek

    Patronat Serwisu Zdrowie

    Tegoroczna edycja Kongresu „Zdrowie Polaków odbędzie się pod hasłem „Nauka dla zdrowia społeczeństwa”. Serwis Zdrowie jest patronem medialnym wydarzenia. Wśród zaproszonych gości przedstawiciele świata medycyny, nauki, polityki.

  • Cukrzyca typu 1 – przyczyny i objawy

  • Uzależnienia u dzieci i młodzieży – na co należy zwrócić uwagę?

  • Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

  • Kiedy zacząć myć zęby dziecku?

  • Adobe Stock

    Operacja bariatryczna to coś więcej niż zmiana budowy przewodu pokarmowego

    W operacji bariatrycznej chodzi naprawdę o coś więcej niż zmniejszenie rozmiaru ciała, do którego pacjent przez lata potrafi się przyzwyczaić. Otyłość to choroba, którą bezwzględnie należy leczyć wszystkimi dostępnymi metodami, bo szerzy spustoszenie w organizmie. To nie jest wybór chorego – zaznacza prof. Wojciech Lisik chirurg bariatra, transplantolog. Wyjaśnia, na czym polega zabieg i jakiej recepty osobie z otyłością absolutnie wystawić nie można.

  • CRM – zespół sercowo-nerkowo-metaboliczny. Nowe spojrzenie na szereg schorzeń

  • HIV: kiedyś drżeliśmy, dziś ignorujemy