Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
24.06.2024 , 14:19 Aktualizacja: 24.06.2024, 14:27
Materiał promocyjny

Ubezpieczenie online zapewni finansową ochronę twoim bliskim

Ubezpieczenie na życie pozwoli Ci na zabezpieczenie swoich bliskich przed niedostatkiem. Sprawdź w kalkulatorze online, ile kosztuje polisa.

zdj. Despositphotos zdj. Despositphotos

Kiedy jest dobry moment na kupno ubezpieczenia na życie?

Wkraczanie w dorosłość, założenie rodziny, rozpoczęcie nowej pracy, a może przejście na emeryturę? Jeśli zastanawiasz się, kiedy jest dobry moment na kupno ubezpieczenia na życie, postaramy się dokonać analizy i odpowiedzieć Ci na takie pytanie.

Co obejmuje ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie zaliczane jest do polis osobowych, a jego przedmiotem jest życie osoby ubezpieczonej. W najprostszej postaci chroni ono bliskich ubezpieczonego przed niedostatkiem na wypadek, gdyby jego zabrakło. Zabezpiecza pod względem finansowym osoby uposażone w polisie. W przypadku śmierci, w okresie trwania ochrony, ubezpieczyciel wypłaci uposażonym świadczenie w wysokości sumy ubezpieczenia.

Różne warianty ubezpieczenia na życie

Proste ubezpieczenie na życie, które zakłada wypłatę sumy ubezpieczenia w momencie śmierci danej osoby, to niejedyna możliwość w zakresie polis na życie. W firmie UNIQA możesz wybrać ochronę zabezpieczającą finansowo osoby uposażone wskazane przez ubezpieczonego i jego samego.

Polisa obejmować może m.in.:

  • ogorszenie stanu zdrowia,
  • poważne zachorowania,
  • pobyty w szpitalu,
  • operacje i zabiegi,
  • rekonwalescencję po wypadku.

Istnieje również ubezpieczenie na życie i dożycie, które pozwala na gromadzenie kapitału na przyszłość, np. emeryturę. Z tego względu można dopasować wariant do swoich potrzeb. W UNIQA dostępne są różne plany ochrony z tytułu takiej ochrony.

Kiedy wykupić ubezpieczenie na życie?

Na zakup ubezpieczenie na życie możesz zdecydować się w dowolnym momencie, o ile towarzystwo umożliwia skorzystanie z niej w danym wieku. Pamiętaj, że suma ubezpieczenia oraz wysokość składki uzależnione są od wieku ubezpieczonego, stanu zdrowia oraz czasu trwania polisy.
Generalnie każdy moment jest dobry na zakup polisy na życie. Zabezpieczasz w ten sposób siebie i bliskich na wypadek niespodziewanych wydarzeń. Jeśli jesteś jedynym żywicielem rodziny, z pewnością dobrym pomysłem będzie wykupienie ubezpieczenia na życie, aby zadbać o finanse swoich bliskich, jeśli Ciebie zabraknie.

Wiele osób decyduje się na to, aby kupić polisę na życie, kiedy zwiększa się ich świadomość ubezpieczeniowa, albo na tyle poprawia sytuacja finansowa, że stać ich na płacenie składki za ochronę. Można ją potraktować jako pewnego rodzaju inwestycję w przyszłość.

Kup ubezpieczenie online – kalkulator ubezpieczeń

Nie tracąc czasu, możesz dowiedzieć się, ile będzie wynosiła składka na ubezpieczenie na życie, jeśli skorzystasz z kalkulatora ubezpieczenia online. W UNIQA dostępny jest on na stronie internetowej. Jeśli zdecydujesz się kupić polisę online w takim trybie (bez wychodzenia z domu), otrzymasz zniżkę. Zakup przez internet jest bardzo wygodny, a warunki ubezpieczenia - transparentne. 

Copyright

Za materiały sponsorowane opublikowane w Serwisie Zdrowie odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem Serwis Zdrowie PAP lub PAP MediaRoom są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.
Id materiału: 3984

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.