Materiał promocyjny

Ubezpieczenie online zapewni finansową ochronę twoim bliskim

Ubezpieczenie na życie pozwoli Ci na zabezpieczenie swoich bliskich przed niedostatkiem. Sprawdź w kalkulatorze online, ile kosztuje polisa.

zdj. Despositphotos
zdj. Despositphotos

Kiedy jest dobry moment na kupno ubezpieczenia na życie?

Wkraczanie w dorosłość, założenie rodziny, rozpoczęcie nowej pracy, a może przejście na emeryturę? Jeśli zastanawiasz się, kiedy jest dobry moment na kupno ubezpieczenia na życie, postaramy się dokonać analizy i odpowiedzieć Ci na takie pytanie.

Co obejmuje ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie zaliczane jest do polis osobowych, a jego przedmiotem jest życie osoby ubezpieczonej. W najprostszej postaci chroni ono bliskich ubezpieczonego przed niedostatkiem na wypadek, gdyby jego zabrakło. Zabezpiecza pod względem finansowym osoby uposażone w polisie. W przypadku śmierci, w okresie trwania ochrony, ubezpieczyciel wypłaci uposażonym świadczenie w wysokości sumy ubezpieczenia.

Różne warianty ubezpieczenia na życie

Proste ubezpieczenie na życie, które zakłada wypłatę sumy ubezpieczenia w momencie śmierci danej osoby, to niejedyna możliwość w zakresie polis na życie. W firmie UNIQA możesz wybrać ochronę zabezpieczającą finansowo osoby uposażone wskazane przez ubezpieczonego i jego samego.

Polisa obejmować może m.in.:

  • ogorszenie stanu zdrowia,
  • poważne zachorowania,
  • pobyty w szpitalu,
  • operacje i zabiegi,
  • rekonwalescencję po wypadku.

Istnieje również ubezpieczenie na życie i dożycie, które pozwala na gromadzenie kapitału na przyszłość, np. emeryturę. Z tego względu można dopasować wariant do swoich potrzeb. W UNIQA dostępne są różne plany ochrony z tytułu takiej ochrony.

Kiedy wykupić ubezpieczenie na życie?

Na zakup ubezpieczenie na życie możesz zdecydować się w dowolnym momencie, o ile towarzystwo umożliwia skorzystanie z niej w danym wieku. Pamiętaj, że suma ubezpieczenia oraz wysokość składki uzależnione są od wieku ubezpieczonego, stanu zdrowia oraz czasu trwania polisy.
Generalnie każdy moment jest dobry na zakup polisy na życie. Zabezpieczasz w ten sposób siebie i bliskich na wypadek niespodziewanych wydarzeń. Jeśli jesteś jedynym żywicielem rodziny, z pewnością dobrym pomysłem będzie wykupienie ubezpieczenia na życie, aby zadbać o finanse swoich bliskich, jeśli Ciebie zabraknie.

Wiele osób decyduje się na to, aby kupić polisę na życie, kiedy zwiększa się ich świadomość ubezpieczeniowa, albo na tyle poprawia sytuacja finansowa, że stać ich na płacenie składki za ochronę. Można ją potraktować jako pewnego rodzaju inwestycję w przyszłość.

Kup ubezpieczenie online – kalkulator ubezpieczeń

Nie tracąc czasu, możesz dowiedzieć się, ile będzie wynosiła składka na ubezpieczenie na życie, jeśli skorzystasz z kalkulatora ubezpieczenia online. W UNIQA dostępny jest on na stronie internetowej. Jeśli zdecydujesz się kupić polisę online w takim trybie (bez wychodzenia z domu), otrzymasz zniżkę. Zakup przez internet jest bardzo wygodny, a warunki ubezpieczenia - transparentne. 

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock/Photographee.eu

    Kiedy wybrać się po raz pierwszy z córką do ginekologa?

    Pierwsza wizyta dziewczynki u ginekologa to duże przeżycie, ale lepiej jej nie odkładać. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, to można pojawić się w gabinecie po roku od pierwszego krwawienia, nie później jednak niż do ukończenia przez młodą pacjentkę 15 lat. Przed wizytą warto porozmawiać o tym, co czeka ją w gabinecie – radzi dr n. med. Ewa Kuś, konsultant ds. ginekologii i położnictwa Grupy Luxmed.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

    Niedobór jodu może wywołać chorobę charakteryzującą się głębokim ubytkiem możliwości intelektualnych. To właśnie on odpowiadał w dawnych czasach za występowanie na terenie Szwajcarii tzw. kretynizmu endemicznego. Polska ustrzegła się tego losu, bo w 1935 roku wprowadzono skuteczną profilaktykę - do soli kuchennej dodawany był jodek potasu.

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

NAJNOWSZE

  • zdj. AdobeStock

    Choroby są demokratyczne - na raka może zachorować nawet prezydent

    Publiczne ogłoszenie diagnozy raka prostaty u prezydenta Joe Bidena zwraca uwagę na ten rodzaj nowotworu. Zazwyczaj występuje on u mężczyzn w starszym wieku. Wcześnie wykryty ma dobre rokowania, ale długo nie daje objawów – dlatego tak ważne jest, aby regularnie się badać.

  • Gen inteligencji nie istnieje

  • Pozbądź się presji, ruszaj się dla przyjemności

  • Opieka długoterminowa pod jednym parasolem

  • Trzeba śledziony, by wyleczyć serce

  • Adobe Stock/NewFabrika

    Świadomość śmierci dana człowiekowi

    Jesteśmy jedynym gatunkiem, który ma świadomość własnej śmierci i przeżywa trwogę z nią związaną. Na różne sposoby staramy się wydłużyć życie i dążymy do nieśmiertelności. O tym, jakie procesy zachodzą w naszym organizmie wraz z wiekiem, dlaczego życie ma kres i jak sobie radzimy z przemijaniem, dyskutowali eksperci w kontekście polskiej premiery książki noblisty Venkiego Ramakrishnana zatytułowanej „Dlaczego umieramy”.

  • Życie duchowe sprzyja zdrowiu

  • VR - nowe narzędzie do leczenia fobii

Serwisy ogólnodostępne PAP