Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
24.04.2023 , 11:50 Aktualizacja: 24.04.2023, 11:56
Informacja prasowa

Większe kwalifikacje pielęgniarek i położnych = poprawa bezpieczeństwa polskich pacjentów

Prowadzony przez Naczelną Izbę Pielęgniarek i Położnych projekt „Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych” zakłada przeszkolenie 35 000 osób na bezpłatnych kursach specjalistycznych i kwalifikacyjnych. Projekt trwa do końca 2023 roku, a kursy sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Wartość projektu to 112 mln zł. 

Pandemia COVID-19 postawiła ochronę zdrowia przed całym spektrum wyzwań. Ponieważ wirusolodzy ostrzegają, że zakażenia wirusem SARS-CoV-2 nie są ostatnim zagrożeniem epidemicznym, z którym przyszło się nam zmierzyć, kluczowa jest zatem walka ze skutkami pandemii i przygotowanie się na kolejne epidemie. COVID-19 udowodnił, że konieczne jest zwiększanie zakresu kompetencji zawodowych pielęgniarek i położnych w trosce o bezpieczeństwo pacjentów. Projekt „Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych”, finansowany ze środków unijnych, ma pomóc osiągnąć ten cel. Zakłada on przeszkolenie do końca 2023 roku 35 000 osób z całej Polski. W bezpłatnych kursach może wziąć udział każda pielęgniarka i położna, niezależnie od formy zatrudnienia. 

Projekt obejmuje 13 kursów specjalistycznych i 3 kwalifikacyjne. Szczegółowa lista szkoleń dostępna jest na stronie www.nipip.pl w zakładce „Projekt”. 

Kolejne spotkanie w cyklu konferencji „Kwalifikacje pielęgniarek i położnych a bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów” – Konferencja Okręgowych Rad Pielęgniarek i Położnych województwa kujawsko-pomorskiego odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2023 r. w Focus Hotel Premium w Bydgoszczy, ul. Bernardyńska 13 (otwarcie konferencji godz. 10.00).


Prelegenci: prof. dr hab. Maria Kózka, dr hab. n. o zdr. Grażyna Iwanowicz-Palus, dr hab. n. o zdr. Mariola Głowacka. 
Podczas konferencji odbędzie się debata z przedstawicielami władz i ochrony zdrowia.
W debacie udział wezmą: Katarzyna Florek, Przewodnicząca ORPiP w Bydgoszczy, Beata Błaszkiewicz, Przewodnicząca ORPiP we Włocławku, Tomasz Krzysztyniak, Przewodniczący ORPiP w Toruniu, Mariola Łodzińska, Wiceprezes NRPiP,  Mariola Rybka Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej, Beata Świerczyńska. Zaproszenie skierowano do Piotra Całbeckirgo, Marszałka województwa kujawsko-pomorskiego oraz Jana Gesska, dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Kontakt do organizatora:
Urszula Kochanowska 
 urszula.kochanowska@medicalevents.pl tel. +48 514 702 588


 

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 3067

TAGI:

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.