Kongres Szczyt Zdrowie 2022

Jubileuszowy 10. Kongres Szczyt Zdrowie, który odbędzie się 9 czerwca br. to platforma dialogu i komunikacji pomiędzy wszystkimi kluczowymi interesariuszami systemu ochrony zdrowia. 

Infografika Szczyt Zdrowie
Infografika Szczyt Zdrowie

Po dwóch latach pandemii przyszedł czas na podsumowanie, na jakim etapie znajduje się polski system opieki zdrowotnej. Jak ma wyglądać? W jaki sposób należy odbudować zdrowie Polaków? Dług zdrowotny zaciągnięty przez ostatnie dwa lata będziemy spłacać bardzo długo. 

W wyniku pandemii COVID-19 wyłonił się nowy obraz systemu ochrony zdrowia ze wszystkimi jego niedoskonałościami, które wymagają reformy i wzmocnienia. Bardzo słaby stan psychiczny społeczeństwa, opóźniona diagnostyka i leczenie, niewystarczające zasoby kadrowe i tym samym długie kolejki do specjalistów, ciągłe wyzwania w budowaniu zaufania do szczepień ochronnych – wszystko to będzie przedmiotem debat w gronie wybitnych ekspertów. 

Szczytem marzeń nas wszystkich to system ochrony zdrowia, w którym każdy czuje się zaopiekowany, także który szybko i skutecznie reaguje na zmiany potrzeb zdrowotnych Polaków. 

W gronie wybitnych ekspertów i decydentów zdrowotnych podczas Szczytu poruszone zostaną tematy związane z najpoważniejszymi wyzwaniami zdrowotnymi.

W programie przewidujemy poniższe panele dyskusyjne:

  • Dług zdrowotny po COVID-19 – co dalej z kardiologią?
  • Czy w Polsce opłaca się być medykiem? Bezpieczeństwo – Rozwój – Ludzie
  • Szczepienia – wolność czy odpowiedzialność?
  • Pandemia, innowacje, migracje - jak sprostać wyzwaniom stojącym przed polską onkologią
  • Zdrowie publiczne 3.0. - reforma i rozwój systemu w celu zapobiegania nierównościom w zdrowiu
  • Zdrowie się opłaca - czyli jak zarządzać zdrowiem pracowników?

Transmisja on-line 

Hybrydowa - wydarzenie zorganizowane zostanie stacjonarnie z transmisją on-line w serwisie informacyjnym www.medexpress.pl oraz  na stronie wydarzenia: www.szczytzdrowie.pl


Kontakt: 
Katarzyna Wolska
Koordynator projektów ds. promocji zdrowia
katarzyna.wolska@ioz.org.pl 
607 290 498 

Więcej informacji znajduje się na stronie Szczytu Zdrowie: 
http://www.szczytzdrowie.pl/ 

źródło: Instytut Ochrony Zdrowia

Uwaga! Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w Serwisie Zdrowie odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock/Photographee.eu

    Kiedy wybrać się po raz pierwszy z córką do ginekologa?

    Pierwsza wizyta dziewczynki u ginekologa to duże przeżycie, ale lepiej jej nie odkładać. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, to można pojawić się w gabinecie po roku od pierwszego krwawienia, nie później jednak niż do ukończenia przez młodą pacjentkę 15 lat. Przed wizytą warto porozmawiać o tym, co czeka ją w gabinecie – radzi dr n. med. Ewa Kuś, konsultant ds. ginekologii i położnictwa Grupy Luxmed.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

    Niedobór jodu może wywołać chorobę charakteryzującą się głębokim ubytkiem możliwości intelektualnych. To właśnie on odpowiadał w dawnych czasach za występowanie na terenie Szwajcarii tzw. kretynizmu endemicznego. Polska ustrzegła się tego losu, bo w 1935 roku wprowadzono skuteczną profilaktykę - do soli kuchennej dodawany był jodek potasu.

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock/Philip

    Niepoczytalność - czyn z kodeksu karnego, a winy nie ma

    Popełnił odrażający czyn i zamiast w więzieniu ląduje w szpitalu, a bywa, że wkrótce z niego wychodzi. Choć kłóci się to z popularnym poczuciem sprawiedliwości, są ludzie, którzy nie są winni, choć popełnili czyn zabroniony. Czym jest niepoczytalność i o tym, że czyny w tym stanie to niewielki odsetek złamania reguł prawa opowiada krajowy konsultant ds. psychiatrii prof. Piotr Gałecki*.

  • Test na HIV w gabinecie lekarza POZ

  • Mleko matki pamięta emocje

  • Szczawiany – mroczne oblicze rabarbaru

  • Szczawiany – mroczne oblicze rabarbaru

  • Umieranie dopełnia życie

    Umieranie to szczególny czas w życiu człowieka. Kluczem dobrej śmierci jest spełnione życie, ale jeśli takie nie było, to jest jeszcze szansa na dobre podsumowanie. Nawet żal może przerodzić się w coś pięknego – podkreśla dr hab. n. med. Tomasz Dzierżanowski, kierownik Kliniki Medycyny Paliatywnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  • Zespół cieśni nadgarstka niedocenianą cechą RZS

  • Fizjoterapia w opiece długoterminowej