HelpNow: odpowiedź na potrzebę bezpieczeństwa medycznego

Jesteśmy pierwszym tego typu prywatnym pogotowiem ratunkowym w Polsce i na świecie. Działamy na terenie Warszawy i okolic. Mamy do dyspozycji zespół medyków oraz specjalistyczne karetki, które dotrą do Pacjenta, gdy będzie potrzebna pomoc. 

źródło: HelpNow
źródło: HelpNow

Jako HelpNow działamy od maja 2022 a naszą misją jest pomaganie wszędzie tam, gdzie trzeba szybko nieść pomoc medyczną. 

Na miejscu u pacjenta wykonujemy niezbędne badania z wynikiem dostępnym od ręki, aby realne wsparcie i poprawa zdrowia nastąpiła jak najszybciej. W domu, bez konieczności wizyty w szpitalu. Dysponujemy sprzętem, który pomaga w podjęciu kluczowych decyzji terapeutycznych. Działamy 24/7, także w niedziele i święta.

Naszą ofertę stworzyliśmy na podstawie naszych doświadczeń z pacjentami, uwzględniając ich zróżnicowane potrzeby, dostępność pomocy medycznej na polskim rynku, ograniczenia i deficyty Państwowego Ratownictwa Medycznego.
Każda z naszych 5 karetek to koszt około miliona złotych – ponad 2 razy więcej, niż koszt karetki systemowej.
Dysponujemy 45 ratownikami oraz 3 lekarzami specjalistami w terenie.

Misją HelpNow jest świadczenie usług naszym Klientom oraz ich bliskim na najwyższym światowym poziomie, stale poszerzając zarówno kompetencje naszego personelu medycznego, jak i bazę sprzętową o najnowsze technologie, co czyni nas liderem na rynku Ratownictwa Medycznego.

Posiadamy sprawdzone rozwiązania, które dają naszym Klientom komfort bezpieczeństwa i świadomość, że błyskawiczna, profesjonalna opieka oraz pomoc medyczna jest zawsze na wyciągnięcie ręki, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

W ramach naszego przyjazdu:

1) przyjeżdżamy karetką wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt
2) Ratownik bada Pacjenta
3) przeprowadzamy niezbędne badania na miejscu, w tym krwi i moczu lub USG
4) w razie potrzeby pobieramy próbki do badań laboratoryjnych
5) dzięki nowoczesnym rozwiązaniom telemedycznym lekarz postawi wstępną diagnozę
6) w razie potrzeby otrzymasz e-receptę oraz zalecenia
7) masz też możliwość skorzystania z transportu do szpitala, jeśli pojawią się ku temu wskazania

Wizyta obejmuje:

- badanie osłuchowe z użyciem stetoskopu
- ocenę pulsu
- badanie częstotliwości oddechów
- pomiar saturacji
- pomiar ciśnienia tętniczego
- pomiar temperatury ciała
- pomiar poziomu glukozy

HelpNow to nowa jakość medycyny mobilnej – przychodnia na kółkach. Chcemy, aby Pacjenci korzystali z komfortu leczenia w domu. 

Nasza karetka 5G to połączenie technologii i wiedzy. Na jej wyposażenie składają się między innymi:

- analizator krwi EPOC – aparat, który oznacza 25 parametrów krytycznych pracy organizmu. Badanie dostarcza w 2 minuty cennych informacji o zaburzeniach pracy najważniejszych układów, m. in. oddechowego, pokarmowego, czy pracy nerek.
- analizator moczu Clinitek – aparat w standardzie laboratoryjnym. Pozwala na rozpoznanie zakażenia układu moczowego, kolki nerkowej, powikłań cukrzycy, czy chorób nerek w ciągu nawet 1 minuty.
- analizator kardiologiczny Cobas – przełomowe urządzenie, które określa istotne dla serca wskaźniki, dzięki czemu lekarz może na podstawie wyników stwierdzić lub wykluczyć zawał mięśnia sercowego, zatorowość płucną, zakrzepicę żył czy niewydolność mięśnia sercowego.
- mobilny aparat USG – w rękach doświadczonego zespołu pozwala na uwidocznienie stanów chorobowych. Dzięki jego zastosowaniu zespołu HelpNow zdolne są do podjęcia najlepszych możliwych decyzji terapeutycznych.

STATYSTYKI:

  • 75 karetek pracuje w rejonie Warszawy i jej najbliższych powiatów (źródło: opracowanie własne na podstawie danych z placówek medycznych)
  • 1:30 000 – oznacza to, że na około 30 tys. Pacjentów przypada jedna karetka systemowa
  • 1:500 – jedna karetka w HelpNow obsługuje 500 Pacjentów

Liczba chorych i świadczeń w SOR (źródło : GUS) 2021:

  • 3,1 mln interwencji – liczba udzielonych świadczeń w miejscu zdarzenia – wzrost interwencji o 11% w porównaniu do 2020 roku
  • 3,4 mln Pacjentów – liczba pomocy ambulatoryjnej – wzrost liczby Pacjentów o 5,3% w porównaniu do 2020 roku
  • 1,6 mln chorych leczonych na SOR – wzrost liczby chorych o 14,3% w porównaniu do 2020 roku

Ogólna liczba zgonów na SOR (źródło: GUS)

  • 2014 – 6 tys. osób
  • 2019 – 10 tys. Osób

 

Źródło HelpNow

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock/Photographee.eu

    Kiedy wybrać się po raz pierwszy z córką do ginekologa?

    Pierwsza wizyta dziewczynki u ginekologa to duże przeżycie, ale lepiej jej nie odkładać. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, to można pojawić się w gabinecie po roku od pierwszego krwawienia, nie później jednak niż do ukończenia przez młodą pacjentkę 15 lat. Przed wizytą warto porozmawiać o tym, co czeka ją w gabinecie – radzi dr n. med. Ewa Kuś, konsultant ds. ginekologii i położnictwa Grupy Luxmed.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

    Niedobór jodu może wywołać chorobę charakteryzującą się głębokim ubytkiem możliwości intelektualnych. To właśnie on odpowiadał w dawnych czasach za występowanie na terenie Szwajcarii tzw. kretynizmu endemicznego. Polska ustrzegła się tego losu, bo w 1935 roku wprowadzono skuteczną profilaktykę - do soli kuchennej dodawany był jodek potasu.

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock/digicomphoto

    Malaria – gotowi do diagnozy i leczenia?

    Osoby wracające z tropików i mające objawy chorobowe powinny być prowadzone przez ośrodki kliniczne. Malaria to pierwsza choroba, która powinna przyjść lekarzowi do głowy, gdy pacjent wraca z Afryki. Na dzień dobry powinno się wykonać diagnostykę potwierdzającą lub wykluczającą tę chorobę – twierdzi prof. Krzysztof Korzeniewski, specjalista medycyny morskiej i tropikalnej, epidemiologii, dermatologii i wenerologii.

  • Szkoła przyszpitalna oferuje coś więcej niż edukację

  • Rozmawiajmy szczerze z dzieckiem o śmierci

  • Sylkistyna i rezylastyna – nowe białka z polskiego laboratorium

  • Szybki test diagnozujący endometriozę

  • Adobe

    Sezon na kleszczowe zapalenie mózgu

    W Polsce rośnie liczba zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM). W odróżnieniu od boreliozy, przeciwko KZM można się zaszczepić. Specjaliści zachęcają do immunizacji, bo choroba może mieć dramatyczny przebieg. A roznoszących KZM kleszczy, ze względu na ciepłe zimy, jest coraz więcej. 

  • Nadmiar soli sprzyja nie tylko nadciśnieniu i chorobom nerek

  • Czego nie wiecie o wit. B