Materiał promocyjny

Jak dobrać aparat słuchowy

Niedosłuch, nawet ten głęboki, można skutecznie korygować aparatem słuchowym. Urządzenie musi być jednak spersonalizowane pod kątem użytkownika, dlatego nie ma uniwersalnego rozwiązania, które sprawdzi się u każdego. W doborze właściwego sprzętu pomoże Ci protetyk słuchu. Zobacz, na czym polega dobór aparatów słuchowych u specjalisty!

 fot. Freepik
fot. Freepik

Poznaj swoje wymagania i oczekiwania od aparatu słuchowego

Prawidłowy dobór aparatu słuchowego jest istotny nie tylko ze względu na poprawę jakości słyszenia i rozumienia mowy. Urządzenie powinno być również wygodne i dopasowane do Twojego stylu życia, aby wspierać codzienne aktywności, zamiast Cię ograniczać.

Nowoczesne aparaty słuchowe https://www.signia.net/pl-pl/aparaty-sluchowe/ są wyposażone w nowatorskie rozwiązania, dzięki którym mogą zostać skonfigurowane z uwzględnieniem indywidualnych preferencji pacjenta. Przed wizytą u protetyka słuchu powinieneś więc wstępnie określić swoje oczekiwania dotyczące m.in. konstrukcji, dostępnych funkcji czy sposobu obsługi urządzenia.

Postaw na doświadczenie protetyka słuchu w dobrze aparatów słuchowych

Protetyk słuchu to specjalista, który zajmuje się dopasowywaniem i konfiguracją urządzeń poprawiających jakość odbioru dźwięków. Czego możesz spodziewać się na pierwszej wizycie i jak przebiega proces doboru aparatu słuchowego?

Fot. PAP

Aparat słuchowy to nie obciach

Pierwszym etapem jest wywiad z pacjentem. Specjalista zapyta m.in. o indywidualne preferencje, styl życia oraz oczekiwania od aparatu słuchowego. W zależności od Twoich potrzeb może zaproponować Ci aparat słuchowy zauszny https://www.signia.net/pl-pl/local/pl-pl/aparaty-zauszne/ lub dyskretny model schowany w przewodzie słuchowym. Aparaty słuchowe wewnątrzuszne https://www.signia.net/pl-pl/local/pl-pl/aparaty-wewnatrzuszne/ są praktycznie niewidoczne, a dla lepszego dopasowania mogą być wykonane na zamówienie. Modele zauszne są natomiast proste w obsłudze i mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Następnie protetyk słuchu dostosowuje aparat do ucha pacjenta. Sprawdza, czy jest wygodny i dobrze się trzyma. Na koniec specjalista skonfiguruje urządzenie tak, aby zapewniało najlepszą jakość dźwięków.

Jak wygląda dopasowanie i konfiguracja aparatu słuchowego?

Dobór aparatu słuchowego nie kończy Twojej współpracy z protetykiem. Zadaniem specjalisty jest również ustawienie parametrów urządzenia, takich jak głośność, balans tonów czy redukcja szumów. Protetyk słuchu https://www.signia.net/pl-pl/znajdz-protetyka-sluchu-w-poblizu/ zoptymalizuje także dodatkowe funkcje i nauczy Cię, jak obsługiwać aparat słuchowy.

Pełna konfiguracja wymaga kilku wizyt, aby dostosować ustawienia urządzenia do różnych sytuacji akustycznych. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się krystalicznie czystym dźwiękiem zarówno w cichym otoczeniu, jak i w warunkach zwiększonego hałasu.
 
To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Aparaty słuchowe są przeznaczone do poprawy słyszenia u osób z ubytkiem. Akcesoria i aplikacje do aparatów słuchowych są przeznaczone do używania z aparatami słuchowymi.

Producent: WSAUD A/S.

Więcej na https://www.signia.net/pl-pl/o-signia/

Źródło informacji: signia.net
 

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock/Photographee.eu

    Kiedy wybrać się po raz pierwszy z córką do ginekologa?

    Pierwsza wizyta dziewczynki u ginekologa to duże przeżycie, ale lepiej jej nie odkładać. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, to można pojawić się w gabinecie po roku od pierwszego krwawienia, nie później jednak niż do ukończenia przez młodą pacjentkę 15 lat. Przed wizytą warto porozmawiać o tym, co czeka ją w gabinecie – radzi dr n. med. Ewa Kuś, konsultant ds. ginekologii i położnictwa Grupy Luxmed.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

NAJNOWSZE

  • Adobe

    Forsycja działa przeciwzapalnie

    Forsycja cieszy oko intensywnie żółtymi kwiatami już wczesną wiosną, ale od wieków jest też znana w tradycyjnej medycynie jako roślina lecznicza. W ostatnich latach właściwości tej rośliny zaczęły przyciągać uwagę badaczy. Polscy naukowcy zbadali jej zdolność do obniżania poziomu cytokin prozapalnych w organizmie, okazało się, że może łagodzić przebieg chorób o podłożu zapalnym.

  • Nowoczesne leczenie cukrzycy to inwestycja z wysoką stopą zwrotu

  • Malaria – gotowi do diagnozy i leczenia?

  • Sezon na kleszczowe zapalenie mózgu

  • Szkoła przyszpitalna oferuje coś więcej niż edukację

  • AdobeStock/Photobank

    Depresja kasuje ochotę na życie

    „Kiedy miałam depresję, często udawałam, że wszystko jest dobrze. Chociaż moje przyjaciółki widziały, że coś się dzieje, potrafiłam postawić się na baczność i sprawiać wrażenie, że wszystko jest ok. Musiałam sama dojść do tego, że warto mówić otwarcie, ale to wymagało pozbycia się wstydu, uznania tego, że depresja to choroba” – mówi Gośka Serafin, dziennikarka, która w swoim podcaście „Bez Farbowania” pokazuje, że depresja to choroba, z którą można żyć i nie jest to powód do wstydu.

  • Odczulanie przywraca zdrowie

  • Spektrum autyzmu: diagnozy na wyrost czy faktyczny wzrost przypadków?