Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
21.06.2022 , 12:44 Aktualizacja: 03.08.2022, 12:46
Informacja prasowa

Kampania Społeczna „Lęki Polaków”

Rosnące problemy zaburzeń lękowych i depresyjnych – utrudniony dostęp do specjalistów: wszystkie te tematy poruszy kampania „Lęki Polaków” której sponsorami są TZF Polfa i Teatr 6 Piętro.

Kampanię zainauguruje debata ekspertów już 21 czerwca br. 

 – Obecna sytuacja: światowa i społeczna powoduje, że coraz więcej osób dotykają zaburzenia lękowe i depresyjne. Dostęp do służby zdrowia – prywatnej oraz publicznej jest często utrudniony z powodu dużej liczby pacjentów. W ramach kampanii „Lęki Polaków” chcemy zwrócić uwagę między innymi na te rzeczy i zaproponować konkretne rozwiązania – powiedział Mariusz Borkowski, Dyrektor Działu Marketingu i Public Relations. 

Kampanię zainauguruje debata:

  • prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. MAREK KRZYSTANEK - psychiatry
  • dr n. med. MARIOLA KOSOWICZ - psycholog klinicznej, psychoterapeuty 
  • dr n. med. PIOTR WIERZBIŃSKI – psychiatry

Sponsorami Kampanii są TZF Polfa i Teatr 6 Piętro.  W ramach kampanii przewidziano kolejne debaty jak również szereg publikacji w Internecie oraz w prasie. Kampania potrwa do 29 sierpnia br.   

Kampania skupia się  na pokazaniu rozwiązań. Lekkie stany depresyjne i lękowe nie powodują trwałe dezorganizacji życia, zaniedbywania codziennych obowiązków oraz zaburzenia relacji międzyludzkich, jak dzieje się to w przypadku dojrzałej depresji. Są też stosunkowo łatwo odwracalne – zły nastrój znika pod wpływem pozytywnych bodźców, odpowiedniej terapii, leczenia. 

Kampania stara się odpowiadać na pytania, kiedy problem jest już na tyle duży, że należy szukać pomocy specjalistycznej. Celem jest pokazanie jak można w możliwie najszybszy sposób odnaleźć profesjonalną pomoc. 
Więcej szczegółów znajdzie się na stronie – www.nerwicepolakow.pl
 

Uwaga! Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w Serwisie Zdrowie odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 2453

TAGI:

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.