Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
23.08.2021 , 13:59 Aktualizacja: 25.08.2021, 10:06

Samobójstwa: jak można im zapobiegać?

Liczba śmiertelnych zamachów na własne życie od kilku lat utrzymuje się w Polsce na zbliżonym poziomie: około 5,2 tys. rocznie. Nie zmieniła tego nawet pandemia! Eksperci przekonują jednak, że tych niepotrzebnych śmierci i jednocześnie wielkich ludzkich tragedii, może być w naszym kraju znacznie mniej. O tym, jak można zapobiegać samobójstwom będziemy rozmawiać 25 sierpnia o godzinie 11.00 z psychiatrą dr Iwoną Koszewską. Wywiad będzie można obejrzeć na żywo, na stronie głównej zdrowie.pap.pl.

Grafika: PAP Grafika: PAP

Zapobieganie samobójstwom jest sierpniowym tematem miesiąca w Serwisie Zdrowie. Z tej okazji ukazały się już na naszym portalu trzy teksty, a wkrótce opublikujemy dwa kolejne. Na tym jednak nie koniec – w tym tygodniu odbędzie się też webcast Serwisu Zdrowie z cyklu „Eksperckie rozmowy PAP”, poświęcony tej właśnie tematyce. 

W najbliższą środę 25 sierpnia o godzinie 11.00 gościem Serwisu Zdrowie będzie psychiatra dr Iwona Koszewska, która kieruje Biurem ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym, działającym w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-25. Wspomniane biuro zostało niedawno utworzone w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.

Rozmowa, którą będzie można śledzić na żywo na stronie głównej Serwisu Zdrowie, będzie dotyczyć przede wszystkim różnych sposobów i uwarunkowań zapobiegania samobójstwom, a także wiążącej się z nimi w naszej kulturze stygmatyzacji. 

Uwaga dziennikarze! W trakcie transmisji webcastu będzie możliwość zadawania pytań na żywo - w formie pisemnej, przy pomocy sesji Q&A realizowanej za pośrednictwem platformy Zoom. Osoby, które chcą zadać pytanie ekspertce zapraszamy do zarejestrowania swojego uczestnictwa w wydarzeniu pod następującym linkiem: http://bityl.pl/1vbIg

Pytania można też nadsyłać już teraz - na adres redakcji Serwisu Zdrowie: zdrowie@pap.pl.

Do tej pory w ramach tematu miesiąca ukazały się na łamach Serwisu Zdrowie następujące teksty dotyczące epidemiologii oraz profilaktyki samobójstw:  

Samobójstwa w Polsce – ich liczba nie rośnie, ale skala problemu pozostaje duża

Powstał kompleksowy program prewencji samobójstw

Samobójstwa po 60-tce: ukryty problem

Vik, zdrowie.pap.pl 

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 2153

TAGI:

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.