Materiał promocyjny

Schodołaz w akcji ułatwia życie osobom na wózkach inwalidzkich

Schodołaz to innowacyjne urządzenie, które pozwala osobom starszym i z niepełnosprawnościami pokonywać schody w sposób bezpieczny i komfortowy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, schodołazy stają się niezastąpionym wsparciem w domach i przestrzeniach publicznych.

almamed.pl
almamed.pl

W skrócie dowiesz się:

•    Czym jest schodołaz i jak działa.
•    Kto może skorzystać z urządzenia w codziennym życiu.
•    Jak wybrać odpowiedni model schodołaza dostosowany do swoich potrzeb.
•    Gdzie kupić sprawdzony schodołaz - sprawdź ofertę (https://almamed.pl/sprzet-rehabilitacyjny-i-ortopedyczny/transport-i-poruszanie/schodolazy-i-akcesoria.html) AlmaMed.pl
•    Gdzie szukać dofinansowania na zakup schodołazów i jakie są dostępne opcje wsparcia
•    Znajdź adres najbliższej placówki PCPR/MOPS: https://almamed.pl/baza-adresowa-pcpr

Schodołaz – co to za urządzenie i jak działa?

Schodołaz to przenośne urządzenie umożliwiające transport osób na wózkach inwalidzkich po schodach. Dzięki ergonomicznemu projektowi, obsługa jest łatwa zarówno dla użytkownika, jak i opiekuna. Urządzenie działa na zasilanie akumulatorowe, a jego konstrukcja pozwala na stabilne i płynne poruszanie się po różnych rodzajach schodów – od prostych po spiralne.

Dlaczego schody są największą barierą dla osób starszych i z niepełnosprawnościami?

Schody to jedno z najtrudniejszych wyzwań w codziennym życiu osób z ograniczoną mobilnością. Brak windy lub podjazdu często uniemożliwia dostęp do mieszkań, budynków użyteczności publicznej czy placówek medycznych. To właśnie w takich sytuacjach schodołaz staje się rozwiązaniem, które otwiera nowe możliwości.

Schodołazy w praktyce – komu mogą pomóc?

Urządzenia te dedykowane są nie tylko osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich, ale również seniorom, którzy mają trudności z samodzielnym poruszaniem się po schodach. Schodołaz może być również wykorzystywany przez placówki medyczne, domy opieki oraz szkoły, które chcą zapewnić swoim podopiecznym pełną dostępność przestrzeni.

Gdzie kupić sprawdzony schodołaz?

Wybór schodołaza to ważna decyzja, dlatego warto postawić na sprawdzone źródła. Polecanym miejscem jest sklep AlmaMed, który oferuje szeroki wybór schodołazów oraz akcesoriów wspierających mobilność z dostawą do domu. Na stronie AlmaMed.pl (https://almamed.pl/) znajdziesz modele dostosowane do różnych potrzeb – od lekkich i przenośnych urządzeń, po schodołazy o większej nośności, idealne do placówek medycznych.

Dofinansowanie na schodołaz - jak uzyskać wsparcie?

Zakup schodołaza to duży wydatek, jednak dostępne są programy dofinansowania, takie jak pomoc z PFRON czy PCPR. Osoby zainteresowane wsparciem mogą ubiegać się o refundację części kosztów, co znacznie obniża cenę urządzenia. Warto złożyć wniosek i skonsultować się z lokalnymi instytucjami, które oferują pomoc w takich przypadkach.

Więcej na: almamed.pl

Źródło informacji: Domesthic Sp. z o.o.

 

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe

    Nie musisz biegać

    Bieganie wydaje się oczywistym wyborem, gdy chcemy zadbać o zdrowie, kondycję czy schudnąć. Jednak nie każdy może, chce czy powinien biegać. Zresztą istnieje wiele alternatyw, które oferują porównywalne korzyści zdrowotne bez obciążania stawów i ryzyka kontuzji: nordic walking, slow jogging, marszobiegi czy trening funkcjonalny.

  • zdj. AdobeStock

    Złe nawyki w toalecie prowadzą do dysfunkcji

    Stres i pośpiech jaki towarzyszy nam we współczesnym życiu źle wpływają na dno miednicy. Dodatkowo znaczna część społeczeństwa praktykuje złe nawyki w toalecie. Te oraz inne czynniki powodują, że mięśnie dna miednicy pracują na zwiększonych obrotach. Są permanentnie przeciążone. Nauczyliśmy się funkcjonować w biegu i ta nasza ciągła gotowość do działania stopniowo nas oddala od pełnego odczuwania naszych ciał, zaburza jego świadomość i powoduje chroniczne napięcie mięśni. Często dzieje się to do tego stopnia, że w końcu „zapominamy”, jak to jest umieć się rozluźniać – mówi fizjoterapeutka uroginekologiczna Barbara Forczek-Iwon.

  • Adobe Stock

    Endoprotezy – od cementu po druk 3D i sensory

    Endoprotezy to jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej medycyny, łączące w sobie najnowsze zdobycze chirurgii oraz inżynierii biomedycznej, czerpiące też z technologii kosmicznych. Stałe implanty wszczepiane do wnętrza ciała mogą zastąpić nie tylko uszkodzone stawy lub kości, ale nawet zniszczoną chorobą krtań czy drogi żółciowe

  • Adobe

    Haluksy to trójwymiarowa deformacja

    Haluksy, zwane też koślawymi paluchami to jedna z najczęstszych deformacji stóp. Choć często kojarzą się głównie z charakterystycznym „guzkiem” po przyśrodkowej stronie stawu palucha, w rzeczywistości stanowią złożoną, trójwymiarową wadę, której mechanizm powstawania wciąż jest obiektem badań i debat w środowisku ortopedycznym. 

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Nadmiar soli sprzyja nie tylko nadciśnieniu i chorobom nerek

    Oprócz problemów z układem krwionośnym i nerkami, nadmiar soli może sprzyjać różnym zaburzeniom ciała oraz umysłu. Naukowcy donoszą o zwiększonym ryzyku cukrzycy, alergii czy depresji.

  • Rozmawiajmy szczerze z dzieckiem o śmierci

  • Sylkistyna i rezylastyna – nowe białka z polskiego laboratorium

  • Niebieskie Igrzyska przekraczają Atlantyk

  • Wstęp do diagnozy autyzmu w bilansie dwulatka

  • AdobeStock

    Szkoła przyszpitalna oferuje coś więcej niż edukację

    Niemal 30 proc. dzieci w wieku szkolnym choruje przewlekle, spora część z nich wiele czasu spędza w szpitalu. Częsta lub dłuższa hospitalizacja sprawia, że po powrocie do szkoły mają zaległości, które trudno im nadrobić. Aby tego uniknąć, mogą uczestniczyć w zajęciach szkoły przyszpitalnej. Ale edukacja to nie jedyna rola tych placówek.

  • Czego nie wiecie o wit. B

  • Szybki test diagnozujący endometriozę