Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Zapisz się na newsletter
Do góry


27.04.2022 , 17:03 Aktualizacja: 28.04.2022, 16:05

Bezpłatna pomoc dla obywateli Ukrainy z padaczką (komunikat)

Według szacunków do Polski z objętej wojną Ukrainy może przybyć nawet 50 tysięcy osób zmagających się z padaczką (epilepsją). Z myślą o nich została zorganizowana bezpłatna pomoc – stacjonarne porady medyczne oraz infolinia działająca w języku ukraińskim, rosyjskim oraz polskim.

Mat. prasowe Mat. prasowe

Tylko do połowy kwietnia z pomocy skorzystało już blisko 60 pacjentów, a do osób pozostających w Ukrainie wysłano specjalistyczne leki o wartości ponad 200 tysięcy złotych.

Gdzie i jak skorzystać ze specjalistycznej opieki?

Pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy, którzy zmagają się z padaczką, została uruchomiona na początku marca z inicjatywy Fundacji Rozwoju Medycyny Cybernetycznej EMERGEN oraz Centrum Terapii Padaczki Neurosphera. W ramach akcji pomocowej pacjenci mogą skorzystać m.in. z bezpłatnej infolinii działającej pod numerem +48 503 924 756 oraz +48 507 373 034. Kontakt możliwy jest w języku ukraińskim, rosyjskim oraz polskim.

Osoby te skorzystać mogą również z wizyt online lub stacjonarnych w placówce Neurosphera w Warszawie przy ul. Wiertniczej 133.

Wysyłka leków do Ukrainy 

Wsparcie udzielane jest nie tylko przybywającym do Polski uchodźcom. Organizatorzy akcji wysyłają do Ukrainy również leki przeciwpadaczkowe oraz wspomagające (leki przeciwbólowe, anksjolityczne czy odkażające). Do tej pory do punktów neurologii, epileptologii oraz psychiatrii na terenie Ukrainy trafiły leki o wartości blisko 200 tysięcy złotych. Przekazują je organizacje, stowarzyszenia oraz firmy nie tylko z Polski, ale też z innych krajów europejskich, azjatyckich oraz ze Stanów Zjednoczonych.

Od samego początku pomoc jest prowadzona w porozumieniu z ukraińskimi epileptologami oraz Ukraińską Ligą Przeciwpadaczkową (ULAE). Jej honorowym członkiem został dr n. med. Piotr Zwoliński – epileptolog i jeden z głównych inicjatorów akcji.

***
Kontakt dla mediów:
Daria Noga
t: 663 512 843
m: d.noga@publicon.pl

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 2386

TAGI:

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.