Dla kogo ubezpieczenie organizacji i pokrycia kosztów leczenia za granicą?

Choroba w podróży to nie tylko olbrzymi stres, ale także niespodziewane wydatki. Unikniesz ich, rozszerzając swoją polisę na życie o pakiet organizacji i pokrycia kosztów leczenia za granicą. Dowiedz się, dlaczego warto to zrobić.

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Choroba albo wypadek wymagający opieki medycznej może cię spotkać wszędzie, także za granicą. Warto więc odpowiednio się zabezpieczyć. Jeśli posiadasz polisę na życie z Nationale Nederlanden, warto rozszerzyć ją o ubezpieczenie z organizacji i pokrycia kosztów leczenia za granicą. To niedrogie i bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu nie zostaniesz bez pomocy w podróży. W pakiecie masz gwarancję nie tylko refundacji kosztów leczenia za granicą i jego kontynuowania w Polsce, ale także pomoc w jego organizacji. Na czym to polega? Gdy zachorujesz, wystarczy zalogować się na stronie dbamybezgranic.pl i wypełnić wniosek. Przedstawiciel ubezpieczyciela skontaktuje się z tobą i wspólnie omówicie kolejne kroki.

Koordynator pomoże ci wybrać odpowiednie placówki medyczne, umówi wizyty u specjalistów, a w razie potrzeby zorganizuje zabieg lub operację. Otrzymasz także pomoc tłumacza, aby wszelkie procedury medyczne były dla ciebie zrozumiałe. Jeśli twój pobyt w szpitalu będzie trwał dłużej niż trzy noce, dostaniesz refundację pieniędzy za zakupione leki. Dzięki temu nie będziesz martwić się o kwestie organizacyjne i skupisz się na swoim zdrowiu. Leczenie będzie kontynuowane także po powrocie do kraju. Łączny koszt leczenia wyniesie nawet do 2 mln euro.

Ubezpieczenie krok po kroku

Jeśli rozważasz wyjazd za granice do pracy lub na wakacje, pomyśl o ubezpieczeniu, które zabezpieczy cię w razie potrzeby nagłego leczenia. Większość ubezpieczycieli posiada w swojej ofercie tego typu produkty. Najczęściej są to pakiety dodatkowe do polisy na życie. Jeśli posiadasz taką w Nationale Nederlanden, wystarczy, że skontaktujesz się z doradcą - dopasuje ubezpieczenie do twoich potrzeb i możliwości finansowych. Możesz z niego skorzystać do 66. roku życia.

Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

ABC przygotowania się do podróży w tropiki

Jeśli planujesz egzotyczną podróż, pamiętaj, że przygotowania do niej powinny zacząć się na kilka tygodni przed nią. Sprawdź, o co zadbać przed wyjazdem, jakich zasad przestrzegać podczas pobytu w tropikach i na co zwrócić uwagę po powrocie, aby zachować nie tylko dobre wspomnienia, ale i zdrowie.

Ubezpieczyciel, ustalając cenę składki, poza twoim wiekiem weźmie też pod uwagę stan twojego zdrowia. Pamiętaj, aby przed podpisaniem umowy dokładnie przeczytać jej ogólne warunki. Znajdują się w niej kluczowe informacje, takie jak zakres ubezpieczenia, wykluczenia oraz okresy karencji. Musisz mieć świadomość, że ubezpieczyciel nie pokryje kosztów twojego leczenia, jeśli jest ono wynikiem:

  • popełnienia lub usiłowania popełnienia przestępstwa,
  • próby popełnienia samobójstwa, samookaleczenia lub okaleczenia na twoją prośbę,
  • spożywania alkoholu lub innych środków odurzających,
  • masowego skażenia,
  • odmowy leczenia bądź niestosowania się do zaleceń lekarza.

Wszelkie szczegóły ubezpieczenia wraz z pełną lista wykluczeń znajdziesz na stronie https://www.nn.pl/dla-ciebie/zycie-i-zdrowie/ubezpieczenie-organizacji-i-pokrycia-kosztow-leczenia-za-granica.html.

Więcej na https://www.nn.pl/

Źródło informacji prasowej: Nationale Nederlanden

ZOBACZ PODOBNE

  • M.Kmieciński/PAP

    Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

    Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    "Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?

    Język jest materią żywą. Słowo potrafi z jednej strony krzywdzić i ranić, z drugiej uskrzydlać i wspierać. Niektóre zwroty czy pojedyncze słowa odchodzą do lamusa, nabierają innego znaczenia lub są zastępowane innymi, bo wydają nam się stygmatyzujące. Czy dlatego coraz częściej słyszymy wyrażenie: „osoba z niepełnosprawnością” zamiast: „osoba niepełnosprawna”?

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

  • AdobeStock

    Jąkanie – gdy mowa nie nadąża za myślami

    Nawet aktorzy czy politycy się jąkają, ale przypadłość ta potrafi mocno utrudniać życie. Pojawia się zwykle w dzieciństwie. Szczęśliwie w większości przypadków ustępuje samoczynnie. Czasami potrzebna jest jednak pomoc specjalistów, więc trzeba być czujnym.

NAJNOWSZE

  • Kongres Zdrowie Polaków

    6. edycja Kongresu „Zdrowie Polaków” już w najbliższy poniedziałek

    Patronat Serwisu Zdrowie

    Tegoroczna edycja Kongresu „Zdrowie Polaków odbędzie się pod hasłem „Nauka dla zdrowia społeczeństwa”. Serwis Zdrowie jest patronem medialnym wydarzenia. Wśród zaproszonych gości przedstawiciele świata medycyny, nauki, polityki.

  • Cukrzyca typu 1 – przyczyny i objawy

  • Uzależnienia u dzieci i młodzieży – na co należy zwrócić uwagę?

  • Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

  • Kiedy zacząć myć zęby dziecku?

  • Adobe Stock

    Operacja bariatryczna to coś więcej niż zmiana budowy przewodu pokarmowego

    W operacji bariatrycznej chodzi naprawdę o coś więcej niż zmniejszenie rozmiaru ciała, do którego pacjent przez lata potrafi się przyzwyczaić. Otyłość to choroba, którą bezwzględnie należy leczyć wszystkimi dostępnymi metodami, bo szerzy spustoszenie w organizmie. To nie jest wybór chorego – zaznacza prof. Wojciech Lisik chirurg bariatra, transplantolog. Wyjaśnia, na czym polega zabieg i jakiej recepty osobie z otyłością absolutnie wystawić nie można.

  • CRM – zespół sercowo-nerkowo-metaboliczny. Nowe spojrzenie na szereg schorzeń

  • HIV: kiedyś drżeliśmy, dziś ignorujemy