Dla kogo ubezpieczenie organizacji i pokrycia kosztów leczenia za granicą?

Choroba w podróży to nie tylko olbrzymi stres, ale także niespodziewane wydatki. Unikniesz ich, rozszerzając swoją polisę na życie o pakiet organizacji i pokrycia kosztów leczenia za granicą. Dowiedz się, dlaczego warto to zrobić.

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Choroba albo wypadek wymagający opieki medycznej może cię spotkać wszędzie, także za granicą. Warto więc odpowiednio się zabezpieczyć. Jeśli posiadasz polisę na życie z Nationale Nederlanden, warto rozszerzyć ją o ubezpieczenie z organizacji i pokrycia kosztów leczenia za granicą. To niedrogie i bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu nie zostaniesz bez pomocy w podróży. W pakiecie masz gwarancję nie tylko refundacji kosztów leczenia za granicą i jego kontynuowania w Polsce, ale także pomoc w jego organizacji. Na czym to polega? Gdy zachorujesz, wystarczy zalogować się na stronie dbamybezgranic.pl i wypełnić wniosek. Przedstawiciel ubezpieczyciela skontaktuje się z tobą i wspólnie omówicie kolejne kroki.

Koordynator pomoże ci wybrać odpowiednie placówki medyczne, umówi wizyty u specjalistów, a w razie potrzeby zorganizuje zabieg lub operację. Otrzymasz także pomoc tłumacza, aby wszelkie procedury medyczne były dla ciebie zrozumiałe. Jeśli twój pobyt w szpitalu będzie trwał dłużej niż trzy noce, dostaniesz refundację pieniędzy za zakupione leki. Dzięki temu nie będziesz martwić się o kwestie organizacyjne i skupisz się na swoim zdrowiu. Leczenie będzie kontynuowane także po powrocie do kraju. Łączny koszt leczenia wyniesie nawet do 2 mln euro.

Ubezpieczenie krok po kroku

Jeśli rozważasz wyjazd za granice do pracy lub na wakacje, pomyśl o ubezpieczeniu, które zabezpieczy cię w razie potrzeby nagłego leczenia. Większość ubezpieczycieli posiada w swojej ofercie tego typu produkty. Najczęściej są to pakiety dodatkowe do polisy na życie. Jeśli posiadasz taką w Nationale Nederlanden, wystarczy, że skontaktujesz się z doradcą - dopasuje ubezpieczenie do twoich potrzeb i możliwości finansowych. Możesz z niego skorzystać do 66. roku życia.

Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

ABC przygotowania się do podróży w tropiki

Jeśli planujesz egzotyczną podróż, pamiętaj, że przygotowania do niej powinny zacząć się na kilka tygodni przed nią. Sprawdź, o co zadbać przed wyjazdem, jakich zasad przestrzegać podczas pobytu w tropikach i na co zwrócić uwagę po powrocie, aby zachować nie tylko dobre wspomnienia, ale i zdrowie.

Ubezpieczyciel, ustalając cenę składki, poza twoim wiekiem weźmie też pod uwagę stan twojego zdrowia. Pamiętaj, aby przed podpisaniem umowy dokładnie przeczytać jej ogólne warunki. Znajdują się w niej kluczowe informacje, takie jak zakres ubezpieczenia, wykluczenia oraz okresy karencji. Musisz mieć świadomość, że ubezpieczyciel nie pokryje kosztów twojego leczenia, jeśli jest ono wynikiem:

  • popełnienia lub usiłowania popełnienia przestępstwa,
  • próby popełnienia samobójstwa, samookaleczenia lub okaleczenia na twoją prośbę,
  • spożywania alkoholu lub innych środków odurzających,
  • masowego skażenia,
  • odmowy leczenia bądź niestosowania się do zaleceń lekarza.

Wszelkie szczegóły ubezpieczenia wraz z pełną lista wykluczeń znajdziesz na stronie https://www.nn.pl/dla-ciebie/zycie-i-zdrowie/ubezpieczenie-organizacji-i-pokrycia-kosztow-leczenia-za-granica.html.

Więcej na https://www.nn.pl/

Źródło informacji prasowej: Nationale Nederlanden

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock

    Sprzątaj po swoim psie. I po sobie

    Warto mówić, pisać, trąbić, że nie wszędzie robimy kupy. A jak już zrobimy, sprzątamy po sobie. Jako społeczeństwo jesteśmy nastawieni, żeby wszystko było ładne estetyczne, najlepiej młode, piękne i zdrowe. Zapominamy chyba, że wydalanie stolca jest ogromnie ważnie. Nie na darmo jest to słynne „stolec był?” – mówi dr Eryk Matuszkiewicz, specjalista toksykologii klinicznej i chorób wewnętrznych ze Szpitala Miejskiego im. F. Raszei – UM w Poznaniu.

  • Adobe Stock

    Zespół Münchhausena – chorzy na pokaz

    Dla atencji i współczucia niektórzy ludzie latami udają choroby, w tym poważne. Fałszują badania, okłamują lekarzy, sami różnymi metodami sobie szkodzą. Bywa, że zamiast siebie krzywdzą innych, na przykład swoje dzieci.

  • Fot.Kmieciński/PAP

    Czy czerwone światło będzie leczyć oczy?

    Kolejne doniesienia mówią o tym, że relatywnie prosta i nieobciążająca pacjenta terapia z użyciem czerwonego światła może pomagać w różnych chorobach oczu – od tzw. jęczmieni czy gradówek, przez krótkowzroczność, aż po zwyrodnienie plamki żółtej. Ile w tym prawdy?

  • Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

    Jak skutecznie poradzić sobie z bezsennością

    Po 40-tce zaczynamy spać coraz krócej i coraz płycej, przez co sen nie jest już tak regenerujący i nie zawsze daje odświeżenie intelektualne. To efekt  starzenia się ośrodkowego układu nerwowego i procesów, które zachodzą w mózgu wraz z wiekiem. Dowiedz się, kiedy wybrać się do specjalisty i jakie proste triki można zastosować, by poprawić jakość snu.

NAJNOWSZE

  • ABM

    W środę konferencja prasowa ABM

    W najbliższą środę, o godz.14.00 zapraszamy na konferencję prasową Agencji Badań Medycznych, podczas której nastąpi rozstrzygnięcie konkursu pt. "Badania kliniczne dla zdrowszej przyszłości pacjentów".

  • Sprzątaj po swoim psie. I po sobie

  • Zespół Münchhausena – chorzy na pokaz

  • Wczesne spożycie cukru ma długofalowe skutki

  • Geny to nie wyrok

  • Adobe Stock

    Czatboty i sztuczna inteligencja na razie nie zastąpią lekarza

    Coraz częściej informacji medycznych szukamy za pośrednictwem czatbotów i asystentów domowych zasilanych przez sztuczną inteligencję (SI lub AI). Póki co udzielane przez nie porady powinniśmy jednak traktować z dużym dystansem. Absolutnie nie należy zastępować nimi fachowych rozpoznań medycznych – przestrzegają specjaliści.

  • Uzależnienia u dzieci i młodzieży coraz większym problemem

  • Nie tylko szczepienia przeciw HPV ważne w prewencji raka szyjki macicy