Podstawowa opieka zdrowotna - co każdy pacjent powinien wiedzieć? (komunikat)

Każdy z nas powinien dbać o swoje zdrowie - w końcu mamy je tylko jedno. Podstawowa opieka zdrowotna (POZ) to część systemu opieki zdrowotnej, która zapewnia wszystkim osobom uprawnionym do świadczeń zamieszkałym na terytorium Polski kompleksowe świadczenia zdrowotne w przychodni lub w domu.

Fot. Pixaby
Fot. Pixaby

Mogłoby się nam wydawać, że wiemy wszystko co powinniśmy na temat POZ. Jednak jak się okazuje, jako pacjenci zapominamy o pewnych ważnych sprawach, lub po prostu nie mamy o nich pojęcia. O czym więc powinniśmy wiedzieć?

  • Każdy podmiot leczniczy świadczący opiekę medyczną w ramach POZ zgodnie z umowami zawartymi z Narodowym Funduszem Zdrowia powinien przyjmować pacjentów codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18.
  • Jeśli jesteś ubezpieczony, masz prawo do wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, pielęgniarki i położnej spośród lekarzy, pielęgniarek i położnych ubezpieczenia zdrowotnego bezpłatnie dwa razy w ciągu roku.
  • W przypadku wyboru lub zmiany lekarza POZ, nie ma konieczności składania wyboru pielęgniarki POZ i położnej POZ.
  • Jeśli jesteś ubezpieczony i zmieniłeś miejsce zamieszkania lub wybrany przez Ciebie lekarz, pielęgniarka albo położna zaprzestali udzielania świadczeń, masz prawo dokonać ponownego wyboru.
  • Lekarz POZ planuje i realizuje nad Tobą opiekę lekarską oraz koordynuje udzielanie świadczeń przez współpracujący z nim personel medyczny.

Wybierz Jutro Medical - lekarz na wyciągnięcie ręki

Fot. PAP

Nie daj się nabrać na badanie „żywej kropli krwi”

Nie badanie żywej kropli krwi, a morfologia krwi obwodowej pokazuje, czy z naszym zdrowiem nie dzieje się coś złego. Do corocznej morfologii oraz badania ogólnego moczu zachęcają lekarze.

Jutro Medical to przychodnia świadcząca wysokiej jakości usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Lekarze nie bagatelizują Twojego zdrowia i są z Tobą w ciągłym kontakcie. Co charakteryzuje Jutro Medical na tle innych przychodni z kontraktami z NFZ?

Ich cel to ułatwienie kontaktu między lekarzem a pacjentem. Osiągają to za pomocą technologii, a dokładniej ich aplikacji. Jest ona bardzo prosta w obsłudze, a dzięki niej zapisanie się na wizytę nigdy nie było prostsze.

Jak umówić się do lekarza Jutro Medical?

Aby umówić się na wizytę z lekarzem pierwszego kontaktu, wystarczy ściągnąć aplikację przychodni - Jutro Medical. Następnie należy utworzyć konto pacjenta i podpisać deklarację za pomocą ePUAP oraz Profilu Zaufanego lub poprzez wysłanie zdjęć dowodu osobistego i podpis palcem na ekranie telefonu. Gotowe. Wystarczy tylko wybrać jak chcemy się skonsultować z lekarzem - telemedycznie czy stacjonarnie w ich przychodni, znajdującej się na ulicy Powązkowskiej 44 w Warszawie. Dowiedź się więcej na jutromedical.com/uslugi/badanie-w-przychodni

Co jeszcze zyskamy, zapisując się do przychodni Jutro Medical?

Będąc pacjentami Jutro Medical otrzymujemy pełen dostęp do aplikacji. W niej zawarte są wszystkie najważniejsze informacje - terminy wizyt, e-recepty, wyniki badań oraz koszyk badań, w którym znajdują się wykupione przez nas dodatkowe świadczenia. Dzięki aplikacji jesteśmy w stałym kontakcie z naszym lekarzem na czacie - nie musimy wychodzić z domu. Dodatkowo w szybki i bezproblemowy sposób możemy uzyskać e-receptę, e-skierowanie lub e-zwolnienie.

Wybierz swojego lekarza mądrze. Wejdź na stronę Jutro Medical i dowiedz się więcej.

Nadawca komunikatu: jutromedical.com

Uwaga! Za materiał opublikowany jako "komunikat" w Serwisie Zdrowie odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło komunikatu”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

ZOBACZ PODOBNE

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

NAJNOWSZE

  • Adobe

    Dlaczego pamięć płata nam figle

    Pamięć to podstawa, a przynajmniej  jeden z fundamentów naszej tożsamości. To dzięki niej uczymy się, budujemy relacje i planujemy przyszłość. Dlatego tak nas niepokoi, gdy pamięć płata nam figle.

  • Nieśmiałość można zwalczyć

  • Gdy śliskie chodniki, bądź jak... pingwin

  • Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

  • Karta EKUZ – zdrowotny paszport

  • Adobe Stock

    Kotlet sojowy kontra schabowy

    Choć czerwone mięso dostarcza wartościowych składników, to warto ograniczyć je w diecie. Czym można je zastąpić i ile czerwonego mięsa i wędlin można jeść tygodniowo – wyjaśnia dr n. o żywieniu Katarzyna Wolnicka, specjalistka w dziedzinie dietetyki i edukacji żywieniowej.

  • Indeks sytości i gęstość odżywcza – klucze do zdrowego i smacznego odżywiania

  • W styczniu chorujemy na potęgę. Jak dbać o odporność w tym czasie?