Najchętniej czytane teksty o zdrowiu w 2019 r.

Pasożyty, rzucanie palenia oraz ciśnienie tętnicze – to trzy tematy, które cieszyły się w mijającym roku największym zainteresowaniem internautów odwiedzających stronę Serwisu Zdrowie. Sprawdź, co jeszcze znalazło się na liście naszych hitów.

Fot. PAP/J. Turczyk
Fot. PAP/J. Turczyk

Dzięki narzędziom analitycznym online każdy portal internetowy może dziś na bieżąco, w czasie rzeczywistym, monitorować ruch oraz aktywność internautów na swojej stronie. Korzysta z nich również nasza redakcja. 

Poniżej przedstawiamy listę dziesięciu najczęściej czytanych w 2019 r. artykułów Serwisu Zdrowie, według danych Google Analytics (konkretnie, o miejscu danego materiału w rankingu przesądziła liczba odsłon, która w przypadku najpopularniejszych tekstów przekraczała poziom 100 tysięcy).

1. Pasożyty – jak je wykryć i kiedy się odrobaczać?

2. Poznaj 10 trików na rzucenie palenia

3. Podwyższone ciśnienie: powód do niepokoju?

4. Zastanów się, czy warto: o toksyczności e-papierosów

5. Czy ciśnienie może być za niskie?

6. Menu na obniżenie cholesterolu

7. Usuwanie migdałków u dzieci: fakty i mity

8. Dziesięć faktów o antybiotykach, które warto znać

9. Czy pęcherze po oparzeniu należy przekłuwać?

10. Padaczka u dzieci to nie zawsze drgawki

Grafika PAP/M. Samczuk

Ranking WHO: 10 największych zagrożeń zdrowotnych

Czynników ryzyka, które doprowadzają do przedwczesnej śmierci jest mnóstwo. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wyodrębniła dziesięć, na które zamierza zwrócić większą uwagę w 2019 roku i poprzez rozmaite działania zmniejszyć ich chorobotwórczy potencjał. Na pierwszym miejscu znalazło się zanieczyszczenie powietrza. 

Dzięki wymienionym wyżej, jak też i setkom innych materiałów dostępnych w Serwisie Zdrowie, łączna liczba odsłon odnotowanych na naszej stronie w 2019 r. zbliżyła się do rekordowego poziomu 3 mln. Taki wynik zawdzięczamy blisko 2 milionom internautów, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy choć raz zajrzeli na nasz portal.

Dziękujemy i w zbliżającym się nowym roku życzymy wszystkim dużo zdrowia! 

Vik, zdrowie.pap.pl

Źródło: Google Analytics

Autor

Wiktor Szczepaniak

Wiktor Szczepaniak - Doświadczony dziennikarz, redaktor i specjalista ds. komunikacji społecznej. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował m.in. w Polskiej Agencji Prasowej, Pulsie Biznesu, Instytucie Żywności i Żywienia, Instytucie Psychiatrii i Neurologii oraz w Głównym Inspektoracie Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Specjalizuje się w tematach związanych z żywnością i żywieniem, zdrowiem publicznym, profilaktyką zdrowotną, medycyną stylu życia, psychologią, neuroróżnorodnością, nauką i edukacją.

ZOBACZ TEKSTY AUTORA

ZOBACZ PODOBNE

  • grafika: Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”

    Większość seniorów chciałoby apteki dyżurującej w ich okolicy

    Materiał promocyjny

    Środowisko pacjenckie coraz częściej zwraca uwagę na pogarszającą się dostępność aptek. Ten problem dotyka, szczególnie osoby starsze oraz mieszkańców mniejszych miejscowości. 90 proc. respondentów w wieku powyżej 56 lat chciałoby, by dyżurująca apteka była w ich najbliższej okolicy. Z kolei 80 proc. badanych przy wyborze apteki kieruje się kryterium odległości - wynika z najnowszego ogólnopolskiego badania Koalicji „Na pomoc niesamodzielnym” oraz Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

  • zdj. Stanisław Błachowicz, Adocbe Stock

    Słodko-cukierkowe e-papierosy jednorazowe plagą wśród młodzieży

    Aż 75 proc. 16-17 latków inicjację nikotynową przeszło przed 15. rokiem życia. Większość z nich – 58 proc. - sięgnęła po e-papierosy, głównie z ciekawości smaku. Największym wzięciem cieszą się te o smakach owocowych lub w typie słodyczy. Dlatego państwo polskie powinno podjąć zdecydowane kroki w kierunku ograniczenia dostępności tej używki.

  • Fot. Adobe Stock; Angelov

    Dlaczego w Polsce pacjenci wciąż mają kolejki a szpitale technologię?

    Pieluchomajki z sensorem, wojskowe kombajny medyczne, tomografia spektralna umożliwiająca analizę pierwiastków w ciele - w tej chwili na świecie mamy ok. 0,5 mln różnych cyfrowych wyrobów medycznych. W Polsce wartość tego rynku w 2020 r wyniosła 10 mld zł, jego światowa wartość w 2024 - 0,5 biliona dolarów. Jest się, o co bić. Tylko czy zawsze wygranym w tej bitwie jest pacjent?

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Nieproste mechanizmy reakcji na przemoc

    Dlaczego jedne ofiary napaści na tle seksualnym się bronią, a inne nie? Jakie mechanizmy psychologiczne stoją za postawą czynną lub bierną? Po dokonanym w centrum Warszawy brutalnym gwałcie na 25-letniej Białorusince Lizie rozgorzała dyskusja: dlaczego nie krzyczała? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta.

NAJNOWSZE

  • Kongres Zdrowie Polaków

    6. edycja Kongresu „Zdrowie Polaków” trwa

    Patronat Serwisu Zdrowie

    Tegoroczna edycja Kongresu „Zdrowie Polaków odbywa się pod hasłem „Nauka dla zdrowia społeczeństwa”. Serwis Zdrowie jest patronem medialnym wydarzenia. Wśród zaproszonych gości przedstawiciele świata medycyny, nauki, polityki.

  • Cukrzyca typu 1 – przyczyny i objawy

  • Uzależnienia u dzieci i młodzieży – na co należy zwrócić uwagę?

  • Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

  • Kiedy zacząć myć zęby dziecku?

  • AdobeStock

    Praca na stojąco przy biurku jednak szkodliwa dla zdrowia

    Tzw. stojące biurka miały być sposobem na problemy zdrowotne związane z siedzeniem przez cały dzień. Najnowsze badania wykazały jednak, że długotrwałe stanie nie poprawia zdrowia serca, a wręcz zwiększa ryzyko wystąpienia dolegliwości układu krążenia.

  • Rak płuca od podejrzenia do leczenia – pacjent jak listonosz

  • Operacja bariatryczna to coś więcej niż zmiana budowy przewodu pokarmowego