Dla kogo ubezpieczenie organizacji i pokrycia kosztów leczenia za granicą?

Choroba w podróży to nie tylko olbrzymi stres, ale także niespodziewane wydatki. Unikniesz ich, rozszerzając swoją polisę na życie o pakiet organizacji i pokrycia kosztów leczenia za granicą. Dowiedz się, dlaczego warto to zrobić.

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Choroba albo wypadek wymagający opieki medycznej może cię spotkać wszędzie, także za granicą. Warto więc odpowiednio się zabezpieczyć. Jeśli posiadasz polisę na życie z Nationale Nederlanden, warto rozszerzyć ją o ubezpieczenie z organizacji i pokrycia kosztów leczenia za granicą. To niedrogie i bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu nie zostaniesz bez pomocy w podróży. W pakiecie masz gwarancję nie tylko refundacji kosztów leczenia za granicą i jego kontynuowania w Polsce, ale także pomoc w jego organizacji. Na czym to polega? Gdy zachorujesz, wystarczy zalogować się na stronie dbamybezgranic.pl i wypełnić wniosek. Przedstawiciel ubezpieczyciela skontaktuje się z tobą i wspólnie omówicie kolejne kroki.

Koordynator pomoże ci wybrać odpowiednie placówki medyczne, umówi wizyty u specjalistów, a w razie potrzeby zorganizuje zabieg lub operację. Otrzymasz także pomoc tłumacza, aby wszelkie procedury medyczne były dla ciebie zrozumiałe. Jeśli twój pobyt w szpitalu będzie trwał dłużej niż trzy noce, dostaniesz refundację pieniędzy za zakupione leki. Dzięki temu nie będziesz martwić się o kwestie organizacyjne i skupisz się na swoim zdrowiu. Leczenie będzie kontynuowane także po powrocie do kraju. Łączny koszt leczenia wyniesie nawet do 2 mln euro.

Ubezpieczenie krok po kroku

Jeśli rozważasz wyjazd za granice do pracy lub na wakacje, pomyśl o ubezpieczeniu, które zabezpieczy cię w razie potrzeby nagłego leczenia. Większość ubezpieczycieli posiada w swojej ofercie tego typu produkty. Najczęściej są to pakiety dodatkowe do polisy na życie. Jeśli posiadasz taką w Nationale Nederlanden, wystarczy, że skontaktujesz się z doradcą - dopasuje ubezpieczenie do twoich potrzeb i możliwości finansowych. Możesz z niego skorzystać do 66. roku życia.

Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

ABC przygotowania się do podróży w tropiki

Jeśli planujesz egzotyczną podróż, pamiętaj, że przygotowania do niej powinny zacząć się na kilka tygodni przed nią. Sprawdź, o co zadbać przed wyjazdem, jakich zasad przestrzegać podczas pobytu w tropikach i na co zwrócić uwagę po powrocie, aby zachować nie tylko dobre wspomnienia, ale i zdrowie.

Ubezpieczyciel, ustalając cenę składki, poza twoim wiekiem weźmie też pod uwagę stan twojego zdrowia. Pamiętaj, aby przed podpisaniem umowy dokładnie przeczytać jej ogólne warunki. Znajdują się w niej kluczowe informacje, takie jak zakres ubezpieczenia, wykluczenia oraz okresy karencji. Musisz mieć świadomość, że ubezpieczyciel nie pokryje kosztów twojego leczenia, jeśli jest ono wynikiem:

  • popełnienia lub usiłowania popełnienia przestępstwa,
  • próby popełnienia samobójstwa, samookaleczenia lub okaleczenia na twoją prośbę,
  • spożywania alkoholu lub innych środków odurzających,
  • masowego skażenia,
  • odmowy leczenia bądź niestosowania się do zaleceń lekarza.

Wszelkie szczegóły ubezpieczenia wraz z pełną lista wykluczeń znajdziesz na stronie https://www.nn.pl/dla-ciebie/zycie-i-zdrowie/ubezpieczenie-organizacji-i-pokrycia-kosztow-leczenia-za-granica.html.

Więcej na https://www.nn.pl/

Źródło informacji prasowej: Nationale Nederlanden

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock/Photographee.eu

    Kiedy wybrać się po raz pierwszy z córką do ginekologa?

    Pierwsza wizyta dziewczynki u ginekologa to duże przeżycie, ale lepiej jej nie odkładać. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, to można pojawić się w gabinecie po roku od pierwszego krwawienia, nie później jednak niż do ukończenia przez młodą pacjentkę 15 lat. Przed wizytą warto porozmawiać o tym, co czeka ją w gabinecie – radzi dr n. med. Ewa Kuś, konsultant ds. ginekologii i położnictwa Grupy Luxmed.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

    Niedobór jodu może wywołać chorobę charakteryzującą się głębokim ubytkiem możliwości intelektualnych. To właśnie on odpowiadał w dawnych czasach za występowanie na terenie Szwajcarii tzw. kretynizmu endemicznego. Polska ustrzegła się tego losu, bo w 1935 roku wprowadzono skuteczną profilaktykę - do soli kuchennej dodawany był jodek potasu.

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock/digicomphoto

    Malaria – gotowi do diagnozy i leczenia?

    Osoby wracające z tropików i mające objawy chorobowe powinny być prowadzone przez ośrodki kliniczne. Malaria to pierwsza choroba, która powinna przyjść lekarzowi do głowy, gdy pacjent wraca z Afryki. Na dzień dobry powinno się wykonać diagnostykę potwierdzającą lub wykluczającą tę chorobę – twierdzi prof. Krzysztof Korzeniewski, specjalista medycyny morskiej i tropikalnej, epidemiologii, dermatologii i wenerologii.

  • Szkoła przyszpitalna oferuje coś więcej niż edukację

  • Rozmawiajmy szczerze z dzieckiem o śmierci

  • Sylkistyna i rezylastyna – nowe białka z polskiego laboratorium

  • Szybki test diagnozujący endometriozę

  • Adobe

    Sezon na kleszczowe zapalenie mózgu

    W Polsce rośnie liczba zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM). W odróżnieniu od boreliozy, przeciwko KZM można się zaszczepić. Specjaliści zachęcają do immunizacji, bo choroba może mieć dramatyczny przebieg. A roznoszących KZM kleszczy, ze względu na ciepłe zimy, jest coraz więcej. 

  • Nadmiar soli sprzyja nie tylko nadciśnieniu i chorobom nerek

  • Czego nie wiecie o wit. B